MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

KP: Wyłudził pieniądze na konsolę

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 13:10
Autor: kmp
   W dniu 6 bm funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali na ulicy Tetmajera 16-letniego wychowanka jednego z domów dziecka.

   16-latek pod pozorem zakupu konsoli do gier wziął od swojego znajomego pieniądze w kwocie 300 zł. Jednak nie kupił przedmiotowego towaru. Wrócił po pewnym czasie do kolegi i oświadczył, że został napadnięty, pobity i okradziony. Kolega uwierzył mu, gdyż chłopak był cały czerwony na twarzy, poszarpany. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 16-latka nikt nie pobił i nie okradł. W związku z tym, że była to zima chłopak sam natarł śniegiem twarz i upozorował rzekome pobicie.

   Ponadto policjanci ustalili, że nieletni jest sprawcą kilkunastu innych kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie Jeleniej Góry – Cieplic. Trwają czynności zmierzające do ustalenia pokrzywdzonych. W przeszłości 16-latek był już karany za kradzieże i wymuszenia rozbójnicze. Za popełnione czyny karalne odpowie on przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Bike Maraton 2020  

Marszałek Sejmu w Kowarach

Polacy wybierają prezydenta

Szansa na remont "zameczku"

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
408
Tak
48%
Nie
38%
Nie wiem
14%