MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Koszykarka z przyszłością w Finepharm KK AZS

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 17 lipca 2008, 16:52
Aktualizacja: Środa, 6 sierpnia 2008, 20:17
Autor: JEN
Od dawna mówiło się, że w drużynie Finepharm Kolegium Karkonoskie AZS znajdzie się młoda zawodniczka, nie tylko dlatego, że wymagają tego przepisy. Również dlatego, że zarząd klubu chce budować drużynę z przyszłością, złożoną z młodych zawodniczek, które będą chciały związać się z naszym miastem na dłużej.

To spowodowało, że w jeleniogórskiej drużynie, która czwarty raz wystąpi w ekstraklasie żeńskiego basketu, zakontraktowano, na razie na rok 21 letnią zawodniczkę z Kołobrzegu Joannę Kędzię (193 cm), która przez ostatnie dwa sezony występowała w ekipie Kadus Bydgoszcz. Znakomicie spisywała się w tej drużynie jako skrzydłowa, zdobywając w każdym meczu kilkanaście pkt. i bardzo dobrze wypadła w meczach barażowych Kadusa o wejście do ekstraklasy, w których bydgoska drużyna zajęła czwarte miejsce.

Jak powiedział trener Rafał Sroka, oglądał kasety, na których były nagrane mecze barażowe Kadusa. Gra J. Kędzi bardzo mu się spodobała. – To niewątpliwie i wszechstronnie utalentowana dziewczyna. Będziemy starali się, by pozostała w Jeleniej Górze dłużej niż przez rok – powiedział R. Sroka.

Joanna studiowała kulturoznawstwo przez dwa lata w Bydgoszczy i będzie kontynuowała ten kierunek studiów w trybie indywidualnym we Wrocławiu. Nie wyklucza, że podejmie studia też na innym kierunku w Kolegium Karkonoskim, co będzie się wiązało z pozostaniem w naszym mieście dłużej niż rok.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Finisz kampanii z Grzegorzem Schetyną

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Podgórna zarośnięta!

Mały Strażak dla jednostek OSP

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
134
Tak
44%
Nie
44%
Nie wiem
12%