MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Kowarski ZOZ to już historia

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 6 marca 2012, 9:10
Aktualizacja: 9:10
Autor: SJ
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu podjęto uchwałę o „zamknięciu procesu likwidacji Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kowarach”.

– Zamknięcie procesu likwidacji – wyjaśnia Jacek Włodyga, Starosta Powiatu Jeleniogórskiego – jest formalnych aktem zakończenia wszelkich rozliczeń tej placówki, które de facto nie istnieje już od kilku lat. Została postawiona w stan likwidacji już w lipcu 2003 r., a istniała od roku 1998. W obiektach zajmowanych przez ten SP ZOZ toczy się nieprzerwanie działalność w zakresie ochrony zdrowia, niemniej prowadzona jest już w odmiennej formule.

- Dlaczego trzeba było zlikwidować SP ZOZ?
- Najkrócej mówiąc – informuje J. Włodyga – na skutek utraty zdolności pokrywania ujemnego wyniku finansowego ze swojej bieżącej działalności. Tłumacząc to na język bardziej zrozumiały – SP ZOZ nie potrafił z podpisanych z NFZ kontraktów pokrywać kosztów swojego funkcjonowania. Inna sprawa, że przepisy nie ułatwiały takiej działalności. Pogłębiające się zadłużenie skłoniło nas do znalezienia innej formuły leczenia mieszkańców i utrzymania tego szpitala, który z jednej strony jest miejscem leczenia, a z drugiej – niemałym pracodawcą. Znaleźliśmy taką metodę poprzez restrukturyzację tego SP ZOZ, sprzedaż znacznej części udziałów prywatnemu podmiotowi medycznemu. A na naszych barkach pozostały sprawy spłaty zadłużeń, głównie wobec Państwa, tj. składek ZUS, podatków, itp. Uporaliśmy się z tym i w lutym br. zamknęliśmy ten rozdział działalności Powiatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Wandale kontra naukowcy

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~medyczka 6-03-2012 9:50
Nadzór nad SP ZOZ był od początku fatalny ze strony Starosty Jeleniogórskiego. Pan Jacek Włodyga doprowadził do tego, że taki majątek jakim jest szpital Bukowiec poszedł w prywatne ręce za śmiesznie niską cenę. Pan Starosta pozbył się kłopotu a jego pobory od początku swej żałośnie mizernej działaności samorządowej ciągle rosły.
~HD 6-03-2012 9:56
W tej chwili kolej na likwidację Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.
~ggggg 6-03-2012 11:22
bez długów to zanczy że za grosze ją spzredali
~ojko 6-03-2012 19:59
nowość !! celowo wykonana sytuacja
~ 6-03-2012 22:42
DOLNOŚLĄZAK. Kowarzanka, była Gminna parlamentarzystka /lewicowa wiceprzewodnicząca krajowej Unii Pracy/- specjalistka od służby zdrowia, nie uchroniła Kowarzan przed likwidacją placówki. Świadom jestem tego, że Starosta Jacek kierował się rachunkiem ekonomicznym. Ot jak Unia Pracy w osobie Zakrzewskiej zadbała o "Wysoką Łakę" /gdy żebrali o wsparcie wobec strasznych decyzji PO-Pokoja/. Teraz, "Człowiek Roku 2010 r" - zdobywca górskiego kryształu zamilkła. Czyzby zawody się skończyły. Zakrzewska wyjdź z mysiej nory.Wszak życie społeczno-polityczne i gospodarcze toczy sie dalej.
~ 6-03-2012 22:46
Cd. z 22: 42 HIPOKRYZJA.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wizyta profesora

Trwa "Davos" w Karpaczu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Zygzakiem po ulicy

Międzynarodowe warsztaty w JCK

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
595
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%