Wiadomości: Gdynia
Sobota, 14 sierpnia 2010, 12:33
Aktualizacja: 20:09
Autor: arec
Przebywające na obozie przygotowawczym do sezonu piłkarki ręczne KPR Jelenia Góra biorą udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet w Gdyni. W pierwszym dniu zawodów jeleniogórzanki zmierzyły się z wymagającymi rywalami.

Pierwsze 20 minut spotkania z gospodyniami turnieju Vistalem Łączpolem Gdynia było wyrównane. Podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak objęły nawet prowadzenie 9:8. Jednak po wprowadzeniu do zespołu jeleniogórskiego zawodniczek rezerwowych Vistal przejął inicjatywę i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:9.
Po przerwie grę zdominowały gdynianki, które ostatecznie zwyciężyły 38:18. W drużynie Łączpolu wystąpiła Sabina Kobzar.

W drugim meczu rywalem KPR był zespół niemieckiej ekstraklasy – VFL Oldenburg. Pomimo wyrównanej walki, w końcówce spotkania podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak popełniły sporo prostych błędów i to Niemki ostatecznie zwyciężyły. Dobry występ w barwach KPR zaliczyła bramkarka Martyna Kozłowska.

Vistal Łączpol Gdynia – KPR Jelenie Góra 38:18 (15:9)
KPR: Kozłowska, Szalek, Kocela 4, Fursewicz 3, Dąbrowska 3, Świdzińska 3, Stanisławiszyn 2, Rykaczewska 1, Muras, Konsur, Popielarz, Kubicka, Buklarewicz, Bułak, Załoga.

VFL Oldenburg – KPR Jelenia Góra 32:21 (13:8)
KPR: Szalek, Kozłowska, Dąbrowska 7, Załoga 4, Buklarewicz 3, Fursewicz 2,Rykaczewska 2, Świdzińska 1, Stanisławiszyn 1, Muras 1.