JELENIA GÓRA: Koszykarki Karkonoszy zdobyły ważne punkty

Piątek, 8 lutego 2008, 19:50
Aktualizacja: 19:57
Autor: JEN
Dzisiaj w zaległym meczu o mistrzostwo I ligi koszykówki kobiet zawodniczki MKS MOS Karkonosze wygrały bardzo ważny dla nich mecz z outsiderem – Chrobrym Głuchołazy. Dzięki temu wzięły rewanż za przegrane spotkanie w Głuchołazach 79:85.

Spotkanie było bardzo ważne dla obydwu drużyn, bo przegrana ekipa traciła nawet teoretyczne szanse na zajęcie 6. miejsca w tabeli I ligi gr. B po rundzie podstawowej, które daje możliwość dalszej walki o miejsce w tworzonej centralnej I lidze. Miejscowe grały nierówno. Co prawda pokonały rywalki w pierwszej kwarcie 16:10, ale grały nerwowo i popełniały zbyt dużo prostych błędów. W drugiej kwarcie uspokoiły grę i w 15 min. objęły prowadzenie 28:12. Jednak zaraz potem nie wykorzystały dwukrotnie rzutów osobistych, marnując okazję do uzyskania jeszcze większej przewagi. Wykorzystały to rywalki i szybko zmniejszyły dystans w 18 min. do dziesięciu pkt. (32:22). Do końca tej kwarty twardo walczyły i pierwsza połowa meczu zakończyła się przyzwoitym dla przyjezdnych wynikiem: 37:28.
Następne kwarty wyglądały podobnie, bo zawodniczki Chrobrego uporczywie walczyły o jak najlepszy wynik. To spowodowało, że ostatnie dwie kwarty były wyrównane, ale z lekką przewagą miejscowych, które do końcowej syreny utrzymywały bezpieczny wynik i zasłużenie wygrały ten mecz.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – Chrobry Głuchołazy 77:62 (16:10, 21:18, 24:20, 16:14)

MKS MOS: Kowalczyk 19, Kowiel po 10, Dudek 9, Brzozowska 8, Sawicka 7, Pawlukiewicz i Szymczyk 6, Klementowska i Krawczyszyn – Samiec po 4, Mochól 3, Górniaczyk 1, Oses 0.