MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

KP: Nieletni przestępcy

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 27 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 13:43
Autor: kmp
Funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze na podstawie pracy operacyjnej ustalili nieletnich sprawców wymuszeń rozbójniczych.

Do dwóch w/w zdarzeń doszło w Jeleniej Górze na ulicy Kiepury. Policjanci ustalili, że 17-letni jeleniogórzanin w okresie od 1 lipca do 20 sierpnia br dokonał łącznie czterech wymuszeń rozbójniczych na swoim 14-letnim koledze, również mieszkańcu Jeleniej Góry.

Sprawca ukradł 14-latkowi pieniądze w kwocie 600 zł oraz wyroby ze złota. Jednocześnie 17-latek groził nieletniemu pozbawieniem życia, w sytuacji nie spełnienia żądań. Rodzice 14-latka oszacowali poniesione straty na kwotę nie mniejszą niż 1600 zł.

Do drugiego zdarzenia doszło 11 bm. 14-letni chłopak dokonał wymuszenia rozbójniczego na swoim, również 14-letnim koledze. Używając gróźb pozbawienia życia zabrał 14-latkowi pieniądze w kwocie 45 zł.

W obu przypadkach trwają czynności zmierzające do zatrzymania nieletnich. Za popełnione czyny karalne 17-latek i 14-latek odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Mały Strażak dla jednostek OSP

Bobry na Zabobrzu

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Zebrali 3 tony odpadów

Oddawali krew pamięci Kresowian

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
370
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%