MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kotlina Jeleniogórska – migracje ludzi i idei

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 listopada 2015, 8:55
Aktualizacja: 15:32
Autor: Org
Fot. BWA
Tematem ostatniego tegorocznego spotkania Konwersatorium Karkonoskiego będzie „Kotlina Jeleniogórska – migracje ludzi oraz idei”. Weźmie w nim udział Jacek Jaśko z Domu Spotkań w Kopańcu, Szymon Surmacz z Laboratorium Aktywności Społecznej w Wolimierzu i Maciej Muskat, działacz Greenpeace, który osiadł w Izerach. Spotkanie zaplanowano na 3 grudnia o godz. 18.00 w BWA.

- Chcielibyśmy poprosić ich zarówno o refleksje na temat tego, na ile funkcjonuje nasz region jako miejsce o dużej sile przyciągania i ludzi, i idei, jak i tego, jak w ich ocenie wzbogaca się nasz region dzięki nowym jego obywatelom pod względem rozwoju kapitału społecznego, budowania społeczeństwa obywatelskiego, wzrostu potencjału intelektualnego i twórczego – informuje Janusz Korzeń.

- Spodziewamy się na tym tle istotnych inspiracji dla rozmowy na główny temat spotkania i podzielenia się obserwacjami losów i dorobku wielu „spadochroniarzy”, jacy pojawili i jacy pojawiają się tu w ostatnich latach, a zwłaszcza tego, co wnieśli dla zaktywizowania naszego życia społeczno – kulturalnego - Janusz Korzeń.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Na Kilińskiego bezpieczniej

Poranek z Mikołajem

ODK do zameczku?

Propozycje Kina Lot  

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Zaczytaj się z Jelonką.com

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
879
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%