MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Koziołek w afrykańskich opałach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 23 lipca 2010, 14:50
Aktualizacja: Piątek, 29 kwietnia 2011, 16:11
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Czy bohater spektaklu trafi do kotła przyrządzony jako danie dnia przez dzikie afrykańskie plemię? To kolejny epizod sztuki „W 45 minut z Koziołkiem Matołkiem dookoła parku”, którą – wg bajki K. Makuszyńskiego – przygotowują dzieci i instruktorzy „Lata w Teatrze” w Zdrojowym Teatrze Animacji.

Pogorszenie pogody nie wpłynęło negatywnie na humory uczestników LWT, którzy – już podczas piątego dnia spotkań – postępują w przygotowaniach do dwóch pokazów swojej sztuki. Co ważne: wszyscy zaczynają się czuć jak w rodzinie. – Atmosfera jest świetna! – mówią dziewczęta i chłopcy.

Prowadzący warsztaty (Lidia Lisowicz, Dorota Fluder i Daria Jonkisz) uważnie przypatrują się dzieciom i – zgodnie z ich wolą, a także umiejętnościami – przypisuję do odpowiednich ról. Żadne dziecko nie jest w tej pracy pomijane. Nawet najmłodsi mają możliwość zaistnienia na scenie. Dla młodych ludzi to bardzo mobilizujące wyzwanie.

Piąty dzień warsztatów minął na próbach do poszczególnych epizodów. Dzieci pracowały nad afrykańską przygodą Koziołka Matołka. Anna Skóra, która przygotowuje młodych adeptów sceny od strony wokalnej – wprowadziła biorących udział w tej scenie w klimat Afryki, a zwłaszcza w rytmiczność miejscowej muzyki.

W rytm plemiennych bębnów rozegra się bowiem akcja tej sekwencji. Dzieci wcielą się w czarnoskórych tubylców, którzy – co tu dużo ukrywać – będą mieli ochotę Koziołka Matołka zjeść. Otoczą bohatera w szalonym tańcu pośród okrzyków. Koziołek – mądra głowa – znajdzie jednak – jak zawsze – wyjście z tej opresji. Trwają także pierwsze próby sceny Koziołka Matołka w wojsku. Wiadomo, że bohater bajek Makuszyńskiego na mundurowego po prostu się nie nadaje.

Dzieci uczą się także piosenek. Jedną – przewodnią – już umieją. Pozostaje jeszcze melodia chińska oraz piosenka finałowa do muzyki z filmu „Dziwne przygody Koziołka Matołka”. Powoli też gromadzony jest materiał scenograficzny. Panie prowadzące wybiorą odpowiednie kostiumy z teatralnych magazynów. Stroje trafią do pralni i do spektaklu będą jak znalazł. Przypomnijmy: dwa pokazy sztuki odbędą się w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym 31 lipca i 1 sierpnia. Uczestnicy Lata w Teatrze już dziś serdecznie Państwa zapraszają!

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Zajrzyj na blog LWT 2010

tutaj.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będą piękne widoki ze Zbójeckich Skał

Czas na egzamin ósmoklasisty

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

„Bezpieczne wakacje” – zajęcia plastyczne

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
820
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%