MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

KP: Pijani sprawcy wypadków

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2006, 21:49
Autor: kmp
W ostatni weekend doszło do dwóch wypadków drogowych na terenie powiatu jeleniogórskiego, gdzie sprawcami byli pijani kierowcy.

W dniu 30 września br o godzinie 5.40 na drodze nr 366 pomiędzy Jelenią Górą a Sobieszowem 21-letnia mieszkanka Piechowic jadąc samochodem marki Mitsubishi na łuku drogi nie zachowała należytej ostrożności, wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Kobieta była pijana. Miała 1,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W wyniku tego zdarzenia kierująca doznała zwichnięcia biodra oraz złamania prawej kości ramieniowej, a jej pasażer 30-letni jeleniogórzanin doznał urazu głowy oraz ogólnych potłuczeń. Oboje zostali przewiezieni do szpitala. Samochód zabezpieczono na parkingu policyjnym.

Do drugiego wypadku drogowego doszło w dniu 2 października br o godzinie 17.20 pomiędzy Jelenią Górą a Podgórzynem. Kierujący samochodem marki Mitsubishi 20-letni mieszkaniec Podgórzyna na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca był pijany. Miał 1,78 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W wyniku tego zdarzenia 16-letnia pasażerka doznała ciężkich obrażeń ciała w postaci wstrząśnienia mózgu, złamania nosa, złamania kości podudzia obu nóg. Została przewieziona do szpitala. Sprawcę wypadku umieszczono w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna będą odpowiadać za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. W obu przypadkach postępowanie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Potrącenie rowerzysty

Na miejskie inwestycje

Parada już po raz 20.  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~jelinek 3-10-2005 22:03
Sprawy są prowadzone w sposób przewlekły. Wyroki są śmiesznie niskie. To wygląda na powszechną tolerancję pijaństwa kierowców za kierownicą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To jest antywitacz

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Nietypowy finał Ligi Rocka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
635
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%