MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Kowarskie „Przedwiośnie” na rzecz seniorów

Wiadomości: Kowary
Wtorek, 18 lutego 2014, 7:27
Aktualizacja: 7:30
Autor: Mea
Fot. CUMiPZ „Przedwiośnie”
Ponad 40 osób, m.in. lekarze, pielęgniarki, pracownicy i podopieczni domów pomocy społecznej z regionu jeleniogórskiego wzięli udział w konferencji poświęconej emerytom i rencistom. Spotkanie odbyło się w CUMiPZ „Przedwiośnie” w Kowarach. Już jutro (19.02.) kolejna konferencja, tym razem o integracji środowisk senioralnych. Wstęp jest wolny.

- Za 20 lat co czwarty Polak będzie w wieku 65 lat. Dlatego warto poznać mechanizmy chorób otępiennych, czy sposoby rozpoznawania choroby Alzheimera. Na temat psychiki osoby starszej oraz sposobach leczenia różnych chorób dotykających seniorów wypowiadali się neurolodzy, psycholodzy oraz psychiatrzy – mówiła Elżbieta Zakrzewska, dyrektor CUMiPZ „Przedwiośnie”.

Podczas spotkania została podpisana umowa, dotycząca organizacji cyklu konferencji w CUMiPZ „Przedwiośnie” w Kowarach oraz o wspólnej współpracy między Fundacją „Pomagam Żyć Innym”, a SP ZOZ Szpitalem Specjalistycznym MSW w Jeleniej Górze.

- Umowa dotyczy współpracy w zakresie organizacji cyklu wykładów, które zostaną przeprowadzone w Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach. Pierwszą z nich zaplanowano już na 19 lutego. Celem jest pomoc w realizacji działań edukacyjnych, społecznych i promocyjnych, szczególnie w zakresie promocji zdrowia – podkreślała Elżbieta Zakrzewska.

Współpraca pozwoli propagować wspólne idee dotyczące: dostępu do nowoczesnych technik rehabilitacji, dostępności oraz wykorzystania sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego, ortopedycznego i wszelkich innych środków pomocniczych, a także poprawienia jakości życia pacjentów, kobiet niepełnosprawnych i w wieku senioralnym.

Każdy może wziąć udział w jutrzejszej konferencji. Najpierw odbędą się warsztaty w kołczowaniu, czyli treningu pamięci, z carvingu, czyli rzeźbieniu w warzywach i owocach oraz z jogi. Później będzie wykład i rozmowa o aktywizacji seniorów. Poruszana tematyka to m.in.: choroby cywilizacyjne w tym cukrzyca, integracja środowiska senioralnego, działalność Fundacji Pomagam żyć innym, psychiatria w wieku podeszłym – zajmująca się zaburzeniami depresyjnymi, zaburzeniami zachowania osób z chorobami otępiennymi, zaburzeniami urojeniowymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Kolejne roje pszczół

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 18-02-2014 10:11
DOLNOŚLĄZAK. Około 25% mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej to "młodzież" w wieku 60+. Bardzo ceną inicjatywę podejmuje Ośrodek "Przedwiośnie" w Kowarach. Cieszy fakt, że sprawą zajmuje się osoba kompetentna, która wie na czym polegają złe przypadłości osób 60+, gdyż kieruje szpitalem uzdrowiskowym w Cieplicach i ma bezpośredni kontakt z tymi na geriavicie. Cenna inicjatywa. Warto ją wspierać i upowszechniać w całej Kotlinie Jeleniogórskiej.
~ 18-02-2014 10:27
Popieram piękną, a jednocześnie bardzo potrzebną inicjatywę. sześćdziesięciopięciolatka
~ 18-02-2014 19:35
a dlaczego na zlecenie Przedwiośnia poza samosiejkami wycinane są duże drzewa, a potem zamalowywane dla niepoznaki farbą???? Mieszkańcy to widzą i obserwują...
~;;;;;;;; 18-02-2014 20:50
Dajcie spokój znowu ta baba.
~obserwator II 18-02-2014 21:02
To na pewno starszy pilarz Robert Sz. na zlecenie Elżbiety Z. tnie wszystko jak idzie także na torach kolejowych. Ciekawe co robią z drzewem.
~ 18-02-2014 21:04
Ciemną nocą drzewo idzie do ludzi
~xm 18-02-2014 21:29
kampania wyborcza !!!
~ufo 18-02-2014 21:58
a kto teraz dożyje 65 lat
~fanp 18-02-2014 22:29
ja ryży mi obiecał mam za.... do 67.. a zośce czernej to zapamiętamy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Bobry na Zabobrzu

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
478
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%