Czytających: 9705

Jelenia Góra: Koszykarski maraton

Sobota, 12 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 13 maja 2007, 21:37
Aż pięć pojedynków odbyło się drugiego dnia X Międzynarodowego Turnieju Koszykówki Dziewcząt Polska – Basket – Jelenia Góra 2007

Dwa mecze wygrało Kolegium Karkonoskie pokonując: MKS MOS Karkonosze 69:50 i BK Loko Trutnov 96:40. Mimo że podopieczne trenera Rafała Sroki grają w turnieju w mocno okrojonym składzie, to są zdecydowanie najlepszą ekipą imprezy i pewnie zmierzają do zdobycia w niej pierwszej lokaty. Jednostronny przebieg miał zwłaszcza pojedynek AZS z drużyną z Czech, która na co dzień gra w tamtejszym odpowiedniku naszej I ligi. Kluczem do zwycięstwa jeleniogórzanek była solidna gra w obronie, która wymuszała na przeciwniczkach błędy w ataku. Dobrze funkcjonował także szybki atak AZS, zespół z Jeleniej Góry przeważał także w zbiórkach.

Mecz KK z Karkonoszami momentami był wyrównany. Do przerwy akademiczki wygrywały 33:22. W szóstej minucie III kwarty Karkonoszom udało się zniwelować straty do ośmiu oczek 40:32. W kolejnych minutach jednak podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego popełniły kilka błędów z rzędu, w efekcie czego po 30 min. AZS wygrywał już 42:56. W ostatniej odsłonie KK pewnie kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i ostatecznie wygrał 69:50.

Poza porażką z Kolegium Karkonosze uległy także Ostrovii Ostrów Wielkopolski 50:79. W grze zawodniczek MKS MOS było widoczne zmęczenie zmaganiami z Kolegium. Jeleniogórzanki raziły niedokładnością podań, brakiem szybkości oraz niecelnymi rzutami. W IV kwarcie wobec agresywnej obrony gości na całym parkiecie jeleniogórzanki miały nawet momentami problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. W tej sytuacji ich wysoką porażkę, bo różnicą aż 29 punktów można uznać za w pełni zasłużoną.

Wyniki pozostałych pojedynków drugiego dnia turnieju: Ostrovia – Avion 79:14, Trutnov – Avion 76:31.

<b>AZS Kolegium Karkonoskie – MKS MOS Karkonosze 69:50 (15:8, 18:14, 23:14, 13:14)</b>
<b>AZS KK:</b> Arodź 19, Gawrońska 15, Myćka 14, Małaszewska 11, Kret 8, Wójcik 2, Sojka, Balsam.
<b>Karkonosze:</b> Kowalczyk 16, Sawicka 10, Mochól 10, Klementowska 6, Krawczyszyn 3, Werłos 3, Kowiel 2, Pawlukiewicz , Dudek, Chwedorowicz, Łosińska, Nowicka, Górniaczyk, Foitzik.

<b>MKS MOS Karkonosze – Ostrovia 50:79 (14:17, 9:15, 14:21, 13:26)</b>
<b>MKS MOS:</b> Kowalczyk 12, Mochól 8, Pawlukiewicz 6, Krawczyszyn 5, Klemantowska 3, Nowicka 2, Sawicka 2, Werłos 2, Chwedorowicz 2, Foitzik 2, Górniaczyk 1, Dudek.

<b>Kolegium Karkonoskie – Trutnov 96:40 (28:14, 29:10, 22:8, 17:8)</b>
<b>KK:</b> Myćka 32, Małaszewska 26, Sojka 9, Kret 11, Arodź 8, Wójcik 4, Gawrońska 4, Balsam 2.