Koszykarki Kolegium rozbite przez Mistrza Polski

Wiadomości: Kraków
Sobota, 17 listopada 2007, 19:45
Aktualizacja: Niedziela, 18 listopada 2007, 11:09
Autor: Łukasz Stawski
Pogromem zespołu AZS Kolegium Karkonoskiego Jelenia Góra zakończył się mecz w VIII kolejce Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet, w którym jeleniogórzanki zmierzyły sie na wyjeździe z Mistrzem Polski Wisłą Karków. Podopieczne trenera Eugeniusza Sroki przegrały z utytułowanym rywalem po jednostronnym spotkaniu aż 29:81.

Obie drużyny, które zmierzyły się w Krakowie dzieli przepaść finansowo, kadrowo, organizacyjna i już przed rozpoczęciem gry żaden inny wynik niż bardzo wysoka wygrana koszykarek z pod Wawelu nie wchodził w grę. Już po 4 minutach krakowianki prowadziły 11:0 i mimo licznych zmian w składzie drużyny, dokonywanych w trakcie spotkania stale powiększały swoją przewagę.

Wisła kapitalnie grała w obronie, skupiając się głównie na neutralizowaniu poczynań boiskowych Natalii Małaszewskiej. Już po 20 min. krakowianki prowadziły 40:18, by po zmianie stron pozwolić akademiczkom powiększyć swój dorobek zaledwie o 11 punktów. W żadnej z kwart jeleniogórzanki nie były w stanie zdobyć więcej niż 11 oczek. W naszej drużynie najskuteczniejszą zawodniczka była już tradycyjnie N. Małaszewska, która tym razem na swoim koncie zapisała 12 "oczek". Na wyróżnienie zasługuje też gra Agnieszki Balsam, która do 7 punktów, dołożyła 8 zbiórek.

Wyniki innych sobotnich meczów: Duda Leszno – Cukierki Odra Leszno 84:51, AZS Poznań – SMS Łomianki 93:32.

Wisła Kraków – AZS Kolegium Karkonoskie 81:29 (20:7, 20:11, 22:6, 19:5)
AZS KK: Małaszewska 12, Balsam 7, Kret 6, Dłutowska 2, Wójcik 2, Andrzejczak, Sojka, Arodź.