MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Kowarska feta

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 30 lipca 2007, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
W tradycji podziemi i wśród cygańskiej muzyki.

Jarmarki, występy zespołów folklorystycznych, rozrywka i konkursy dla starszych i młodszych wypełniły zakończone w niedzielę Dni Kowar. Odbył się także Dzień Kultury Romskiej

W sobotę kowarzanie i goście bawili się podczas Dnia Duchów Podziemi, Czarów i Magii, którym poświęcony był jarmark artystyczny. To niewątpliwe nawiązanie do górniczych tradycji Kowar i znajdujących się wokół miasta sztolni, pozostałości po kopalniach rud uranu.

Z kolei w niedzielę swoje święto miała mniejszość romska. Zaprezentowały swoją twórczość cygańskie zespoły z Kowar, Kamiennej Góry i Wałbrzycha. Przy ul. Jagiellończyka, która była areną imprez, Romowie przechadzali się całymi rodzinami ubrani w tradycyjne, kolorowe stroje.
Muzyka stanowi nieodłączną część cygańskiej kultury. Umiejętność gry na instrumentach Romowie zyskują nie w szkołach, ale w domach, gdzie sztuka ta przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

Impreza udana, choć nie uatrakcyjniła jej pogoda. Kapryśna aura spowodowała, że publiczność była mniej liczna niż się spodziewano.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~STAR–Y 30-07-2007 12:21
Władzom miasta przewraca się w główkach. Wydają pieniądze na dni kultury romskiej–szkoda że nie słyszeliście tego wycia kowarskich romów. A w mieście nie ma basenu , kortu na którym każdy mógłby zagrać a nie tylko towrzystwo wzajemnej adoracji , a może wyciąg narciarski da się odnowić.
~kowarzanka 30-07-2007 13:04
JEDYNĄ ROZRYWKĄ BYŁA GRUPA OPERACYJNA!!!! ALE DNI KULTURY ROMSKIEJ TO JEDNA WIELKA CHAŁA! A SZCZERZE TO BASEN BY SIĘ PRZYDAŁ BARDZIEJ NIŻ TAKIE BEZNADZIEJNE FESTYNY, DZIWNE ZE KIEDYŚ PRZYNOSIŁ ZYSKI A TERAZ NIE OPŁACA SIĘ GO ODNOWIĆ, WIECZNIE TYLKO PRZETARGI NA KOWARSKĄ WYSEPKĘ A MOŻE BURMISTRZ BY W KOŃCU SIĘ WZIĄŁ ZA TO MIEJSCE I POKAZAŁ CO JEST WART...
~K2 30-07-2007 13:26
Trochę się zawiodłem na burmistrzu, gdybym wiedział, że tak będą wyglądały Kowary po 8 miesiącach rządów nowej władzy to bym nie głosował na obecnego burmistrza. Żałuję, że straciłem głos.
~kajko 30-07-2007 15:24
ciekawe ile portfeli zgineło
~basia 30-07-2007 17:35
i ciekawa jestem czy oprócz tych 5 zniszczonych aut na jednym z osiedli(po wyjącym festynie)jeszcze coś zostało zniszczone?a tak miało być bezpiecznie po wyborach...?
~mila 30-07-2007 20:37
Pięknie się prezentuje ta dmuchana zjeżdżalnia na tle tych ruin!
~Brawo burmistrz Kowar! 30-07-2007 21:02
Popieram burmistrza! Najlepiej stękac i krytykowac. Tych nigdy nie brakowało i brakowac nie będzie. Stękanie to taka polska przywara. Burmistrz przynajmniej coś robi. Stara się i to jest bardzo cenne. Należy go wspierac a nie pleśc bzdury, że źle, że wyją. A kto wam forumowicze przeszkadza byście sobie też na takich festynach "powyli". Przy okazji poddacie się ocenie publiczności.
~Do"kajko" 1-08-2007 2:13
Biorac pod uwage ilosc uczestniczacych Polakow moglo ich troche"zaginac"(patrz artykul o okradzionym ukrainskim ksiedzu).
~Kowarzanin 2-08-2007 9:15
STAR–Y ale zawyłeś na tym forum!!! Słuchałem Romów, słuchałem "Grupy operacyjnej" – oba te style to nie najbardziej ulubione przeze mnie. Ale wysłuchać warto było. A co do basenu to racja. Najbardziej boli ogrodzenie kowarskiego zalewu – to był szatański pomysł i miał na celu skompromitowanie władz kowarskich. Cel został zrealizowany – ani basenu ani zalewu, a wstydm wielki. Brawo Romowie nuie tylko z Kowar.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Kolejne roje pszczół

Promesy dla gminnych jednostek OSP

Szansa na remont "zameczku"

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
457
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%