Czytających: 12183

I-liga koszykarek: Koszykarki przegrały arcyważny mecz

Niedziela, 4 marca 2012, 18:03
Aktualizacja: 21:01
W niedzielnym pojedynku I–ligi centralnej kobiet na parkiecie SP 10 w Jeleniej Górze spotkały się zespoły walczące o utrzymanie na zapleczu PLKK. Koszykarki BasketPro uległy ekipie MKK Siedlce 50:74.

Pięć pierwszych minut miało wyrównany przebieg - koszykarki BasketPro przegrywały 8:10, ale w drugiej części pierwszej kwarty przypomniała o sobie Małgorzata Myćka. Po jej kontrach przyjezdne odskoczyły na 8:20. Była zawodniczka MKS MOS Karkonoszy w pierwszej części sezonu występowała w zespole AZS UMCS Lublin, obecnie walczy o utrzymanie siedleckiego klubu w I-lidze centralnej. Następnie jeleniogórzanki odrobiły 4 "oczka" i po pierwszej odsłonie przegrywały 12:20. W drugiej kwarcie nie zmieniał się obraz gry, podopieczne Marcina Markowicza goniły wynik, ale m.in. po celnych "trójkach" Kowalskiej MKK utrzymywało kilkunastopunktowe prowadzenie. Od pierwszych minut uwagę kibiców przykuwała postawa ekscentrycznego trenera klubu z Siedlec Teodora Mollova, który nad wyraz żywiołowo reagował na poczynania swoich zawodniczek oraz decyzje sędziów, za co został ukarany ostrzeżeniem. Do przerwy jeleniogórzanki przegrywały 23:35.

Po zmianie stron MKK odskoczyło na 14 punktów (24:48), ale koszykarki BasketPro nie poddały się. Dzięki dobrej postawie całego zespołu i skuteczności Kowalczyk w 26. minucie było już tylko 37:40, a 2 minuty później 39:43. Ostatnie słowo w trzeciej kwarcie należało jednak do przyjezdnych, które dołożyły 5 "oczek" do swojego dorobku. W ostatniej "ćwiartce" MKK zdecydowanie prowadziło grę, a dwa celne rzuty za 3 pkt. w wykonaniu Gajdosz pozbawiły złudzeń miejscowych kibiców. Wynik meczu rzutem z dystansu równo z końcową syreną, ustaliła Myćka - najlepsza zawodniczka MKK Siedlce, która oprócz 16 punktów zapisała na swoim koncie 7 asyst i 5 zbiórek.

- W pierwszej połowie moje zawodniczki grały stremowane przez to, że walczyły o utrzymanie. W środku trzeciej kwarty trema puściła i wszystko się skończyło po naszej myśli. Zaskoczony jestem bardzo dobrą grą gospodyń, to nie jest zespół, który powinien spaść. Dla mnie to jest bardzo dobry zespół, młody, perspektywiczny, dziewczyny z charakterem - ocenił po spotkaniu Teodor Mollov, trener MKK Siedlce.

W następnej kolejce (11. marca, godz.18:00) jeleniogórzanki ponownie zagrają na własnym parkiecie, tym razem ich rywalkami będzie AZS Uniwersytet Gdański.

BasketPro Jelenia Góra - MKK Siedlce 50:74 (12:20, 11:15, 16:13, 11:26)

BasketPro: Pawlukiewicz (14), Kowalczyk (10), Kosalewicz (10), Szczęśniak (9), Podgajna (5), Paradowska (2), Krawczyszyn-Samiec.

MKK: Myćka (16), Gajdosz (13), Jurkowska (13), Kowalska (9), Nowocin (7), Janas (5), Skardzińska (4), Agnieszczak (3), Dąbrowska (2), Pacuszka (2).

Sędziowali: Janusz Baranowski, Rafał Jurneczko.

Widzów: ok.100.

Wyniki 4. kolejki:
GTK Wejherowo - CCC II Polkowice 68:85 (16:27, 16:27, 18:12, 18:19)
AZS UMCS Lublin - MUKS Kórnik 20:0
TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Lider AZS II Swarzędz 59:51 (23:13, 8:12, 14:11, 14:15)