MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

KP: Wyłudził pieniądze na konsolę

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 13:10
Autor: kmp
   W dniu 6 bm funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali na ulicy Tetmajera 16-letniego wychowanka jednego z domów dziecka.

   16-latek pod pozorem zakupu konsoli do gier wziął od swojego znajomego pieniądze w kwocie 300 zł. Jednak nie kupił przedmiotowego towaru. Wrócił po pewnym czasie do kolegi i oświadczył, że został napadnięty, pobity i okradziony. Kolega uwierzył mu, gdyż chłopak był cały czerwony na twarzy, poszarpany. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 16-latka nikt nie pobił i nie okradł. W związku z tym, że była to zima chłopak sam natarł śniegiem twarz i upozorował rzekome pobicie.

   Ponadto policjanci ustalili, że nieletni jest sprawcą kilkunastu innych kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie Jeleniej Góry – Cieplic. Trwają czynności zmierzające do ustalenia pokrzywdzonych. W przeszłości 16-latek był już karany za kradzieże i wymuszenia rozbójnicze. Za popełnione czyny karalne odpowie on przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przetarg rozstrzygnięty

Była gala z nagrodami

Nabór wniosków na wymianę pieców

Wyniki JBO 2020

Dyski do remontu

Wykłady o otępieniu i demencji w KSON–ie

Wypadek przy sądzie

Wybory: Zwycięstwo PiS

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%