Zalogowanych: 9

Superliga: KPR musiał uznać wyższość Politechniki

Niedziela, 18 listopada 2012, 19:39
Aktualizacja: 23:40
W niedzielnym spotkaniu rozegranym w Koszalinie KPR Jelenia Góra przegrał po walce z miejscową Politechniką 30:34. Do przerwy zespół byłych jeleniogórzanek: Dąbrowskiej i Odrowskiej prowadził już 17:12.

Od momentu kiedy gospodynie objęły prowadzenie 6:5 w 12 minucie mecz zaczął się układać po ich mysli. Do przerwy koszalinianki wypracowały sobie 5-punktowe prowadzenie 17:12 co z pewnością cieszyło licznie zgromadzoną publiczność. Spotkanie z KPR-em obserwowało 1100 osób, co i tak nie jest rekordem Politechniki. Średnio na mecze akademiczek przychodzi 1400 widzów, a rekord to 1700. Przy tak goracym dopingu gospodynie pewnie zmierzały po zwycięstwo, w 50 minucie prowadziły już 30:23, ale kolejne 3 minuty dały nadzieję jeleniogórzankom. Cztery gole z rzędu sprawiły, że na tablicy wyników było 30:27, ale wtedy bardzo ważne dwa trafienia zaliczyła była zawodniczka KPR-u Marta Dąbrowska. Mimo czerwonej kartki dla Matuszczyk miejscowe zdołały opanowac nerwy i wyszły zwycięsko z trudnej sytuacji. Ostatecznie Politechnika pokonała KPR 34:30 i zajmuje piątą lokatę, z kolei KPR jest dziesiąty.

Za tydzień (24.XI) jeleniogórzanki zmierzą się na własnym parkiecie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

KU AZS Politechnika Koszalińska - KPR Jelenia Góra 34:30 (17:12)

KU: Shyverska, Piechnik - Kobyłecka 6, Bilenia 6, Dworaczyk 5, Koprowska 5, Matuszczyk 5, Odrowska 3, Muchocka 2, Dąbrowska 2, Chmiel.

Kary : 10 min. (Matuszczyk 3x2min.= czerwona kartka, Kobyłecka, Chmiel)

KPR: Kozłowska, Szalek - Galińska 8, A.Mączka 6, Załoga 6, Buklarewicz 5, Wiertelak 2, Figiel 2, Rupp 1, M.Mączka, Skalska, Kubicka, Skoczyńska.

Kary: 4 min. (Buklarewicz, Kubicka)