MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Kowarski najazd Świętych Mikołajów!

Wiadomości: KOWARY
Poniedziałek, 20 grudnia 2010, 13:43
Aktualizacja: Środa, 22 grudnia 2010, 14:00
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Gorący bigos, czapki Świętych Mikołajów, konkursy z nagrodami, a przede wszystkim świąteczna atmosfera, którą umilały występy i śpiewy dzieci – tak wczoraj wyglądał rejon ulicy Jagiellończyka w Kowarach, gdzie uroczyście otwarto sezon zimowy.

Na imprezie, którą rozpoczął burmistrz Kowar Mirosław Górecki, było bardzo wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla rodziców. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 śpiewali kolędy i pieśni o tematyce bożonarodzeniowej oraz zimowej. Grupa teatralna Duo Fix zaprezentowała przedstawienie mikołajkowe. Po występach odbył się uroczysty przyjazd Świętych Mikołajów.

- Występy dzieci bardzo mi się podobały, dostałam też śliczną czapkę Mikołaja, do której przyczepiony jest numerek, potrzebny do losowania prezentów. Mam nadzieję, że uda mi się wygrać pluszowego misia – powiedziała Kasia z Kowar.

Zmarznięci goście mogli ogrzać się przy efektownych płonących palach, z których później zostało zrobione ognisko, a także zakupić ręcznie wyrabiane przez miejscowych rzemieślników i artystów ozdoby świąteczne. W ofercie były także ryby: karpie, pstrągi i tołpygi, sprawione i pokrojone w dzwonka. Na koniec odbył się barwny pokaz sztucznych ogni.

Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Eurojedynka, Urząd Miejski w Kowarach, Miejski Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Cieplickie place

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Synoptycy: burze, deszcz i silny wiatr

Porównaj ceny z Jelonką.com

Przetarg na kolejną stację

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
526
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%