MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kotlina Jeleniogórska na eksport

Wiadomości: REGION
Czwartek, 19 stycznia 2012, 10:49
Aktualizacja: 10:59
Autor: SJ
Sabine Verhayen, deputowana do Parlamentu Europejskiego, miała okazję oglądać w Akwizgranie (niemieckie Aachen, mieście partnerskim dla powiatu jeleniogórskiego) prezentację możliwości turystycznych w Kotlinie Jeleniogórskiej.

– Pani S. Verhayen – powiedział Jacek Włodyga, starosta powiatu – była na tyle pod wrażeniem naszych możliwości, skali atrakcyjności Kotliny i sposobu prezentowania tych walorów, że zaprosiła nas do organizacji podobnego przedsięwzięcia, a przede wszystkim – do wizyty w Brukseli w końcu maja br..

Najprawdopodobniej już w tym roku uda się to zrealizować, przynajmniej na próbę. Ale dla nas ważny jest każdy partner, i ten zagraniczny, z racji ekonomicznych, i ten krajowy, bo tylko możliwie najszersza promocja regionu może być skuteczną zachętą.

Starostwo starannie przykłada się do współpracy m.in. z powiatem wolsztyńskim, z którym mamy podpisane porozumienie o współpracy. W pierwszej połowie lutego br. już po raz kolejny przyjedzie stamtąd ok. 20-osobowa grupa młodzieży, która wypoczywać będzie w Karpaczu. Uczniowie z podległych starostwu szkół ponadgimnazjalnych (Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba) będą odpoczywać latem nad jeziorami i ćwiczyć sporty wodne. Taka wymiana ma już miejsce od kilku lat i cieszy się sporą popularnością wśród młodzieży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Remont drogi Strużnica–Gruszków  

Marzena Machałek o programie PiS

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~DINKO 19-01-2012 11:19
to mzk niech weźmie przykład zz Aachen jak jeżdżą tam autobusy dwu przegubowe o długości 25 metrów a nie stare many i jakoś się opłaca z tym ze jest jedna zasadnicza różnica o wiele mniej osób siedzi w biurowcu i nie zwalnia się kierowców kosztem biuralistów to się nazywa przedsiębiorczość i zanim się tam zlikwiduje jakiś kurs to się tego nad tym zastanawiają a tu się miesza kursami budując nie zadowolenie klientów kosztem nie produktywnych etatów biurowych które nawzajem pokrywają się kompetencjami Panie Prezydencie i Rado Miasta zanim wydacie nasze ciężkie pieniądze na Mzk w celu dotacji zróbcie tam porządek a dopiero dawajcie
~x 19-01-2012 14:48
Ale wstyd, porownanie tego krajobrazu pustynnego do landu z Aachen. Dajcie sobie na wstrzymanie i nie robcie wstydu przed gospodarnymi wlodarzami Aachen. Moze oddac stery miasta tamtym ludziom, wtedy cos by drgnelo i wyszarpalo to miasto marketow z marazmu naszych marzycieli z ratusza.
goscniedzielny 19-01-2012 15:07
a moze zamiast silic sie na nieskuteczna reklame naszego regionu na zachodzie Europy, zajac sie nalezy promocja na wschodzie, na Ukrainie i w Rosji?? Poki co jak wiemy turysci ze wschodu chca wydawac pieniadze w Polsce, wiec nalezy im to jak najszybciej ulatwic.
~sqandal 19-01-2012 16:04
a co to za promocja regionu , jakas wymiana dzieciaków , tu potrzebny promocja na wielka skale ale kto ma to zrobic , radni i urzedasy nie mają czasu bo co chwila jakaś impreza a to dzien bezrobotnego a to dzień otwarcia fontanny a to gdzieś szkoła gastronomiczna daje wyżerke za darmo i tak sobie dobrze żyją to po co im promocja regionu ( tam nic nie można dostać ) nawet butelki wody mineralnej a nasi radni za friko to nic nie zrobią
~diabelek 19-01-2012 16:18
... taka byla wojna z Gołębiewskim. Obijało sie o prase ogólnopolska i zagraniczna, o urzad marszałkowski i miniesteria, a tutaj ... Gołębiewski hotelu nie obniżył, dachu nie rozebrał, świetliki zrobil, a teraz w Białymstoku przymierza sie do remontu hotelu w centrum i wyprodukowania kolejnej karykatury architektonicznej. bo co? Bo ma głeboko w...poważaniu wszystkich wkoło. Oczywiste, że jak szary obywatel postawi sobie wiatkę na drewno w ogródku, to każą mu rozebrać, albo zapłacić 5 tys. haraczu legalizacyjnego. a mozna uruchomić hotel na 2 tys miejsc, bez dopuszczenia do uzytkowania, sprzeczny z mpzt, i ... nic... no, moze jakas drobna "kara" tak żeby nie było, ze nikt nic! Nawet kapałek, mimo, że tak walczył, teraz przysiadł, bo co...? albo zamilknie, albo z krzesełka wysadza... TYLE :)
~IOR 19-01-2012 21:11
Pomóżcie Starej Kamienicy.W Sudetach australijczycy chcą otworzyć kopalnię uranu metodą wpompowania pod ziemię milionów litrów kwasu siarkowego co infiltrując skazi złoża WODY na ogromnym obszarze - dotyczy Cieplic, Jeleniej Górzy i ogromnego obszaru Sudetów tak już się stało w Turyngii w Czechach,Kazachstanie i wszędzie tam gdzie stosowano tą metodę.Mała Gmina i jej protest nie wystarczy.Pomóżcie !!! Jeżeli tego nie zrobicie to życzę zdrowia Jeleniogórzanom. Metoda ługowania in situ, którą chcą wydobywać australijczycy na zawsze zniszczy zasoby naszej wody pitnej - to sabotaż!!!!
~Kierowcy 19-01-2012 21:21
Kierowcy, 28 stycznia będziemy organizować protest przeciwko wysokim cenom paliw w Polsce. Dnia 28 stycznia chcemy zablokować Autostradę A4 na odcinku Opole - Wrocław oraz autostradową obwodnicę Wrocławia. Protest będzie polegał na poruszaniu się autostradą z prędkością 40 km /h. Chcemy to zrobić medialnie i ostrzec rząd, że jeżeli nie zainteresuje się problemem to zablokujemy autostrady podczas Euro 2012. Zbiórka kierowców 28 stycznia 2012 godz. 12:00 na obwodnicy Brzegu (koło zajazdu Rybiorz - stacji Bliska) PODAJCIE TĄ INFORMACJĘ DALEJ BY BYŁO NAS JAK NAJWIĘCEJ!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zbiórka krwi w Kowarach

Piknik Kasztelański

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Seniorzy w akcji

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
695
Tak
80%
Nie
15%
Nie mam zdania
5%