Czytających: 8963

II-liga koszykarzy: Koszykarze Sudetów znów w roli zwycięzców

Niedziela, 28 listopada 2010, 18:47
Aktualizacja: 18:49
Kolejną, dziewiątą już wygraną w tegorocznych rozgrywkach II–ligi zapisali na swoim koncie zawodnicy jeleniogórskich Sudetów. Tym razem podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza nie dali szans Politechnice Poznań zwyciężając na wyjeździe 58:46.

Jeleniogórzanie dobrze weszli w spotkanie od początku przejmując delikatną inicjatywę. Po pierwszej kwarcie podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza prowadzili 16:12, w drugiej partii też byli górą i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 30:19 na korzyść Sudetów.

Po zmianie stron do głosu doszli goście, którzy wygrali trzecią odsłonę 19:13 i przed finałowym rozdaniem tracili do naszych zawodników już tylko pięć „oczek”. Czwarta kwarta padła jednaj łupem gości, którzy wygrali ją 15:8, a całe spotkanie 58:46. Liderem jeleniogórzan po raz kolejny był Rafał Niesobski, zdobywca 16 punktów.

Politechnika Poznań – Focus Mall Sudety Jelenia Góra 46:58 (12:16, 7:14, 19:13, 8:15)

Sudety: R. Niesobski (16), Samiec (12), Urbaniak (11), Czech (10), Wilusz (4), Kozak (2), Maryniewski (2), Mincie (1), Cierzniewski, Kiełbasa, Klimek

11. kolejka (27-28.11): Politechnika Poznań – Focus Mall Sudety Jelenia Góra 46:58, KK A-Bild Bytom – Open Florentyna Pleszew 49:62, WKS Śląsk Wrocław – GTK Fluor Britam Gliwice 75:82, Doral Zetkama Nysa Kłodzko – BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. 80:83, AZS Politechnika Częstochowa – WKK Wrocław 79:85, Pogoń Ruda Śląska – MKS Skierniewice 63:78, KS Pogoń Prudnik – UKS Alba Chorzów 85:70

1. Florentyna – 11 – 21 – 1.271
2. Sudety – 11 – 20 – 1.127
3. Stal – 11 – 19 – 1.116
4. WKK – 11 – 19 – 1.075
5. MKS – 11 – 19 – 1.053
6. Britam – 11 – 18 – 1.056
7. Nysa – 11 – 18 – 1.036
8. Pogoń P. – 11 – 16 – 1.033