Zalogowanych: 23

Kraków: Koszykarki awansowały do finałowego turnieju o pierwszą ligę

Sobota, 23 marca 2013, 15:59
Aktualizacja: Niedziela, 24 marca 2013, 2:44
W sobotnim spotkaniu półfinałowego turnieju barażowego o I–ligę rozgrywanego w Krakowie, MKS MOS Karkonosze pokonał Hutnika Warszawa 75:53. Podopieczne Jerzego Gadzimskiego w niedzielę w ostatnim meczu zmierzą się z AZS–em Uniwersytet Gdański.

Od samego początku stroną dominującą były jeleniogórzanki, które już po pierwszej kwarcie prowadziły 23:10. W drugiej odsłonie ekipa ze stolicy nieznacznie zmniejszyła stratę, ale na przerwę zespoły ubiegające się o awans do turnieju finałowego schodziły przy stanie 39:33. Do przerwy najskuteczniejszą zawodniczką Karkonoszy była Podgajna (16 pkt.). Po zmianie stron MKS ponownie odskoczył, w 27. minucie było już 60:40 i do końcowej syreny nasze koszykarki kontrolowały przebieg spotkania. Wynik na 75:53 ustaliła Kosalewicz i drugie zwycięstwo w drugim meczu okazało się faktem.

W drugim spotkaniu AZS Gdańsk pokonał Koronę Kraków 70:57 i w niedzielę akademiczki z Trójmiasta zmierzą się z naszą ekipą o zwycięstwo w turnieju. Oba zespoły zapewniły sobie już udział w finałach, które odbędą się w dn. 12-14 kwietnia.

Do rozegrania pozostały:
24.03.2013 11:00 MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - AZS Uniwersytet Gdański
24.03.2013 13:00 KS Korona Kraków - Hutnik Warszawa Sp. z o.o.

Hutnik Warszawa Sp. z o.o. - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 53:75 (10:23, 23:16, 13:22, 7:14)

Hutnik: Doga 17, Markiewicz 15, Kopeć 10, Motyczyńska 9, Dąbrowska 2, Ślusiewicz, Czubaszek, Mitek, Agnieszczak, Piotrowska, Wróbel.

MKS: Podgajna 17, Paradowska 16, Kosalewicz 15, Arodź 12, Krawczyszyn-Samiec 11, Arodź 16, Smajda-Młodnicka 2, Łopatka 2, Prystrom, Myślak, Buraczewska, Kosiorowska.