MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Kotki szukają domu

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 8:14
Aktualizacja: Wtorek, 22 kwietnia 2014, 7:14
Autor: Przemo
Fot. Przemo
Pani Halina z Jeleniej Góry wie jak trudno o znalezienie domu dla kotów, szczególnie dorosłych, ale historia dwóch kotek i jednego kocura chwyta ją za serce i od lutego przychodzi je dokarmiać.

Kociaków było pięć, jeden niestety nie przeżył, drugi znalazł nowy dom. Pozostała trójka, która od śmierci ich opiekunki - starszej pani mieszkającej przy ulicy Kasprowicza - może liczyć tylko na siebie i panią Halinkę. Dlaczego w miejscu odległym od swojego miejsca zamieszkania pojawia się kobieta dokarmiająca koty?

- Przychodziłam do tej pani, to była moja znajoma, pomagałam jej w życiu codziennym. Starsza pani w lutym zmarła, od tego czasu lokatorka z okolicznego budynku przegania te koty, również mnie przegania. Przykra sytuacja - opowiada pani Halina. - Są dwie szare kotki, jeden czarny kocur. Kotki są wysterylizowane - dodała jeleniogórzanka.

Pani Halina we własnym domu ma dwa koty i psa, nie jest w stanie przygarnąć kolejnych. Mimo to codziennie przychodzi i z własnych środków dokarmia kociaki. Jak przyznaje, w schronisku nie ma już miejsca dla kotów, ich los byłby przesądzony. Postanowiła więc szukać dla nich domu. Chętnych prosimy o kontakt z redakcją, po czym umówimy spotkanie z panią Haliną i odebranie zwierzaka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Góry bez barier

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Śmierć na żwirowni

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ 21-04-2014 8:59
co znaczy ich los byłby przesądzony w schronisku?
~7 21-04-2014 9:02
Nawet piesek przychodzi do kotków,wygonić sąsiadkę z domu tych kotków,mam 3 psy i rozumię Panią HALINKĘ i życzę jej WESOŁYCH ŚWIĄT i dużo zdrowia
~Kazimierz 21-04-2014 11:21
W naszym mieście koniecznie muszą się znaleźć rozwiązania systemowe, chronioce koty przed ludźmi. Piszę to zupełnie poważnie. Tysiące lat cywilizacji nie zmieniły człowieka. Jakaś dziwna, atawistyczna niechęć do kotów jest niezrozumiała. U nas, np. w Jeleniej, osoby opiekujące się kotami, uwarzane są za niespełna rozumu. Niezależnie, kim jesteś, towarzyszy ci co najmniej uśmiech politowania lub jawna wrogość. Nawet idący pan, pani z pieskiem, widząc opiekujących się kotami, kiwa głową z dezaprobatą. Doświadczam tego od wielu lat w różnych sytuacjach i różnych miejscach Polski. Zawsze czuję na sobie wzrok pogardy, gdy schylam się, by pogłaskać kota. Dokarmianie zaś często odbywa się w atmosferze śmiechu i docinek. Nierzadko z głosami pogróżek. DLACZEGO ?
~gościu 21-04-2014 11:44
Zajęła się całym dobytkiem starszej Pani więc ma kasę na utrzymanie kotów.
~gość 2 21-04-2014 11:56
Masz rację. Te kotki są najbogatsze koty w Jeleniej Górze. Dobrą kasę zostawiła p.Eugenia. Miały być na jej zwierzęta pozostawione . Zachłanne ludzie zabrały schedę kotom, a dobra była. Za pozostawiony majątek koty komfortowo żyją przez 12 lat. Tytuł powinien być : Wydytkane koty do adopcji, p.Halino !!!
~ 21-04-2014 12:58
głupi jestescie i zazdrośni. poloczki buroczki z blokowisk i domów komunalnych.
~do 12:58 21-04-2014 16:11
odezwał się farbowany volksdeutsch
~ 21-04-2014 16:51
Pan Kazimierz ma rację, ja też od dawna zauważam, jak ludzie pogardzają innymi ludźmi opiekującymi się kotami, a nawet jak właściciele psów szczują swoich pupili, aby były agresywne wobec kotów. Specjalizują się w tym zwłaszcza właściciele dużych psów.
~jjaaa 21-04-2014 17:42
ja dokarmiam i psy bezpańskie, jak trzeba, i koty, miałam psa, koty - kocham zwierzaki, a ludzie którzy nie tolerują zwierząt nie są wiele warci, tyle w temacie.
~oooo 21-04-2014 18:17
temat stosunku ludzi do zwierząt mają kształtować Organizacje Pożytku Publicznego. Na rynku jeleniogórskim jest to np. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddz. Jelenia Góra przewodnicząca Anna Ragiel lub do niedawna Okręg w J.G. przewodniczący Bronisław Szeles. To na nich spoczywa opieka nad bezdomnymi zwierzętami i pomoc im oraz pomoc wszechstronna dla osób dokarmiających bezdomniaki. Rzeczywistość jest jaka jest. Osoby prywatne karmią zwierzęta za swoje pieniądze, a oni bawią się w politykę miernej wartości. Na co idzie 1% podatku na towarzystwo A.Ragiel ??? nigdzie nie ma stanowisk do karmienia bezdomnych kotów z logiem TOZ. Dlatego osoby kochające zwierzęta wzięły się za to i mają ogromne kłopoty TOZ-owcy. Anna Ragiel przekazała na schronisko Eugeniusza Ragiel karmę za 100 tys. zł !!!
~oooo c.d. 21-04-2014 18:24
nie będące własnością TOZ tylko MPGK Sp.zoo. Za 100 tys. kupuje się około 20 ton karmy. Kto to przejadł, bo napewno nie psy ze schroniska . Karma jest kupowana z funduszy przekazywanych z Urzędu Miasta i MPGK sp. zoo + 1% podatku + darowizny bezpośrednie od dzieci z przedszkoli/szkół/osób prywatnych. Resztę dośpiewajcie sobie Państwo sami.
~IZA 21-04-2014 20:52
Smutne to wszystko, że po śmierci zabiera się schedę po zmarłym, a zwierzęta na bruk. Wstyd za grosz człowieczeństwa.A mam pieska po przejściach właściciel domu zmarł, a pies ...
rymcycymcy 21-04-2014 21:53
Koty to nie rośliny, nie przesadzisz do nowej doniczki ! :) ...lepiej dokarmiać tam gdzie są ...im tam najlepiej.
~ROZSĄDKOWA 21-04-2014 22:09
Czas sobie uświadomić, że zwierzęta powinny żyć w naturalnym środowisku, nie należy ich zniewalać Skandalem jest trzymać koty w domu. To nieestetyczne, niehigieniczne i nieludzkie.Nie ma potrzeby ich dokarmiać --- one mają mnóstwo jedzenia na śmietnikach Czy te troskliwe kobiety tego nie wiedzą, nie widzą???? Im więcej kotów tym większy problem Nie rozmnażać ich i nie dokarmiać, bo jedzenia im nie brakuje Pomyślcie lepiej o dzieciach, które żyją w b. trudnych warunkach KOTY SOBIE SAME PORADZĄ DAJCIE IM SPOKÓJ I ZAJMIJCIE SIĘ SOBĄ. BO WYMAGACIE OPIEKI PSYCHOLOGA
~do 22:09 21-04-2014 22:19
trochę kotów po mieście powinno się szwędać by myszy i szczurów nie było (ponoć Niemcy na własnej skórze odczuli skutki nadmiernego tępienia kotów) a najedzony kot też będzie polował tylko z tą różnicą że jak złapie to tylko zabije a nie zje
~ 21-04-2014 22:51
do rozsądkowej - to ty idź do psychologa, bo wymagasz jego opieki, żaden kot nie wyżywi się na śmietniku, bo resztki które tam znajdzie, sa zanieczyszczone, z reguły zawierają szkodliwe elementy, np. szkło, metale itp., a koty są pożyteczne dla człowieka bardziej niż psy, których pełno się szwęda, a które tak naprawdę nie są w niczym przydatne, bo np. nie łowią myszy, a zostawiają nieczystości na ulicach. Koty przynajmniej zakopują po sobie i łowią myszy. Gdyby nie koty, to w mieście byłaby plaga gryzoni.
~lala 22-04-2014 10:16
Pani na zdjęciu wzięła żywą gotówkę po zmarłej to niech z dobrodziejstwem inwentarza karmi za schedę te biedne koty. Taka była wola zmarłej.
~kmam 22-04-2014 19:23
Nie przepadam za kotami, ale bez kotów to szczury i myszy nas zagryzą. Wolicie wypasione szczury na schodach, w piwnicach? A ~ROZSĄDKOWA to z rozsądkiem to nawet się nie widziała, a co dopiero go miała.
~paradise 22-04-2014 19:35
Jak nazywa się baba, która wygania koty? Kot to zwierzę, które zrozumie i polubi tylko inteligentny człowiek, przypuszczam, że agresywnej sąsiadce nie staje inteligencji, o dobroci, oraz szacunku do zwierząt nie wspomnę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Trwa akcja bezpłatnego przejazdu do Krzeszowa

Strażacy kontra barszcz Sosnowskigo

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
790
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%