MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

KPN z festynem dla ekofanów

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 września 2017, 9:34
Aktualizacja: 11:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie odbyła się kolejna edycja festynu organizowanego przez Karkonoski Park Narodowy. W sobotę (2.09) mieszkańcy Jeleniej Góry i turyści mieli zapewnione odpowiednie warunki, aby stać się „ekofanami”.

W organizację festynu tradycyjnie włączyły się lokalne stowarzyszenia: MKS Karkonosze Sporty Zimowe, Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie, ZAS w Sobieszowie, Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa i pszczelarze. Wśród atrakcji była m.in. tajemnicza wycieczka wokół góry Chojnik z pracownikiem Karkonoskiego Parku Narodowego czy nauka podstaw jazdy konnej. Była to też okazja do promocji projektu, który wkrótce ruszy w fazę budowy, a więc „Centrum Muzealno-Edukacyjne KPN w Pałacu w Sobieszowie” (szerzej na ten temat napiszemy w osobnym artykule). Nie mogło też zabraknąć rodzinnych zmagań sportowych.

W czasie pikniku pod Chojnikiem można było podglądać niesamowite życie pszczół, były zajęcia z mapą, czyli jak odnaleźć się w terenie, rozpoznawano minerały i tworzono z nich arcydzieła, wykonywano też kolczyki z suszonymi kwiatami. Miejscowe gospodynie oferowały sobieszowskie specjały. - Oferujemy broszury o ochronie środowiska, zdrowym jedzeniu, jadalnych kwiatach i przygotowałyśmy też ciasta ekologiczne: placek warzywny, ciasto drożdżowe ze śliwkami, jabłecznik, piernik owocowy. Mamy też piękne kwiaty i zioła z okolic - powiedziała pani Grażyna ze stowarzyszenia Zespół Aktywności Społecznej w Sobieszowie.

- Ten festyn dedykujemy przede wszystkim mieszkańcom i wszystkim sympatykom Karkonoskiego Parku narodowego oraz turystom - podkreślił Andrzej Raj, dyrektor KPN. - Park Narodowy to obszar, który podlega pewnym rygorom, ale KPN jest odwiedzany przez ogromną rzeszę turystów krajowych i zagranicznych. Chcemy, aby turyści świadomie odwiedzali nasz park i świadomie korzystali z jego zasobów, dlatego poprzez zabawę i edukację uczymy właściwych postaw - dodał A. Raj.

Uczestnicy podkreślali zgodnie, że najważniejsza jest współpraca pomiędzy Karkonoskim Parkiem Narodowym a lokalną społecznością, bowiem wspólnie tworzą jeden organizm.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Jest gdzie chodzić – konkurs

Fundusze dla powiatu kamiennogórskiego

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Real 3-09-2017 11:01
Panie bajkopisarz Raj, w LECIE jest/są "ogromną rzeszę turystów krajowych i zagranicznych". Co pan powiesz o zimie? Np. o Kowarach i ich stacji narciarskiej, co pan powiesz o naśnieżaniu Kopy w Karpaczu, co pan powiesz o wyciągu na Szrenicę? Lepiej pan nic nie mów. Kiedyś się mówiło, że jesteśmy 100 lat za Murzynami. Teraz poprawność na to nie pozwala. Ale na to pozwala, jesteśmy 20 lat za czeskim parkiem narodowym. Jak Lenin, mentalność komuny wciąż żywa, panie zbiurokratyzowany urzędniku z poprzedniej epoki.
~Tosia 11 3-09-2017 12:50
Bardzo sympatyczna impreza Pracownicy KPN bardzo sympatyczni i kompetentni
~### 3-09-2017 14:23
ekogłupki....
~PO-ludzie bestie 3-09-2017 17:57
Ekoterrorystom mówimy stanowcze NIE !!!!!!!!!!!!!!!!
~ekobarany 3-09-2017 20:22
Nauka rżnięcia drzew piłą to faktycznie takie "eko" w stylu KPN. Promocyjny pokaz mający chyba na celu zachęcić kolejnych do pracy przy wycince hektarów lasu w parku. Proponuję hasło: "Bądź eko, zetnij z nami jedno drzewo". My drewno spieniężymy, a ty dostaniesz w nagrodę folderek reklamowy KPN.
~ 3-09-2017 21:59
Festyn dla ekofanów. Oprócz ślicznotki na głównej fotce jakieś panie haratają drzewo piłą jak Szyszko. To jest bardziej s...xi a mniej eko.
~... 3-09-2017 22:46
Z KPNu znika dużo za dużo drewna ...
~123M 3-09-2017 23:01
Aniu robienie zdjec ci lepiej wychodzilo niz rzniecie drewna .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Wjechał do Polski nielegalnie i był pijany

Działka nad zabytek?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1205
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%