Zalogowanych: 4

I-liga koszykarek: Koszykarki rozpoczęły sezon od wysokiej porażki

Sobota, 15 października 2011, 19:04
Aktualizacja: Niedziela, 16 października 2011, 20:18
Koszykarki BasketPro Jelenia Góra na inaugurację sezonu 2011/2012 przegrały z PWSZ Kon–Bet Konin 47:73. Ekipa przyjezdnych przeważała w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, czego efektem było zwycięstwo różnicą 26 punktów.

Sobotnie spotkanie katastrofalnie rozpoczęły gospodynie, które przez całą kwartę nie potrafiły trafić do kosza rzutem z gry. Jedyne dwa punkty jakie nasze koszykarki zdobyły w pierwszej odsłonie były efektem rzutów osobistych. W drugiej kwarcie gra wyglądała dużo lepiej, jednak i tą ćwiartkę wygrały przyjezdne. Po zmianie stron podopieczne trenera Grabianowskiego nie zwalniały tempa i po 30 minutach prowadziły 67:31! W ostatniej odsłonie na parkiecie pojawiły się zmienniczki, które nie były już tak dobrze dysponowane jak "pierwszy garnitur" ekipy z Konina, a nasze koszykarki na osłodę wygrały ostatnią kwartę 16:6, ale ostatecznie to MKS Konin zasłużenie wygrał 73:47 pokazując słabość młodych zawodniczek z Jeleniej Góry, które w bolesny sposób zbierają doświadczenie na pierwszoligowych parkietach.

W następnej kolejce BasketPro czeka jeszcze trudniejszy mecz w Pabianicach (20.X, godz.17:00).

Basket Pro Jelenia Góra - MKS PWSZ KON-BET Konin 47:73 (2:24, 16:19, 13:24, 16:6)

BaketPro: Pawlukiewicz 11, Rososińska 11, Paradowska 11, Feja 6, Szczęśniak 3, Prystrom 2, Kijowska, Kosalewicz 2, Łopatka 1, Łuczak 1.

MKS: Szemraj 17, Motyl 14, Krzyżaniak 10, Gurzęda 10, Kaja 7, Kuras 6, Wiertelak 3, Lewandowska 3, Libertowska 2, Robak 1, Kostecka.