MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Koziołek Matołek i strugi dżdżu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 24 lipca 2010, 17:28
Aktualizacja: Niedziela, 25 lipca 2010, 7:47
Autor: M
Fot. M
W sali gimnastycznej II LO im. Norwida schronili się dziś przed ulewnym deszczem uczestnicy „Lata w Teatrze”, którzy już szósty dzień pracowali nad widowiskiem o Koziołku Matołku. Jutro – zasłużony odpoczynek, a w poniedziałek: wycieczka do koziej farmy.

Pogoda dziś nie rozpieszczała dzieci oraz instruktorów. Lał deszcz i zorganizowanie próby pod namiotami nie wchodziło w grę. Organizatorzy jednak przewidzieli i taką ewentualność. Do dyspozycji mają salę gimnastyczną pobliskiego gmachu II Liceum Ogólnokształcącego. Tam też odbyła się sobotnia próba.

Wcześniej - jeszcze w teatralnym foyer – Maciej Jelonek, który wczoraj obchodził urodziny, wysłuchał chóralnego „Sto lat!”. Był tort ze świeczkami i cukierki. Później trzeba było przejść przez strugi deszczu do norwidowskiej sali. Pod okiem Lidii Lisowicz, Doroty Fluder, Diany Jonkisz i Anny Skóry dziewczęta i chłopcy powtórzyli już zbudowane sceny przygód Koziołka Matołka.

Dochodzą nowe epizody. Jednym z nich będzie sekwencja w wojsku. Żołnierzami – bardzo nietypowymi – zostali ostatecznie wszyscy chłopcy. – Będzie to wojsko bardzo pokojowo nastawione z bronią strzelającą kwiatkami – uśmiecha się Lidia Lisowicz. Podczas konkursu pieśni i tańców na królewskim dworze Kasia Skóra zaśpiewa popularną arię "La donna e mobile" z "Rigoletta" Verdiego. Były też ćwiczenia relaksacyjne, które pozwoliły młodym warsztowiczom odprężyć się po trudach całego tygodnia.

„Lato w teatrze” to nie tylko próby do sztuki. To także zabawa i inne atrakcje. Jedną z nich będzie poniedziałkowa wycieczka do farmy kóz w Antoniowie. Wiele dzieci, wychowanych w mieście, po raz pierwszy w życiu znajdzie się w wiejskich realiach. No i spotka się oko w oko koziołkiem, który zainspirował Kornela Makuszyńskiego do stworzenia serii bardzo popularnych do dziś bajek. O eskapadzie poinformujemy w poniedziałkowych wiadomościach.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Zajrzyj na blog LWT 2010

tutaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wsparcie dla podopiecznych ośrodków wychowawczych

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Laptopy dla dzieci z rodzin zastępczych

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~........... 25-07-2010 2:25
Diana nie Daria....
~mniodek 25-07-2010 14:33
Strugi dżdżu... Rzeczywiście. Logika godna podziwu. Czyli duży mały ulewny kapuśniaczek, tak???
teessi 25-07-2010 17:52
Do mniodek - Dowiedz się, jak jest "dżdżu" w mianowniku! ;-) W tytule jest w dopełniaczu.;-)
teessi 25-07-2010 20:15
Tytuł jest ok.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Stypendia dla najzdolniejszych

Głos wicekuratora ws. szkoły w Sosnówce

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
142
Tak
39%
Nie
54%
Nie wiem
8%