Toruń: Koszykarki Kolegium postraszyły faworyzowaną Energę

Niedziela, 16 grudnia 2007, 21:16
Aktualizacja: 21:19
Autor: Łukasz Stawski
Kolejnej ligowej porażki doznały koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra. W meczu XII kolejki rozgrywek PLKK jeleniogórzanki mimo ambitnej pogoni w końcowych minutach zmagań uległy, na wyjeździe Energii Toruń 51:55.

W meczu z Energą podopieczne trenera Eugeniusza Sroki były najbliższe zwycięstwa spośród dotychczasowych pojedynków ligowych w tym sezonie. Dzięki zrywowi jeleniogórzanek w końcówce zmagań losy wygranej ważyły sie niemal do ostatnich sekund rywalizacji. Szkoda że w wcześniejszej fazie meczu nasze dziewczyny grały na dość niskim procencie skuteczności rzutowej.

Większość jeleniogórzanek ( w tym Natalia Małaszewska) w tygodniu poprzedzającym spotkanie chorowało, co miało niewątpliwie niekorzystny wpływ na ich formę. Jeden z najlepszych meczy w karierze rozegrała, zdobywczyni 16 punktów Dorota Wójcik. Coraz lepiej z koleżankami rozumiała się też Iwona Kaszuwara.

Niski wynik meczu Energii z Kolegium jest wynikiem twardej gry w defensywie obu zespołów. Po wyrównanej pierwszej kwarcie zakończonej wygraną Energii 18:15, w kolejnych 10 minutach gospodynie pozwoliły jeleniogórzankom zdobyć tylko 6 oczek, same rzucając 14 "oczek".

Przewaga kilkunastu punktów gospodyń utrzymywała się do połowy ostatniej kwarty, gdyż jeszcze w 36 min. torunianki prowadziły 49:37. W końcówce goście jednak zaskoczyli faworyzowane torunianki agresywną strefą na całym parkiecie, dzięki czemu minutę przed końcem zmagań, po celnej trójce N. Małaszewskiej KK przegrywał tylko 49:54. Na odwrócenie losów pojedynku jeleniogórzankom niestety zabrakło już czasu i spotkanie zakończyło się wygraną Energii 55:51

Energa Toruń – AZS Kolegium Karkonoskie 55:51 (18:15, 14:6, 9:8, 14:22)
Kolegium Karkonoskie: Małaszewska 18, Wójcik 16, Kret 9, Kaszuwara 4, Sojka 3, Arodź 1, Balsam, Dłutowska.