MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kotlina Jeleniogórska – migracje ludzi i idei

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 listopada 2015, 8:55
Aktualizacja: 15:32
Autor: Org
Fot. BWA
Tematem ostatniego tegorocznego spotkania Konwersatorium Karkonoskiego będzie „Kotlina Jeleniogórska – migracje ludzi oraz idei”. Weźmie w nim udział Jacek Jaśko z Domu Spotkań w Kopańcu, Szymon Surmacz z Laboratorium Aktywności Społecznej w Wolimierzu i Maciej Muskat, działacz Greenpeace, który osiadł w Izerach. Spotkanie zaplanowano na 3 grudnia o godz. 18.00 w BWA.

- Chcielibyśmy poprosić ich zarówno o refleksje na temat tego, na ile funkcjonuje nasz region jako miejsce o dużej sile przyciągania i ludzi, i idei, jak i tego, jak w ich ocenie wzbogaca się nasz region dzięki nowym jego obywatelom pod względem rozwoju kapitału społecznego, budowania społeczeństwa obywatelskiego, wzrostu potencjału intelektualnego i twórczego – informuje Janusz Korzeń.

- Spodziewamy się na tym tle istotnych inspiracji dla rozmowy na główny temat spotkania i podzielenia się obserwacjami losów i dorobku wielu „spadochroniarzy”, jacy pojawili i jacy pojawiają się tu w ostatnich latach, a zwłaszcza tego, co wnieśli dla zaktywizowania naszego życia społeczno – kulturalnego - Janusz Korzeń.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lemowisko odmienione

“Sýnthesis” Joanny Ratajczak w Muzeum Przyrodniczym

Rajd zdewastował las?

Śladami życia na Ziemi – Letnie Warsztaty w MDK „Muflon”

Koło ratunkowe dla Flory?

Jazzowe cuda w „Muflonie”

Koncert „Wiwat Moniuszko” już dziś o 17.00  

Klasyki w Kowarach

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
781
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%