MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

KP: Pościg za piratem

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 21 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 14:06
Autor: kmp
W dniu 20 bm o godzinie 17.55 patrol interwencyjny z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze drogą radiową powiadomił dyżurnego KMP w Jeleniej Górze, iż podjął pościg na ulicy Wolności za motocyklem marki Honda, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne radiowozu. Zaczął uciekać w kierunku centrum Jeleniej Góry.

Z polecenia dyżurnego radiowozy policyjne zablokowały skrzyżowania ulic Wolności z ulicami Wojska Polskiego i Bankowej. W międzyczasie motocyklista zawrócił w rejonie skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego i zaczął uciekać w kierunku Cieplic. W związku z tym kolejne radiowozy zablokowały skrzyżowania ulic Lubańskiej i Goduszyńskiej oraz drogę w Podgórzynie w rejonie skrzyżowania na drodze nr 366.

Po chwili około godziny 18.15 funkcjonariusze jednego z radiowozów powiadomili dyżurnego, że zatrzymali motocyklistę na ulicy Fabrycznej. Po wylegitymowaniu okazało się, że kierowcą jest 31-letni jeleniogórzanin. Obok kierowcy na siedzeniu pasażera siedział 24-letni mężczyzna, mieszkaniec Jeleniej Góry. Obaj mężczyźni byli pijani. Kierowca miał 2,60 promila, a pasażer 2,10 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca został umieszczony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a motocykl zabezpieczono na parkingu policyjnym.
Po błyskawicznym, trwającym około 20 minut pościgu, w którym brało udział 6 radiowozów policyjnych został zatrzymany niebezpieczny pirat drogowy.

Mężczyzna ten podczas ucieczki przed policją złamał wszystkie obowiązujące przepisy w ruchu drogowym. Tym samym stwarzał ogromne zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób. Jest to nie pierwsza tego typu akcja za piratem uwieńczona sukcesem. Motocyklista za swój czyn odpowie przed Sądem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Maseczki dla szpitala

Szansa na remont "zameczku"

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Polacy wybierają prezydenta

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
398
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%