Jelenia Góra: Koszykarki Finepharm Karkonosze wygrały z Czeszkami

Czwartek, 6 listopada 2008, 22:31
Aktualizacja: Piątek, 7 listopada 2008, 13:44
Autor: JEN
Przygotowujące się do rozgrywek I ligi B (początek 15 listopada) koszykarki Finepharm Karkonosze rozegrały mecz towarzyski z TJ Lokomotiva Liberec (II liga czeska), wygrywając zdecydowanie to spotkanie.

Nie było to jednak łatwe spotkanie przynajmniej na początku potyczki, bo po 30 min jeleniogórzanki prowadziły tylko: 43:40. Dopiero w ostatnich 10 min. meczu znacznie i grając w optymalnym składzie, podkręciły tempo i pokonały rywalki w czwartej kwarcie 28:8 i cały mecz.

Było to typowe spotkanie sparingowe, w którym trener Jerzy Gadzimski próbował różnych ustawień zespołu, stąd nierówna forma drużyny i jej skuteczność w grze w poszczególnych kwartach.

Finepharm Karkonosze – TJ Lokomotiva Liberec 71:48 (15:14, 19:9,9:17, 28:8)
Punkty: Kowalczyk 21, Niewrzawa 17, Iwanowicz 9, Krawczyszyn i Górniaczyk po 6, Sawicka i Pawlukiewicz po 3, Balsam 2, Kowiel, Foitzik, Zygman i Fredziak 0.