MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kotlina Jeleniogórska – migracje ludzi i idei

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 listopada 2015, 8:55
Aktualizacja: 15:32
Autor: Org
Fot. BWA
Tematem ostatniego tegorocznego spotkania Konwersatorium Karkonoskiego będzie „Kotlina Jeleniogórska – migracje ludzi oraz idei”. Weźmie w nim udział Jacek Jaśko z Domu Spotkań w Kopańcu, Szymon Surmacz z Laboratorium Aktywności Społecznej w Wolimierzu i Maciej Muskat, działacz Greenpeace, który osiadł w Izerach. Spotkanie zaplanowano na 3 grudnia o godz. 18.00 w BWA.

- Chcielibyśmy poprosić ich zarówno o refleksje na temat tego, na ile funkcjonuje nasz region jako miejsce o dużej sile przyciągania i ludzi, i idei, jak i tego, jak w ich ocenie wzbogaca się nasz region dzięki nowym jego obywatelom pod względem rozwoju kapitału społecznego, budowania społeczeństwa obywatelskiego, wzrostu potencjału intelektualnego i twórczego – informuje Janusz Korzeń.

- Spodziewamy się na tym tle istotnych inspiracji dla rozmowy na główny temat spotkania i podzielenia się obserwacjami losów i dorobku wielu „spadochroniarzy”, jacy pojawili i jacy pojawiają się tu w ostatnich latach, a zwłaszcza tego, co wnieśli dla zaktywizowania naszego życia społeczno – kulturalnego - Janusz Korzeń.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Gra w sztukę – w BWA

Wybory: Zwycięstwo PiS

Wyjazd na operę w Görlitz – bezpłatnie

Po Koronę Gór Polskich

Poświst na "góralu"

Kleyff jesienią w Jeleniej Górze

Liga Rocka wystartowała

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
722
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%