MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kotlina Jeleniogórska – migracje ludzi i idei

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 listopada 2015, 8:55
Aktualizacja: 15:32
Autor: Org
Fot. BWA
Tematem ostatniego tegorocznego spotkania Konwersatorium Karkonoskiego będzie „Kotlina Jeleniogórska – migracje ludzi oraz idei”. Weźmie w nim udział Jacek Jaśko z Domu Spotkań w Kopańcu, Szymon Surmacz z Laboratorium Aktywności Społecznej w Wolimierzu i Maciej Muskat, działacz Greenpeace, który osiadł w Izerach. Spotkanie zaplanowano na 3 grudnia o godz. 18.00 w BWA.

- Chcielibyśmy poprosić ich zarówno o refleksje na temat tego, na ile funkcjonuje nasz region jako miejsce o dużej sile przyciągania i ludzi, i idei, jak i tego, jak w ich ocenie wzbogaca się nasz region dzięki nowym jego obywatelom pod względem rozwoju kapitału społecznego, budowania społeczeństwa obywatelskiego, wzrostu potencjału intelektualnego i twórczego – informuje Janusz Korzeń.

- Spodziewamy się na tym tle istotnych inspiracji dla rozmowy na główny temat spotkania i podzielenia się obserwacjami losów i dorobku wielu „spadochroniarzy”, jacy pojawili i jacy pojawiają się tu w ostatnich latach, a zwłaszcza tego, co wnieśli dla zaktywizowania naszego życia społeczno – kulturalnego - Janusz Korzeń.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Hłasko wciąż na czasie

"ars poetica" z Grażyną Domagalską

W śmieciach miasto tonie

Ogołocili drzewa

Głosy za strajkiem?

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Wystąpią w Piwnicy Pod Baranami

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
917
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
7%