Czytających: 11328

Superliga: KPR bliżej siódmej pozycji w Polsce

Sobota, 5 maja 2012, 23:26
Aktualizacja: 23:30
Szczypiornistki KPR–u Jelenia Góra wygrały pierwszy mecz z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak pokonały rywalki na wyjeździe 30:29, rewanż za tydzień w Jeleniej Górze. Lepsza ekipa w dwumeczu zapewni sobie siódmą lokatę w kraju na zakończeniu obecnego sezonu PGNiG Superligi.

Początek spotkania należał do gospodyń, które szybko wyszły na trzybramkowe prowadzenie. Nasze zawodniczki wzięły się jednak do roboty i doprowadziły do remisu 4:4. Do końca pierwszej połowy obie ekipy grały bramka za bramkę, a na przerwę schodziły przy stanie 14:14. Od początku drugiej części gry swoją przewagę systematycznie zaczęły budować jeleniogórzanki, które prowadziły już różnicą nawet 5 trafień. Ostatnie minuty pojedynku rozgrywanego w Piotrkowie Trybunalskim należały do miejscowych, które rozpoczęły pogoń za KPR-em. Piotrcovia była jednak w stanie dojść przyjezdne na jedną bramkę, a całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem jeleniogórzanek 30:29.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Jelenia Góra 29:30 (14:14)

Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Wypych (8), Knoroz (5), Tyda (3), Mielczewska (3), Szafnicka (3), Olek (2), Waga (2), Cieślak (2), Rol (1), Mijas

KPR: Szeluk, Kozłowska - Buklarewicz (6), Załoga (5), Fursewicz (5), Dąbrowska (4), Galińska (4), Stochaj (3), Odrowska (3), Uzar, Marceluk, Konsur, Muras