Zalogowanych: 24

I-liga koszykarek: Koszykarki nie sprostały liderowi

Niedziela, 10 listopada 2013, 21:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 listopada 2013, 17:20
Mające na swoim koncie komplet zwycięstw koszykarki Poznań City Center AZS bez większych problemów uporały się na parkiecie SP 10 z ekipą Karkonoszy, która zamyka tabelę z kompletem porażek.

O losach spotkania zadecydowały początki pierwszej i trzeciej kwarty. Już w ćwiartce otwierającej mecz nasze zawodniczki przegrywały 2:13, a całą odsłonę 14:25. Przed przerwą poznanianki obniżyły loty, co wykorzystały podopieczne Jerzego Gadzimskiego. Po obu stronach toczyła się walka punkt za punkt i ta część zakończyła się wynikiem 25:27. Po zmianie stron Karkonosze zanotowały bolesny przestój, przez 6 minut trzeciej kwarty nie zdołały zdobyć ani jednego punktu, w czasie gdy przeciwniczki ugrały 18 "oczek". W decydującej odsłonie trener gości, Ryszard Barański dał pograć zmienniczkom i kwarta zakończyła się zwycięstwem jeleniogórzanek 16:15, ale komplet punktów zasłużenie pojechał do Poznania. Młode akademiczki z Wielkopolski (18-23 lata) zasłużenie pokonały MKS MOS Karkonosze 88:65 i nadal są niepokonaną ekipą pierwszej ligi.

MKS MOS Karkonosze - Poznań City Center AZS 65:88 (14:25, 25:27, 10:21, 16:15)

MKS: Szczęśniak 20, Kosalewicz 17, Krawczyszyn-Samiec 15 (w tym 11/11 osobistych), Paradowska 6, Olszak 5, Myślak 2, Prystrom, Buraczewska, Kosiorowska.

AZS: Idziorek 21, Durak 20, Koperwas 14 (13 zbiórek), Skowronek 13, Woźniak 7, Ratajczak 6, Giedrojć 3, Banach 2, Adamczak 2, Artyszko, Murawska, Śniecińska.