MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Koziołek Matołek na placu Piastowskim

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 28 lipca 2010, 14:48
Aktualizacja: Czwartek, 29 lipca 2010, 16:31
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kilkudziesięciu mieszkańców Cieplic, kuracjuszy i turystów skorzystało dziś z niepowtarzalnej okazji, aby zrobić sobie zdjęcie z bohaterem bajki Kornela Makuszyńskiego. W ten sposób dzieci z warsztatów „Lato w teatrze” reklamowały swój spektakl, który w najbliższy weekend będzie można dwa razy obejrzeć w Parku Zdrojowym.

Planszy z narysowanym Matołkiem i otwory na dwie głowy trudno było dziś nie zauważyć przed wejściem do Parku Zdrojowego. Wokół – gromada młodych adeptów sceny tym razem w roli specjalistów od marketingu, którzy – pod opieką Beaty Brzozowskiej i Doroty Fruby-Wiśniewskiej ze Zdrojowego Teatru Animacji – zapraszali przechodniów na spektakl „W 45 minut dookoła parku z Koziołkiem Matołkiem”. Do zdjęcia z dziecięcym bohaterem namawiał ludzi osobiście dyrektor ZTA Bogdan Nauka.

Akcja spotkała się z różnym odzewem. Wielu przechodniów odmawiało, bo czuli się „za starzy” do takiego zdjęcia. Ale sporo osób z uśmiechem godziło się na taką pamiątkę, którą będzie można ściągnąć z naszego portalu lub z blogu LWT w ZTA (link na dole tekstu). Dzieci świetnie spisały się w roli marketingowców. Przodował Michał Wolniak, który rozdał wszystkie zaproszenia. Na placu Piastowskim zawisły też własnoręcznie wykonane przez dziewczęta i chłopców afisze z Koziołkiem Matołkiem w roli głównej.

Kiedy dzieci prowadziły happening na placu Piastowskim, w muszli koncertowej trwały intensywne próby przed premierą. Od rana z dziećmi pracował Bogdan Nauka, który wprawnie pokazywał, jak należy tańczyć murzyński taniec plemienny. Później młodzi adepci sceny pod okiem Lidii Lisowicz, Dorory Fluder i Diany Jonkisz ćwiczyli epizod Koziołka Matołka u Chińczyków. Przymierzono się też do niełatwej piosenki finałowej, w której solowe partie zaśpiewają: Katarzyna Skóra i Michał Baranowski. Sztuka rodziła się w bólach, ale efekt na pewno będzie warty wysiłku. Zgromadzono już siano do scenografii. Pozostało jedynie (albo aż) połączyć zgrabnie wszystkie sceny, nadać przedstawieniu tempa i można grać!

Dziś także dzieci odpowiadały na pytania dziennikarzy podczas zaimprowizowanej konferencji prasowej. W Zdrojowym Teatrze Animacji pojawiła się ekipa Telewizji DAMI oraz Jacek Szałaputa z Muzycznego Radia. Kolejny dzień LWT – jutro.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Zajrzyj na blog LWT 2010

tutaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybieramy wózek spacerowy w 4 krokach

Klasyki zjechały do Kowar

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~hala 28-07-2010 21:08
Ciekawa jestem dlaczego nie ma na Jelonce codziennych wiadomości telewizji DAMI,może ktoś wie to prosze o poinformowanie mnie
~kikki 28-07-2010 21:28
Brakuje info co do godziny

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Czytelniczka: drogo i brudno

Najcenniejsze kurioza w cieplickim muzeum

Zabezpieczono susz konopi indyjskich

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
302
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%