Zalogowanych: 8

Jelenia Góra: Kosztowna porażka juniorek

Sobota, 7 lutego 2015, 16:06
Aktualizacja: Niedziela, 8 lutego 2015, 8:50
Sobotnie spotkanie przeciwko ekipie AZS–u Radom kosztowało nasz zespół sporo zdrowia, a kwestia awansu do półfinału mistrzostw Polski juniorek mocno się skomplikowała. Liderem po dwóch dniach jest GTPR Gdynia.

Po gładkim zwycięstwie w pierwszym dniu nad zespołem z Łomży, jeleniogórscy kibice spodziewali się kolejnego triumfu, ale już od pierwszego gwizdka było wiadomo, że nie będzie o końcowy sukces tak łatwo. W składzie KPR-u zabrakło Sylwii Jasińskiej i Aleksandry Oreszczuk, które z powodu gry tego samego dnia w drużynie seniorek musiały oglądać mecz z AZS-em z trybun. Dodatkowo niemrawy początek w wykonaniu żółto-niebieskich sprawił, że poprzeczka podnosiła się coraz wyżej. W pierwszej połowie KPR miał ogromne problemy ze skutecznością, dopiero w12. minucie nasz zespół zaliczył drugie trafienie (2:5). Na domiar złego kilak minut później z parkietu zniesiono Paulinę Stachowicz, która doznała bolesnej kontuzji (w pierwszym meczu była najskuteczniejszą zawodniczką żółto-niebieskich). Do przerwy przyjezdne prowadziły różnicą pięciu bramek (9:14).

Po zmianie stron ekipa z Radomia kontrolowała wynik, wykorzystując rażącą nieskuteczność rzutową jeleniogórzanek. W 44. minucie na tablicy wyników było już 12:19, a obraz gry nie napawał optymizmem. Nadzieję na odrobienie strat starały się dać najmłodsze na parkiecie Agata Skowrońska i Natalia Janas (obie rocznik '99). Ich doskonały fragment gry skutkował czterema bramkami dla KPR-u i karami indywidualnymi dla przeciwniczek. W efekcie w 49. minucie było już tylko 16:20, ale radomianki nie pozwoliły naszej ekipie na więcej stawiając kropkę nad „i”. Ostatecznie KPR MOS przegrał z AZS-em Radom 18:25 i sytuacja w grupie mocno się skomplikowała.

W ostatnim dniu turnieju jeleniogórzanki o godz. 9:00 zmierzą się z GTPR Gdynia, a o 10:30 AZS Radom podejmie Dwójkę Łomża. KPR, aby awansować musi wysoko pokonać juniorki Vistalu.

KPR MOS Jelenia Góra – AZS EUST Radom 18:25 (9:14)
KPR:
Ścigała, Michalewicz – Janas 4, Skowrońska 3, Winogrodzka 3, A.Herbut 3, Kurzynoga 2, Zielińska 1, Dymek 1, P.Liebersbach 1, Stachowicz, Pyś.
AZS:Trybulska – Wieczorek 5, Czekała 4, Kowalska 4, Pacałowska 3, K.Stachowicz 3, Jańczyk 2, Hajdukiewicz, Ścibak.

Widzów: 100.

W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju zmierzyły się GTPR Gdynia oraz Dwójka Łomża. Do przerwy łomżanki podobnie jak dzień wcześniej dzielnie stawiały czoła rywalkom, po zmianie stron były już bezsilne. Juniorki z Vistalu Gdynia pokonały Dwójkę 35:23.

Dwójka Łomża - GTPR Gdynia 23:35 (13:13)