MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

KPR bezpieczny – liga uratowana

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 kwietnia 2014, 20:43
Aktualizacja: Niedziela, 13 kwietnia 2014, 14:25
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
W sobotnim spotkaniu grupy spadkowej PGNiG Superligi KPR Jelenia Góra bez większych problemów uporał się z SPR–em Olkusz wygrywając 33:27. Dzięki wygranej żółto–niebieskie zapewniły sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej kobiet.

To był prawdziwy koncert gry w szczypiorniaka w wykonaniu jeleniogórzanek - do 50. minuty. Już początek spotkania i trzy gole Gosi Buklarewicz pokazały, że gospodynie weszły w mecz w pełni skoncentrowane. Żółto-niebieskie grały nie tylko skutecznie, ale i efektownie. Gromkimi brawami została nagrodzona popisowa akcja Oli Uzar i Miarioli Wiertelak, które dosłownie bawiły się piłką. Z pomocą miejscowym przyszła bramkarka gości, Ola Staś, która już w 9. minucie za brutalny faul poza polem karnym na "Kwiatku" obejrzała czerwoną kartkę. Do przerwy KPR prowadził 16:11.

W przerwie odbyła się ceremonia dekoracji mistrzyń Dolnego Śląska w kat. młodziczki, o której piszemy w osobnym materiale. Nagrodzono również zasłużonego dla jeleniogórskiej piłki ręcznej, Andrzeja Buklarewicza. Były prezes, sponsor KPR-u został uhonorowany "Złotą Odznaką" Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) za zasługi dla piłki ręcznej.

Po wznowieniu gry KPR pewnie powiększał przewagę, w 43. minucie było 24:18, a pięć minut później 30:18! Warto wspomnieć, że był to moment kiedy po raz drugi z rzędu Kasia Demiańczuk wchodząc z ławki obroniła rzut karny, a trener Michał Pastuszko postanowił zostawić ją między słupkami do końcowej syreny. W ostatnich dziesięciu minutach na parkiecie pojawiły się rezerwowe, które poluzowały grę w obronie tracąc wysoką przewagę. Mimo kiepskich ostatnich 10 minut, KPR pewnie pokonał zmorę rundy zasadniczej, z którą dwukrotnie przegrywał. Jeleniogórzanki pokonały ekipę Zdzisława Wąsa 33:27.

KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 33:27 (16:11)
KPR:
Kozłowska, Demiańczuk - Wiertelak 7, Buklarewicz 6, Uzar 5, M.Mączka 4, Dąbrowska 4, A.Mączka 3, Michalak 2, Wesołowska 1, Żakowska 1, Grobelska, Fursewicz, Damaziak, Oreszczuk.
SPR: Staś, Hoffman - Basiak 7, Wicik 6, Marszałek 4, Przytuła 3, Pastwa 2, Rzeszutek 2, Wcześniak 2, Fierka 1, Tarnowska, Sikorska, Cwalina.

Kary: 8 min. - 4 min.
Widzów: 250.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bezpieczniej nad Kaczawą

Budowa łącznika rozpoczęta

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~beta 13-04-2014 7:13
Na Złotniczej czuć było sport przez duże S. Był chorąży reprezentacji olimpijskiej. Jest utrzymanie w ekstraklasie ( brawa dla zawodniczek i trenera), i Mistrzostwo Dolnego Śląska Młodziczek. Przy tych miłych chwilach doceniono Pana Andrzeja Buklarewicza bez którego nie byłoby takiej ręcznej w Jeleniej Górze. Nagradzającym była inna ikona klubu Pan Janek. Dużo zdrowia i dalszych sukcesów sportowych klubu życzą kibice.
~Willy 13-04-2014 23:14
Przed rokiem było lepiej (5-te miejsce) , ale biorąc pod uwagę straty w kadrze zespołu ( ubytki, kontuzje ) należą się dziewczynom gratulacje. Za rok będzie lepiej !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%