Jelenia Góra - SP10: Koszykarki Finepharm zawodzą kibiców

Środa, 13 stycznia 2010, 21:56
Aktualizacja: Piątek, 15 stycznia 2010, 9:56
Autor: ahawer
Nie sprawdziły się przedmeczowe zapowiedzi. Jeleniogórzanki przegrały z niżej notowanym rywalem z Krakowa 65:71.

Pierwsza kwarta była najbardziej wyrównaną kwartą i zakończyła się jednopunktową przewagą krakowianek19:20.
W ataku rezerwy wielokrotnego Mistrza Polski łatwo ogrywały zbyt statecznie broniące jeleniogórzanki i do przerwy prowadziły 36:30.
Od początku trzeciej odsłony koszykarki Wisły kontrolowały przebieg gry, czego nie można powiedzieć o naszych zawodniczkach, które nie radziły sobie z dość agresywną obroną gości.
W 37 minucie przyjezdne prowadził już nawet 65:56. Końcówkę nasz zespól zagrał bardzo słabo. Gospodynie zbyt szybko chciały odrobić straty oddając niecelne rzuty trzypunktowe. Pomimo, że jeszcze minutę przed końcem meczu Karkonosze przegrywały tylko 63:66 to ostatecznie triumfowały wiślaczki 71:65.

Teraz nasze zawodniczki czekają kolejne mecze, jednak dwa na wyjeździe. W sobotę na z Siemaszką Piekary, a dzień później w Lublinie czeka zaległy mecz z AZS.

MKS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra – Wisła II Kraków 65:71 (19:20, 11:16, 16:14, 19:21)

MKS Karkonosze: Pawlukiewicz 14, Winnicka 12, Witkoś 11, Mićków 9, Krawczyszyn – Samiec 8, Kret 7, Iwanowicz 4, Kowalczyk.