Jelenia Góra: KPR II też wygrywa

Niedziela, 21 marca 2010, 15:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 marca 2010, 15:15
Autor: arec
Spotkanie walczących o utrzymanie pierwszoligowego bytu zespołów KPR II Jelenia Góra i AZS PWSZ 7 Jarosław przyniosło dziś sporo emocji. Po pierwszej połowie nastroje wśród kibiców jeleniogórskich nie mogły być optymistyczne. Podopieczne Dili Samadowej zagrały jednak świetną końcówkę i odniosły zwycięstwo 31:29.

Dzisiejsze spotkanie zawodniczkom drugiej drużyny KPR-u nie układało się dobrze. „Siódemka” przez większą część meczu utrzymywała lekką przewagę. Pierwsze minuty to wyrównana walka obydwu zespołów. Znakomicie w tym okresie gry w zespole jeleniogórskim rzucała Anna Świdzińska. W 14 minucie akademiczki z Jarosławia zyskały dwupunktową przewagę. Jeleniogórzanki wyrównały siedem minut później.

Kolejne minuty to dobra gra przyjezdnych, które skutecznie wykorzystywały błędy jeleniogórzanek. Świetnie w zespole z Jarosławia spisywały się silne zawodniczki grające na środku Agata Wcześniak i Monika Cholewa. W 28 minucie było już 16:11 dla „Siódemki”, jednak KPR II zdołał jeszcze przed przerwą zmniejszyć przewagę akademiczek z Jarosławia. Rzut karny wykorzystała Martyna Popielarz, a Lidia Marceluk celnie rzuciła z drugiej linii w ostatnich sekundach pierwszej połowy.

Po zmianie stron KPR II rzucił się do odrabiania strat. Podopieczne Dili Samadowej lepiej zagrały w obronie, znakomicie kontrowały po błędach przeciwniczek. Bardzo dobrze na skrzydle spisywała się Estera Rykaczewska. Celne rzuty z drugiej linii oddawała Karolina Muras. W 46 minucie jeleniogórzankom udało się wyrównać. Jednak po dwóch minutach „Siódemka” ponownie wyszła na dwupunktowe prowadzenie. W 51 minucie znowu był remis. Od tego momentu inicjatywę przejął KPR II. Przyjezdne coraz częściej popełniały błędy, po których szybkie kontry wyprowadzały jeleniogórzanki. Końcówkę spotkania lepiej zagrała także bramkarka Edyta Kuc co jeszcze bardziej wzmocniło zespół. W 53 minucie 28:26 prowadziły podopieczne Dili Samadowej i przewagi nie oddały już do końca spotkania. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem KPR-u II 31:29. Dzięki dzisiejszej wygranej zespół KPR-u II utrzymał szanse na pozostanie w gronie pierwszoligowców.

W dzisiejszym spotkaniu atmosferę dodatkowo podgrzewały kontrowersyjne decyzje pary sędziowskiej Długołęcka-Kasprzak, które wielokrotnie oburzały nie tylko publiczność, ale i ławkę trenerską jeleniogórskiego zespołu. W 15 minucie za komentowanie decyzji sędziowskich żółtą kartką ukarana została Dila Samadowa.

KPR II Jelenia Góra – AZS PWSZ 7 Jarosław 31:29 (13:16)

KPR II: Kuc, Krajewska, Bułak, Świdzińska 5, Popielarz 8, Magdalena Łoniewska, Konsur 3, Marceluk 5, Rejfur 1, Muras 5, Rykaczewska 4