MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

KPR jedzie do Kielc po zwycięstwo!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 8 marca 2018, 13:24
Aktualizacja: Piątek, 9 marca 2018, 22:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Zamieszanie związane z halą przy ul. Złotniczej w ekspresowym tempie jest rozwiązywane dzięki przychylności władz Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, a zawodniczki i sztab szkoleniowy skupiają się na przygotowaniach do najbliższego meczu w Kielcach. Nastroje są bojowe i dziewczyny zrobią, co w ich mocy, aby przywieźć do Jeleniej Góry trzy punkty!

Czy sytuacja z halą miała wpływ na przygotowania do najbliższego meczu? - Na pewno wdarł się duży niepokój, ponieważ z dnia na dzień zostaliśmy bez miejsca do treningów. Nie wiem czy uda się zweryfikować halę KPSW – mamy nadzieję, że tak. Jeśli się nie uda, to pierwszy mecz zagramy na wyjeździe – odpowiada Michał Pastuszko, trener KPR-u.

Konfrontacja z Koroną Handball Kielce będzie ostatnim pojedynkiem jeleniogórzanek w rundzie zasadniczej. W ligowej tabeli oba zespoły mają po 12 punktów na swoim koncie, 9. miejsce zajmuje nasz KPR, a 10. Korona. W pierwszej rundzie rozgrywek jeleniogórzanki pokonały beniaminka 29:25 (15:13). Wczoraj (7.03) Korona odrabiała zaległości z GTPR Gdynia przegrywając u siebie 31:39 (9 bramek zdobyła najgroźniejsza zawodniczka Korony Honorata Syncerz).

Kielczanki mają za sobą dobry okres gry, bowiem odnotowały w ostatnim czasie cenne zwycięstwa z Ruchem Chorzów czy Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Od losów sobotniego starcia zależy terminarz kolejnej rundy rozgrywek, bowiem jeśli KPR utrzyma 9. miejsce, swój pierwszy mecz w walce o utrzymanie może rozegrać już w najbliższą środę, 14 marca przeciwko KPR Kobierzyce (jeśli uda się do tego czasy zweryfikować halę w ZPRP).

Trener Pastuszko wspomina również, że władze spółki zapewniały, że uda się dokończyć rozgrywki przy Złotniczej, ewentualnie była możliwość rozegrania meczów 3 i 4 rundy najpierw jako gospodarze, a drugą część na wyjazdach. - O decyzji spółki dowiedzieliśmy się wszyscy 6 marca – dla mnie to dziwna sytuacja – ocenił trener, który jednocześnie przyznaje, że w tym sezonie hala przy Złotniczej nie sprzyja drużynie (1 zwycięstwo u siebie, 3 na wyjeździe). Michał Pastuszko jest kolejną osobą związaną ze sportem, która podkreśla potrzebę budowy nowej hali w Jeleniej Górze. - Nie musi być wielka, wystarczy na 2 tysiące widzów. Hala przy Złotniczej mogłaby spełniać rolę treningową – uważa trener, który w trakcie sportowej kariery grywał w wielu polskich i zagranicznych halach, a jako trener oprócz KPR-u, pracował w Ruchu Chorzów i Piotrcovii Piotrków Trybunalski. - W Jeleniej Górze są hale, a właściwe sale, które są obłożone maksymalnie i myślę, że jest zapotrzebowanie na taki obiekt – dodał.

W Koronie jest kilka zawodniczek, które znam. Najbardziej doświadczona to Honorata Syncerz, która ostatnio też leczy kontuzje, ale główną bronią tego zespołu jest też lewe rozegranie i mocna bramka. U siebie potrafiły postraszyć zespoły z czołówki, ostatnio wygrały z Piotrcovią u siebie i z Chorzowem na wyjeździe, więc są nieobliczalne. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że więcej doświadczenia jest w moim zespole. Zimna głowa i chłodne podejście będą środkiem i celem do zwycięstwa. Nie możemy zlekceważyć Korony – ocenił Michał Pastuszko, który liczy, że zobaczy dziewczyny w takiej dyspozycji, w jakiej są na treningach, czy podczas niedawnych meczów z Elblągiem. - Dziewczyny tak bardzo chcą, mają w głowie, że im nie idzie, że mentalnie, psychicznie się spalamy. W meczu z Kościerzyną jak wynik był praktycznie rozstrzygnięty (przegrywaliśmy 11 bramkami), to całe ciśnienie z nich zeszło i wtedy zaczęły grać – opowiada trener jeleniogórzanek.

Podczas wczorajszego treningu, zawodniczki otrzymały od jednego ze sponsorów komplet strojów treningowych z okazji Dnia Kobiet. Kibice z pewnością liczą, żeby runda zasadnicza zakończyła się klamrą, bowiem niespodziewanie w pierwszej kolejce nasz zespół wygrał w Kobierzycach, a więc w ostatniej pożądane jest zwycięstwo w Kielcach, które wprowadziłoby więcej spokoju i wiary we własne umiejętności przed decydującą fazą rozgrywek Superligi. Do śledzenia wyniku z Kielc zapraszamy na facebook'owy profil portalu Jelonka.com – w sobotę, 10 marca od godz. 18:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dziewiątka zdobyła Karpacz

Na Kilińskiego bezpieczniej

Uczniowie piszą listy...

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Julka 8-03-2018 20:16
Idę o zakład że Kielce u siebie zrobią wszystko żeby wygrać. No cóż nasz zespół coraz mniej się liczy i taka jest prawda. Przykre to ale niestety tak właśnie jest. Myślę że marzenia o trzech punktach pozostaną marzeniami a punkty zostaną u gospodarzy ......
~Ryniu 8-03-2018 23:25
Kpr wygra do boju dziewczyny.
~Damian fajny jest 9-03-2018 17:11
Ciekawe jaki skład wyjściowy doradzi trenerowi Damian? To mądry szkoleniowiec. On się zna i na pewno ma w głowie już ułożoną strategię. Trasę dojazdową też pewnie przemyślał żeby ominąć korki. Brawo Damian. Bez Ciebie ani rusz.
~A1 9-03-2018 17:40
Wygrają ......w cymbergaja.
~Ciepliczanin 9-03-2018 21:48
Damian jest Wiceprezesem Klubu i nie zajmuje się ustalaniem składu.
~Haker 10-03-2018 19:59
Michał Pastuszko jest kolejną osobą związaną ze sportem, która podkreśla potrzebę budowy nowej hali w Jeleniej Górze. Od kiedy jest związany z Jelenią Górą i jak długo?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Porażka w Żorach

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
867
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%