Koszykarze amatorzy po piątej kolejce

Piątek, 18 stycznia 2019, 2:34
Aktualizacja: Sobota, 19 stycznia 2019, 1:52
Po pięciu seriach meczów Jeleniogórskiej Ligi Najlepszego Basketu Amatorskiego 2019, na czele tabeli wciąż dwie ekipy z kompletem punktów.

Jako pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy Kosmicznych Świn oraz Spark Teamu. Mecz lidera rozgrywek z ostatnią ekipą bieżącego sezonu miało zdecydowanego faworyta. Faworyta, który nie zawiódł. Przewaga Spark Teamu była miażdżąca. Już w pierwszych minutach spotkania Spark osiągnął dużą przewagę, którą konsekwentnie powiększał aż do 40 minuty. Ostatecznie Spark Team pokonał Kosmiczne Świnie 97:35, a najwięcej punktów dla swoich zespołów zdobyli Marcin Tomasik (Spark) 31 oraz Dawid Szal (KŚ) 14.

Drugie spotkanie 5 kolejki JLNBA 2019 było niezwykle wyrównane. Wystarczy podać wyniki poszczególnych kwart w meczu pomiędzy Matadorsami i AŚ Amator – 12:10, 11:11, 11:11, 14:12. Te wyniki przełożyły się na końcową wygraną zespołu Matadors 48:44. To właśnie oni prowadzili przez praktycznie całe 40 minut meczu, jednakże ta przewaga oscylowała wokół 2-6 punktów. Ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie Łukasz Dziedzic (MAT) - 13 oraz Michał Rozmuk (AŚ) - 19.

W kolejnym meczu osłabieni Są Gorsi w dalszym ciągu nie zaznali smaku zwycięstwa. Tym razem piąta ekipa zeszłego sezonu uległa Dzikim Knurom 50:76. Dzikie Knury od samego początku osiągnęły 10-15 punktową przewagę. Ich wygrana nie była ani przez moment zagrożona. Najwięcej punktów zdobyli: Kamil Chrustowski i Maciej Kalisz (SG) po 13 oraz Andrzej Sękiewicz (DzK) 18 i Łukasz Nowak (DzK) 16.

Ostatni niedzielny mecz to starcie Znicz Teamu z Kayak Koszykarzami. Ostateczny wynik 52:36 dla Znicza jest trochę mylący, gdyż zawodnicy Kayaka stawili faworytom spory opór. Najwięcej punktów zdobyli Szymon Jaszczur (ZT) 10 oraz Mateusz Kleinowski (KK) 12.