Zalogowanych: 8

Jelenia Góra: KPR bezpieczny – liga uratowana

Sobota, 12 kwietnia 2014, 20:43
Aktualizacja: Niedziela, 13 kwietnia 2014, 14:25
W sobotnim spotkaniu grupy spadkowej PGNiG Superligi KPR Jelenia Góra bez większych problemów uporał się z SPR–em Olkusz wygrywając 33:27. Dzięki wygranej żółto–niebieskie zapewniły sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej kobiet.

To był prawdziwy koncert gry w szczypiorniaka w wykonaniu jeleniogórzanek - do 50. minuty. Już początek spotkania i trzy gole Gosi Buklarewicz pokazały, że gospodynie weszły w mecz w pełni skoncentrowane. Żółto-niebieskie grały nie tylko skutecznie, ale i efektownie. Gromkimi brawami została nagrodzona popisowa akcja Oli Uzar i Miarioli Wiertelak, które dosłownie bawiły się piłką. Z pomocą miejscowym przyszła bramkarka gości, Ola Staś, która już w 9. minucie za brutalny faul poza polem karnym na "Kwiatku" obejrzała czerwoną kartkę. Do przerwy KPR prowadził 16:11.

W przerwie odbyła się ceremonia dekoracji mistrzyń Dolnego Śląska w kat. młodziczki, o której piszemy w osobnym materiale. Nagrodzono również zasłużonego dla jeleniogórskiej piłki ręcznej, Andrzeja Buklarewicza. Były prezes, sponsor KPR-u został uhonorowany "Złotą Odznaką" Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) za zasługi dla piłki ręcznej.

Po wznowieniu gry KPR pewnie powiększał przewagę, w 43. minucie było 24:18, a pięć minut później 30:18! Warto wspomnieć, że był to moment kiedy po raz drugi z rzędu Kasia Demiańczuk wchodząc z ławki obroniła rzut karny, a trener Michał Pastuszko postanowił zostawić ją między słupkami do końcowej syreny. W ostatnich dziesięciu minutach na parkiecie pojawiły się rezerwowe, które poluzowały grę w obronie tracąc wysoką przewagę. Mimo kiepskich ostatnich 10 minut, KPR pewnie pokonał zmorę rundy zasadniczej, z którą dwukrotnie przegrywał. Jeleniogórzanki pokonały ekipę Zdzisława Wąsa 33:27.

KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 33:27 (16:11)