MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

KPN naprawia przed zimą tyczki na szlakach

Wiadomości: Region
Wtorek, 6 października 2015, 16:00
Aktualizacja: 16:04
Autor: KPN
Fot. KPN
Karkonoski Park Narodowy uzupełnia i wymienia przed zimą tyczki na szlakach. Służą one turystom do utrzymania się na szlakach przede wszystkim zimą, kiedy jest mgła czy są one zawiewane. W sumie w naszych górach mamy otyczkowanych około 40 kilometrów szlaków turystycznych. Wszystkich szlaków jest ponad 116 kilometrów.

Michał Makowski z Karkonoskiego Parku Narodowego mówi, że pracownicy KPN będą natomiast do ostatniej chwili czekać z demontażem barier i tablic na letnich szlakach turystycznych. Chodzi o szlak czerwony nad Wielkim i Małym Stawem i punktach widokowych nad Śnieżnymi Kotłami. Zabezpieczenia są zdejmowane, bo wcześniej niemal każdego roku niszczyły je nawisy śnieżne. Szlaki na zimę zyskują też inny przebieg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Przeciw inwazji śmieci

Energetyczny prolog!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 11-10-2015 21:31
Paranoja, akurat wtedy gdy barierki są najbardziej potrzebne oni je demontują. Puk puk, czy jest tam rozum? Trzeba było porządnie zrobić te barierki, adekwatnie do warunków klimatycznych, a nie odwalić chałturę i wciskać potem turystom kity o jakichś nawisach śnieżnych (jak mogą nawisy niszczyć barierki skoro one zwisają z krawędzi kotłów w dół a barierki są ponad krawędzią???). Kto poniesie odpowiedzialność gdy komuś coś się złego zdarzy z powodu braku tych barierek (np. nie daj Boże zboczy ze szlaku we mgle i spadnie w przepaść)?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Gala Senioraliów

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Obchody jubileuszu 60–lecia Towarzystwa Karkonoskiego

Chcą odwołania przewodniczącej

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
742
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%