Jelenia Góra: Koszykarki Finepharmu wygrywają z silnym rywalem

Sobota, 28 lutego 2009, 21:58
Aktualizacja: Niedziela, 1 marca 2009, 14:48
Autor: Mateusz Banaszak
Koszykarki Finepharmu znów nie miały problemów z pokonaniem poznanianek. Tym razem na własnym parkiecie podopieczne Jerzego Gadzimskiego wygrały 89:61

Mecz od początku ułożył się po myśli jeleniogórzanek, które po skutecznej grze szybko objęły prowadzenie. W pierwszej kwarcie dobrze funkcjonowała jeleniogórska obrona, która zatrzymywała ataki rywalek. W drugiej kwarcie trwała wyrównana walka, a żadna ze stron nie potrafiła zdobyć większej przewagi. Do końca drugiej odsłony trwała zacięta walka o każdy kawałek boiska, ale to jeleniogórzanki schodziły z przewagą jednego punktu wygrywając 18:17 i prowadząc w meczu 40:30.

Po zmianie stron tylko jeleniogórzanki królowały na parkiecie. Po serii znakomitych trafień z trudnych pozycji, zawodniczki z Jeleniej Góry objęły wysokie prowadzenie. Do końca kwarty obraz gry się nie zmienił, a na dodatek rywalki z minuty na minuty wydawały się co raz słabsze zarówno fizycznie jak i psychicznie. W ostatniej kwarcie poznanianki nie były w stanie nawiązać walki z lepszymi technicznie jeleniogórzankami. Podopieczne Jerzego Gadzimskiego dobiły rywala kilkoma celnymi trójkami. W efekcie „nasze” dziewczyny wygrały tą rywalizację 89:61 potwierdzając po raz kolejny wysoką formę. Jeleniogórzanki po jedenastu wygranych meczach zajmują pierwsze miejsce w tabeli - w każdym meczu udowadniając, że zasługują na awans do ligi centralnej

Finepharm-Karkonosze Jelenia Góra - KS Olimpia Poznań 89:61 (22:13, 18:17, 26:15, 23:16)