MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Koziołek Matołek podbił serca publiczności

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 31 lipca 2010, 17:27
Aktualizacja: Niedziela, 1 sierpnia 2010, 8:04
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Gorącą owacją zakończył się pierwszy, przedpremierowy pokaz widowiska zrealizowanego przez 11 dni warsztatów „Lato w Teatrze”. Teatrzyk Jelonka Górskiego wniósł wiele radości i pozwolił zapomnieć o niedogodnościach związanych z rewitalizacją rozoranego Parku Zdrojowego.

Trudno było dziś o miejsce siedzące przy muszli koncertowej. Co bardziej zapobiegliwi zajmowali ławki grubo przed spektaklem. Ale nawet ten, kto zobaczył widowisko „W 45 minut dookoła parku z Koziołkiem Matołkiem” nie żałował. Dzieci pokazały, że stać je na bardzo wiele, a minione 11 dni na pewno nie zostały zmarnowane.

Spektakl oparty na luźnej interpretacji bajek Kornela Makuszyńskiego o Koziołku Matołku, co błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa, to barwny i spontaniczny teatr dziecięcy. Ale nie w znaczeniu wyklepanego teatrzyku z przedszkola. To spontaniczność zabawy scenicznej, gdzie – dzięki pracy instruktorów – udało się młodym adeptom sceny osiągnąć jakość godną podziwu.

Dla tych, którzy obserwowali warsztaty codziennie, oczywisty jest ogrom pracy dzieci i aktorów Zdrojowego Teatru Animacji oraz ludzi zaangażowanych w projekt. Tych zakulisowych elementów widz nie zauważy. Efekt zrekompensował jednak wszystkie trudy. I choć są jeszcze momenty, kiedy dzieci nie czują się na scenie zbyt pewnie, nikną one w cieniu całości: udanego widowiska, które z pewnością zabawi najmłodszych, a i starsi nie pozostaną obojętni. Już dziś Koziołek Matołek stał się bohaterem Cieplic. Wielu widzów – wychodząc z Parku Zdrojowego – nuciło przewodnią piosenkę sztuki „Idzie, idzie nasz koziołek”.

Oczywiście: to jeszcze nie koniec warsztatów. Młodzi aktorzy Teatrzyku Jelonka Górskiego wystąpią jutro w spektaklu finałowym, po którym nastąpi uroczyste zakończenie warsztatów „Lato w Teatrze” i wręczenie certyfikatów aktorskich adeptom sceny, którzy mają od 6 do 12 lat.

Miłym akcentem dzisiejszego wydarzenia było chóralne „Sto lat!” wyśpiewane Zuzi Marmon-Leśniak, która dziś właśnie obchodzi szóste urodziny. Zadowolona Zuzia zdmuchnęła sześć świeczek na symbolicznym torcie. Tej chwili długo nie zapomni: nie zdarza się bowiem często świętowanie urodzin na scenie.

Po sztuce i pierwszych gratulacjach – jak w profesjonalnym teatrze – instruktorki Lidia Lisowicz, Dorota Fluder i Daria Jonkisz oraz Anna Skóra – omówią z dziećmi przedstawienie, aby jutro poszło jak najlepiej. – Zapraszamy wszystkich do Parku Zdrojowego – mówi Bogdan Nauka, dyrektor ZTA i koordynator artystyczny warsztatów „Lato w Teatrze”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Jest gdzie chodzić – konkurs

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (7) Dodaj komentarz

zuzalala2 31-07-2010 18:07
Występ był udany :)
~OLU$KA 31-07-2010 18:11
Spektakl był bardzo udany..! !
~K.I.CH 31-07-2010 19:02
pomyslowa prosta naprawde wakacyjna scenografia,rozbawione dzieciaki - czegoz trzeba wiecej?! brawa dla osob pracujacych z dziecmi i dzieci i oni maja talent!
~bezinienny 1-08-2010 13:20
obecnie pracuje w parku zdrojowym i nic nie słychać tylko tego koziołka :/ moim zdaniem to tylko rycie beretu dzieciom, bo same już chodzą i nucą sobie koziołka matołka
~ja1 1-08-2010 16:45
polowa zdjec bez sensu po co mi ogladac widzow przedstawienia!!!!nie potrzeba mi wypatrywac znajomych!!!
~Ewa 1-08-2010 17:16
Byłam tam z synkiem :) Naprawdę dla tych małych bąbli to tadocha :) A te dzieciaczki jakie zdolne :)
~Restri 1-08-2010 21:50
Do Bezimienny - niski poziom wiedzy i obraz samego siebie.Lepiej być bezimiennym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

WORD Jelenia Góra podsumowuje I półrocze 2020

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1916
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%