MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

KP: Chcieli wyłudzić odszkodowanie

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 29 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 13:35
Autor: kmp
   Funkcjonariusze Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, a następnie potwierdzili, że 22-letnia kobieta oraz 49-letni mężczyzna usiłowali wyłudzić odszkodowanie komunikacyjne z tytułu polisy OC. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna podali nieprawdziwe informacje co do przebiegu zdarzenia.

   Obydwa zdarzenia miały miejsce w maju br. 22-letnia mieszkanka gminy Bolków w dniu 14 maja br zgłosiła w jednym z Towarzystw Ubezpieczeniowych w Jeleniej Górze zaistniałą szkodę komunikacyjną, gdzie jej samochód marki Nissan Almera został uszkodzony. Do zdarzenia doszło w trakcie mijania z innym pojazdem w okolicy miejscowości Bolków. Jej auto uderzyło w drzewo, a powodem była próba ominięcia sarny. Powstałe w ten sposób szkody w pojeździe oszacowano na kwotę blisko 38.500 zł.

   Do drugiego zdarzenia doszło w dniu 31 maja br w okolicach Ścięgien. 49-letni mieszkaniec gminy Podgórzyn zgłosił w tym samym Towarzystwie Ubezpieczeniowym szkodę komunikacyjną w wysokości blisko 10 tys. zł zaistniałą w jego samochodzie. Tego dnia jadąc swoim samochodem na łuku drogi zauważył na swoim pasie jezdni inny pojazd. Aby nie doprowadzić do zderzenia odbił i uderzył w płot.

   Taki przebieg zdarzenia potwierdził 21-letni mieszkaniec Karpacza, który przyznał się, że to on wjechał na pas ruchu, którym poruszał się 49-latek. W przypadku obu tych zdarzeń najprawdopodobniej w celu uniknięcia kosztowych napraw, właściciele bądź kierujący weszli w porozumienie z innymi osobami celem pokrycia kosztów napraw z polis OC, innych rzekomych uczestników tych zdarzeń.

   Na zlecenie pokrzywdzonego podane okoliczności zarówno przez kobietę, jak i mężczyznę zostały zweryfikowane przez podmiot zajmujący się badaniem szkód komunikacyjnych, który nie potwierdził ich wersji. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze w kierunku oszustwa. Za to przestępstwo sprawcom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oddawali krew pamięci Kresowian

PSZOK tylko bez zaległości

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Bike Maraton 2020  

Weekend w Bukowcu

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
370
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%