Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Koszykarze Sudetów rozgromili Muszkieterów

Środa, 17 lutego 2016, 21:51
Aktualizacja: Czwartek, 18 lutego 2016, 18:28
Koszykarze Sudetów kontynuują dobrą passę w 2016 roku. W zaległym spotkaniu 19. kolejki jeleniogórzanie rozbili Muszkieterów Nowa Sól 75:52, choć do przerwy nic nie zapowiadało pogromu. Po raz kolejny na parkiecie II–ligi pokazała się nasza młodzież, co z pewnością będzie procentować w kolejnych sezonach.

W pierwszej kwarcie gospodarze wypracowali sobie 8-punktową przewagę, którą niemal w całości utrzymali do przerwy. To, co stało się w trzeciej odsłonie wprawiło w osłupienie zarówno miejscowych kibiców, jak i gości. Wygrana kwarta 30:5 to był teatr jednej grupy: Klubu Sportowego Sudety, co pozwoliło pokazać się jeleniogórskiej młodzieży. Drugoligowe doświadczenie z wymagającym rywalem zebrali 15-latkowie: Rudnicki (zdobył 2 pkt.) i Walkowiak (zaliczył debiut) oraz 16-letni Kleinowski (spędził na parkiecie 14 minut). Ostatecznie Sudety pokonały Muszkieterów 75:52!

KS Sudety Jelenia Góra – Muszkieterowie Nowa Sól 75:52 (22:14, 18:19, 30:5, 5:14)
Sudety:
Minciel 18, Wojciul 15, Ł. Niesobski 8, Serbakowski 7, Wilisz 6, Drąg 5, Kleinowski 4, Rudnicki 2, Walkowiak, Pawłowski.
Muszkieterowie: Trubacz 11, Pogoda 8, M. Ostrowski 7, Bednarczyk 6, Traczyk 6, Krawczyk 6, Polewiak 4, Mołek 4, Busz, Nowak.

W tabeli gr. D II-ligi Sudety awansowały na piąte miejsce, wyprzedzając Muszkieterów z Nowej Soli. Okazją na potwierdzenie wysokiej dyspozycji będzie kolejny pojedynek, jaki podopieczni Jarosława Wilusza mają do rozegrania, a więc wyjazdowy mecz z wiceliderem tabeli – Górnikiem Wałbrzych z Rafałem Niesobskim w składzie.