MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koszmarne oficyny

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 9 czerwca 2012, 6:40
Aktualizacja: Niedziela, 10 czerwca 2012, 10:55
Autor: Petr
Fot. Petr
Pełne najrozmaitszych rupieci. Brudne, z przepełnionymi kubłami na śmieci, zgruzowane, epatujące biedą. Oddane w ręce wspólnot, choć tak naprawdę do wspólnot nienależące lecz będące niechcianą własnością miasta. Koszmarne oficyny. – Na podwórka aż nie chce się wychodzić, a co dopiero pokazać komuś, kto przyjedzie w odwiedziny – mówi pani Maria.

Istotnie patrząc na podwórka kilku z jeleniogórskich oficyn załamujemy ręce. To, co dzieje się choćby w miejscach oddalonych o kilka metrów od głównego deptaka przypomina dantejskie sceny z wstrząsającego dokumentu Sharon Lockhart pt. „Podwórka” – który okazał się hitem na jednym z Międzynarodowych Festiwali Filmowych w Berlinie. Brudne, zapuszczone i pełne najrozmaitszych rupieci; z zardzewiałymi trzepakami i pozostałościami ławek, pośród których bawią się dzieci, oto jak wyglądają oficyny w centrum stolicy Karkonoszy. Te nieruchomości, których na pozór „nie widać”, a więc pozornie niepsujące wizerunku miasta.

– Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Jesteśmy mieszkańcami nieruchomości bocznych, jak to określę i trudno się spodziewać, że ktoś będzie w te nieruchomości inwestował. Zwykle odnawia się przecież tylko lica budynków, a wnętrza oficyn i podwórka? Te pozostawiane są samym sobie. Nie chcę tu obarczać winą kogoś konkretnego ale pytam się, za co płacę spółce będącej administratorem mojej kamienicy i przyległego do niej terenu? Czy rzeczywiście nic nie da się zrobić z tym „syfem”, albo przynajmniej wskazać nam jakąś drogę, coś doradzić? – pyta pani Maria zamieszkująca w oficynie przy ul. 1 Maja.

– Najbardziej przeraża mnie widok dzieci bawiących się na naszym podwórku. W nocy często odbywają się na nim libacje alkoholowe z udziałem nastolatków albo tych, co to wystają pod kamienicami w centrum, wypytują o drobne czy papierosy, a później piją po bramach. I tłuką butelki, rzucają pety, wywracają śmietniki. Staramy się sprzątać, ale to jest daremne - dodaje pan Marcin, mieszkaniec ul. Pocztowej.

Czy faktycznie nic nie da się zrobić z tym „syfem”, pytamy za panią Marią? Da się, ale tylko na własną rękę. – Należałoby wydzierżawić lub wykupić podwórko. Miasto daje takie możliwości mieszkańcom i to za symboliczną złotówkę. Samo nic z tym nie zrobi – tłumacząc się brakiem środków albo tym, że to mieszkańcy są użytkownikami podwórek i to do nich należy dbanie o czystość. My jako wspólnota zdajemy sobie sprawę z faktu, że stan podwórek w oficynach to coś strasznego. Mimo to, niewiele możemy z tym zrobić – mówi nam Wiesława Kwiatkowska z Zarządu Nieruchomości „Arkadia”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karolina wśród najpiękniejszych!

Barbórkowa feta

Było nastrojowo

Komentarze (49) Dodaj komentarz

~zza buga 9-06-2012 7:39
NA PRAWDĘ NIE MUSICIE nam tego pokazywać. Dobrze to znamy jak jest, każdy widzi wokoło. A ten kto tam mieszka gdzie tak jest to powinien nawet sam zadbać.Ale cóż przecież to NICZYJE! -takie pozostałości powysiedleńcze- wtedy jak przybyli ze wschodu też nic nie robili bo to nie było ich, nie wiedzieli czy na długo TU /na zachodnich terenach pozostaną. Lata lecą a dziś ich potomkowie myślą podobnie, mają to jakby w genach! A im bardziej na wschód Polski od nas tym ludzie bardziej dbają! BO TAM WSZYSTKO ICH! Czyżby jeleniogórzanie nadal obawiali się kolejnych wysiedleń.? A TO NA PRAWDE JEST WASZE! I JAK DBACIE ?
~strefa K 9-06-2012 8:07
PO RYNKU TO COŚ ROBIĄ ALE GŁĘBIEJ NIE WCHODZĄ !... A KTO BY CHCIAŁ SIĘ TAM BABRAĆ ? PRZECIEŻ AŻ TAK NIE WIDAĆ a TURYŚCI TAM RACZEJ NIE ZAGLĄDAJĄ /bo niby i po co? ...TRZEBA BYŁ W JEDNYM Z TAKICH MIEJSC ZROBIĆ ..."STREFĘ KIBICA".To może przy okazji by zamietli. A sławny Tytoń ...stałby się przyczynkiem do dobra publicznego, a nie tylko tylko do dumy narodowej. Przyczynił by się w sposób widoczny do polepszenia wizerunku waszego miasta! I chwała by była jeszcze większa POLSKIEMU TYTONIOWI! Byłby jakiś pożytek dla miasta z tego eura!
~strefa S 9-06-2012 8:08
-...no a tak to dalej pozostanie tylko "STREFA SYFU'' !!!
~jak_? 9-06-2012 8:17
... do zdjęcia nr.6 /- No ale jest nieźle , ... - ławeczka jest, .. pranko się suszy.-czyli coś tam sobie robią ,... tylko pytanko : jak w takim ''Syfie' na tej ławeczce można sobie spokojnie siedzieć !_ ????
~klaps 9-06-2012 8:49
Miasto chce oddawać za symboliczną złotówkę. Wolne żarty. Chcieliśmy zająć się naszym podwórkiem. Akurat do kamienicy przynależy kawałek działki, ale niewielki. Więc z drugą kamienicą chcieliśmy wydzierżawić dodatkową cześć, ogrodzić, położyć bruk, posiać trawę. I co, dzierżawić sobie można, ale nie daj boże pot postawić, bo tak nie wolno. Więc zrób prywaciarzu miastu piękny skwerek, a przyjdzie "miejska dzicz" i wszystko Ci zniszczy, zrówna z ziemią. A nawypełniaj się po drodze papierów, naużeraj z urzędasami, rzygać się chce.
~toj 9-06-2012 9:11
a rączki to przyrosły do nóżek do roboty posiać trawę i posprzątać dla własnej przyjemności oka i porządku
~s. 9-06-2012 9:22
Widziałem gorsze podwórka.
~ 9-06-2012 9:42
Urzędasy złodzieje tylko każą płacić podatki od nieruchomości i mają gdzieś czy będzie nasrane czy nie.
~do 09:42 9-06-2012 9:55
a kto nasrał pewnie ty i tobie podobne nugusy.
~Alan 9-06-2012 10:26
Viktusia z niemiec jeszcze nic nie napisała,a pewnie napisze to co zawsze....
~ 9-06-2012 10:28
Podwórka okropne to fakt. Ale kto tam nabrudził? Ja? Na moim podwórku jest ładnie i czysto. I wcale drogo to nie kosztuje - tylko troche pracy. Wystarczy posprzątać po sobie i swoich zwierzątkach.Ile osób mieszka w przeciętnej kamienicy? Nożyczkami do paznokci w jeden dzień mogliby trawę wykosić. Ale po co skoro można "wisieć" w oknie i gapić się na przechodniów.
~Stóg Izerski 9-06-2012 10:38
A kto ten gruz wysypał, kto płotu nie naprawił? Kto powywlekał jakieś rupiecie na podwórko? Nastolatki pijące po bramach? Nie sadzę! Weź się pani Mario z sąsiadami do roboty, a nie tylko stękacie, że brzydko!
~wyborca1 9-06-2012 10:58
iasto sprzedaje nieruchomość z gruntem nie dzieląc go między właścicielami ( określa się tylko udziały). Rodzi to konflikty . Mój sąsiad i współwłaściciel działki lubi syf i chce by syf był na całej działce. Nie zgadza się na podział i ustalenie granic ""swoich " części w taki sposób by nie było części wspólnych ( technicznie jest to możliwe).. Co robić ??Może ktoś ma na takiego sposób .
~SEBA 9-06-2012 11:02
PEWNIE IM NABRUDZIŁ TEN PAN RAZEM Z PSEM( 5 ZDJĘCIE)
~ 9-06-2012 11:34
...a tak się zebrać w kilku sąsiadów, zrobić porządek to nie łaska !!! nie lepiej siedzieć i biadolić jak to nam jest źle !!! my się zebraliśmy z sąsiadami, kto ile dał rady, z odzysków zrobiliśmy piaskownice,ławkę, drabinki, huśtawkę i nasze dzieci mają przynajmniej się gdzie bawić i starsze osoby gdzie usiąść. Jak się chce to można !!!!!!!!!!!!!!!
~nooooooooooo 9-06-2012 11:41
a poco te trzepaki,jak ma sie odkurzacze?nadal zyjemy w 19.Wieku?? zaorac jelenie!!!i postawic Biedronke!!
~hmmmmmmmmmm 9-06-2012 11:43
Gruz nalezy do materialu budowlanego i moze se lerzec na gruncie ile chce :D
~noooooo 9-06-2012 11:45
do 10:28 "Ale po co skoro można "wisieć" w oknie i gapić się na przechodniów" wlasnie,nie maja co robic i szpieguja Ludzi jak za komuny!nienawidze tej mentalnosci!
Vikusia z Niemiec 9-06-2012 12:35
Skonczywszy przedpoludniowe zajecia rehabilitacyjne, melduje sie. Polacy, smutny, glupi ludzie, powiem wam, ze takie rzeczy u nas w Niemczech sa nie do pomyslenia!! Toz to szok!! U nas w Niemczech nie ma czegos takiego, co jest "niczyje". Wszystko posiada swojego wlasciciela od poczatku do konca i kazdy jest odpowiedzialny, bo Niemcy to jest porzadny narod i umieja sie zorganizowac. U nas w Niemczech jest nie do pomyslenia, zeby ktos wyrzucil smieci na podworze i w ogole nikt nie zwrocil na to uwagi. Takich mieszkancow, co zyja w smietniku tez mamy, ale to sa tylko polacy, ktorzy tu przyjechali i siedza, zeby krasc i pic. Takie rzeczy sa w ogole mozliwe tylko w polsce i dlatego polska to smutny kraj i smutni ludzie w polsce mieszkaja. To jest dla mnie szok i wiecej tu nie przyjade.
~NIE mieć ! 9-06-2012 13:15
ODAwajcte TA ziemnia ! MY zrobimy TUU ORDNUNG !!
~ 9-06-2012 13:16
Narzeka sie na sluzby, narezeka sie na wszystko, ok sa sprawy gdzie winna jest wladza, ale problemy estetyki obejsc i korytarzy budynkow jak i elewacji....sorry. Tutaj winni sa sami sobie ludzie. niechlujne podworka, zajezdzone trawniki , smieci i ogolny rozpirz- to efekt dzialan olewajacych wszystko ludzi. Wiekszosci Polakom brak jest kultury i nawykow do czystosci otoczenia ogolnego jak tez bezposredniego. Pomazane sprayami sciany, obojetne jest jesli cos upadnie... tak mu juz zostanie. Obserwuje wielokrotnie takie sytuacje i niestety 99% przejdzie obojetnie obok papieru lub opakowania, nawet idac na smietnik! Szlachetne rece i mysli- TO NIE MOJE< NIECH LEZY! Taka droga i tysiace ludzi sprzatajacych za flejami nie nadazy. Nowe elewacje- zaraz sa os...ane bochomazami przez cholote.
~Stóg Izerski 9-06-2012 13:27
Do 09-06-2012 13:18 | ~Do Vikusi - spokojnie, to tylko Jelonkowy troll, który siedzi gdzieś na Zabobrzu i podszywa się pod kogoś, kim nie jest. Najdalej to był w swoim gimazjum i to jak tata zawiózł. Zwykły troll, więc daj na luz. Ignoruj, to najlepsze, co można zrobić.
~jgórka 9-06-2012 13:48
Miasto niekoniecznie oddaje, również sprzedaje na przetargu i nie za symboliczną złotówkę! A zarządza pan Lenart za pośrednictwem ZGKiMu i nie robi tego charytatywnie, lecz pobiera pieniążki, a jakże. A pieniążki wpadają do jak do studni bez dna, ale może ktoś znajdzie sposób jak ruszyć taki moloch? Miasto ma udziały w tych wspólnotach, często większościowe, a małych właścicieli ma za nic, no może jako źródło dochodu i utrzymanie dla tych ... z ZGKiMu. Dobra rada: płać na zarząd, płać na fundusz remontowy i rób sam, a jakże!
~ 9-06-2012 14:01
Wezcie sie za porzadkowanie swoich podworek,a nie placzcie tylko ze jest wam zle i niedobrze ze ktos powinien za Was cos zrobic.Posprzatajcie ten syf ktory to Wy a nie miasto nazwozilo,chyba ze lubicie zyc w brudzie.
~korek 9-06-2012 14:35
a na naszym podwórku jest porządek, sami sprzatamy i dbamy o czystośc, jak brudasy mieszkają to tak mają
Vikusia z Niemiec 9-06-2012 14:37
Jacy wy jestescie glupi, polacy, jacy wy glupi!! To się w mojej zdrowej glowie nie chce pomiescic!! Moglabym wam wytlumaczyc pare spraw, ale szkoda slow... Szkoda gadac np do takiego Stoga Izerskiego, ktory najpierw zywo ze mna dyskutuje, a innego dnia nazywa mnie trollem z Zabobrza. Kto mysli, ten sam widzi, jaki polak potrafi byc glupi... Smutny kraj. Zal mi was nie jest.
~korek 9-06-2012 14:40
do 13:18, zgadzam się z tobą w 100%, wchodzi na jelonke bo na niemieckie nie może bo pewnie nie umie napisać w swoim "ojczystym" języku,
~do Vikusi 9-06-2012 15:06
Lecz się z nacjonalizmu! Przechrzczona szwabko!
~do korek 9-06-2012 15:07
Usunęli mój wcześniejszy wpis do tej psycholki... niestety...
Vikusia z Niemiec 9-06-2012 15:16
No i co polaczki?? Pokazujecie jacy jestescie, odwolujac się do lamiacego regulamin wpisu waszego chamskiego idola z 13.18. Tylko ze tego wpisu juz nie ma na forum, a moje wpisy sa, wiec moze zaczniecie teraz tez wyzywac moderatora za to ze choc on jeden dba o czystosc i smieci wyrzuca z forum do smietnika. Oj, glupie wy ludzie!! Smutni polaczki...
~?? 9-06-2012 16:43
do moderatora - obraźliwe teksty to nie tylko te niecenzuralne. To co wyczynia jakaś tam "Fikusia" też powinno być usuwane, ponieważ nie pisuje na temat a ma na celu jedynie prowokację i obrazę Polaków. I pisze to bez względu na temat artykułu. Nie lubi Polaków, proszę bardzo ale po co pozwalać jej na obrażanie wszystkich i plucie nam w twarz? Pała nienawiścią więc dobrze, że wyjechała ale podżeganie do nienawiści jest sprzeczne z naszym prawem. Tak rodzi się faszyzm. Chyba macie w Jelonce jakiegoś prawnika?
~lukasuka 9-06-2012 17:25
w jakim regionie niemiec przebywasz vikusiu
~hd 9-06-2012 19:16
do kogo macie ludzie pretensje,zakasać rękawy i wziąć się do sprzątania.My również mieliśmy taki bałagan jak należeliśmy do ZGL Północ,teraz sprzedano nam mieszkania na ul.Paderewskiego i sami wzięliśmy się do roboty.Wyremontowaliśmy klatkę schodową położyliśmy kafle,posprzataliśmy podwórko,posadziliśmy kwiaty aż przyjemnie tam przyjść.Nie czekaliśmy na Wspólnotę bo Oni nic nie zrobią.Proszę nie liczyć że ktoś to za Was zrobi.Zróbcie to sami.,naprawdę warto.
~jgorka 9-06-2012 22:07
Ja sprzątam, ale na wysprzątanym podwórku mam parking, bo jest miejsce i parkują, czasami tak, że swobodnie do drzwi dojść nie można, a straż miejska mówi, że to nie jej sprawa, bo to nie jest ciąg komunikacyjny. Ja za to płacę i gruntowy, i wieczyste, ale nie mam wydzielone, bo wspólncie to nie na rękę. Łatwiej parkować tam, gdzie jest wysprzątane, no nie? I do tego za darmochę, no nie? I czy tu nie jest potrzebna władza? I służby porządkowe? Oni z podatków żyją,także moich! Ale przy takim podejściu społecznym zupełnie to olewają, robią to co im się podoba, a nie to do czego zostali powołani!
~Jel.. 9-06-2012 22:16
ładna mi symboliczna złotówka- wodę z mózgu to nie nam.Wspólnoty muszą dźwignąć ruinę do której dopuścili nasi włodarze a i maj a zajmować się gruntem należącym do miasta?przecież to ciągnie kolejne koszty związane z utrzymaniem chodnika itp. a tak naprawdę to nie jest 1 zł.Tylko tak mówią aby pozbyć się kłopotu.Brać pieniądze i na byle co przepuszczać to potrafią.Dbają tylko o centrum miasta.Niech oddadzą ździebko ze swoich podwyżek które zgarnęli.....no to styknie
~Jel.. 9-06-2012 22:21
do ~hd TEŻ SPRZĄTAŁAM I CO PIESKI MI POD OKNEM NA CZYSTE WYPROWADZAJĄ TO TERAZ Gó......NO NIE SPRZĄTAM należy do miasta to niech miasto posprząta jak im nie przeszkadza w centrum taki syf to mi też nie a Pani jak chce to w czynie społecznym może chodzić i za miasto sprzątać te czyny to takie modne były
~Jeloneczka 9-06-2012 22:58
Apeluję do administratora portalu - proszę pokazywać CAŁE IP komputerów komentujących. Pozwoli to wyeliminowanie pączkujących klonów, którzy sami sobie napędzają posty... swoją drogą żenada...
~ 10-06-2012 0:01
JAKIŚ NACIĄGANY ARTYKUŁ JAK ZWYKLE . NA TYCH ZDJĘCIACH TRUDNO DOPATRZEĆ SIĘ CZEGOŚ EKSTREMALNIE OBRZYDLIWEGO . TROCHĘ ZIELENI MOŻE NIE WYBITNEJ URODY STOLIKI I SIEDZISKA. TRUDNO ZROZUMIEĆ TĄ PROSTACKĄ TENDENCJĘ DO POWYSTRZYGANYCH TRAWNIKÓW I DRZEW W KLATKACH. NORMALNIE ROSNĄCA NA ZDJĘCIACH ZIELEŃ JEST DLA WASZ SYFEM ? COROCZNIE OBSERWUJE TĄ BANDĘ DARMOZJADÓW KOSZĄCĄ MNISZKA LEKARSKIEGO W PEŁNYM ROZKWICIE GDY PRZYBIERA PIĘKNE WIOSENNE BARWY . JACYŚ PRZEKRĘCIARZE BIORĄ KASĘ ZA TO ,ZE GOLĄ DO CNA TRAWNIKI , ZATRUWAJĄ ŚRODOWISKO , MORDUJĄ WSZELKIE OWADY , BURZĄ SPOKÓJ PORANKA I TAK CAŁE LATO TO JEST KOSZMAR
~ 10-06-2012 0:09
DWA PIERWSZE ZDJĘCIA MOŻE SIĘ JESZCZE KWALIFIKUJĄ JAKO WSKAZANIA ARTYKUŁU , WYSTARCZYŁO BY POZBIERAĆ GRUZ ,JAK NIE MOŻNA WYWIEŹĆ TO MOŻNA WKOPAĆ .KILKA GODZIN PRACY. NIE ROZUMIEM ZDJĘCIA Z REDUCENTEM ŚMIECI . CZYŻBY REDAKCJA SUGEROWAŁA ,ZE I ON PSUJE WYGLĄD PODWÓREK I NALEŻAŁO BY SIĘ TAKICH POZBYĆ . CZY TO JAKAŚ FORMA FASZYZMU ?
~ 10-06-2012 0:23
ZGM TO KOSZMAR TYCH LUDZI BIORĄ KASĘ I NIC NIE ROBIĄ . GDYBY NIE MUSIELI IM PŁACIĆ ZA SWOJĄ WŁASNOŚĆ TO BY MIELI PIENIĄDZE NA INNOWACJE . NIESTETY NIE MYŚLĄ TŁUMACZYŁAM ,ZE SKORO WYKUPILI ROBIĄ WSPÓLNOTĘ I FUNDUSZ REMONTOWY Z JEDNYM ZARZĄDCĄ I MAJĄ KASĘ NA WSZYSTKO ALE LUDZIE JAK BARANY PRZESZLI URZĘDNICY Z ZGM I WSZYSTKICH ZAGARNĘLI . TERAZ SAMI JESTEŚCIE SOBIE WINNI CHCĄCEMU NIE DZIEJE SIĘ KRZYWDA.
~Wild Dario 10-06-2012 0:49
Bateria mi padłaaaaaa!!!!!!!!!!!!
~Kochana Jeloneczko... 10-06-2012 7:38
Nie zwracam się tu do portalu jelonka.com, ino do użytkowniczki portalu o ksywie Jeloneczka. Sluchaj więc, Jeloneczko... Wydajesz mi się nieco intelektualnie upośledzoną, więc czuję do ciebie coś dobrego, jako że ja też jestem niepełnosprawny:) Powiem ci więc, że bez sensu jest twoje zwracanie się tu do jakichkolwiek pracowników i innych administratorów jelonki, jako że nikt z nich nie czytuje komentarzy, zaś moderacja odbywa się na zasadzie zgłaszania przez użytkowników komentarzy do usunięcia i moderator po prostu wywala wszystko, co zostanie zgłoszone, nie czytawszy tego, i stąd też czasem komentarze są usuwane według dziwnego klucza:)
~Kochana Jeloneczko. 10-06-2012 7:53
Ponadto informuję cię, Jeloneczko, że jelonka gdzieś tam ma trollików, a wręcz działają oni na korzyść portalu, gdyż troll prawdziwy jest czesto atrakcją forum i przyciąga oglądających, jak zwierzę w zoo. Wielu ludzi czytuje forum jedynie tylko dla trollików, do których to użytkowników ja sam należę. Trollik w czystej postaci daje dużo radości, podnosząc emocje i w ogóle wnosi życie w forum. O ile przecież mniej byłoby komentarzy i dyskusji, gdyby nie trolliki. Poza tym prezentacja pełnego numeru IP w odniesieniu do trolli raczej stanowi dla nich korzyść, ponieważ prawdziwy troll potrafi się ukryć, zaś trudniej wtedy ukryć się przed trollem. Ale ja oczywiście jestem za pełną prezentacją adresu IP:)
~ 10-06-2012 9:03
myślicie, że tylko w JG tak jest??
~Bury 10-06-2012 10:14
Te podwórka najlepiej swiadczą o mieszkańcach. A jeszcze ci nieproszeni goście w samochodach, za postój nie płacą, a zostawiają butelki i wszystko inne i jeszcze się nocą wydzierają. pozdrawiam tych grzecznych.
~ 10-06-2012 10:19
Zdjęcie nr. 5."Kranik" w akcji:)
~jona 10-06-2012 12:48
Ależ ja się cieszę, że mam własny skarwek ziemi wokół (też własnego) domu ;-) Wymaga on nieustannej pielęgnacji i duzych nakładów czasowych od wiosny do późnej jesieni, czy też odśnieżania w okresie zimowym, ale... żadnych lumpów s*ających i sikających gdzie popadnie, żadnych cudzych piesków czyniących to samo, żadnego śmiecia w zasięgu wzroku. Życie może być całkiem harmonijne, gdy takie wokół siebie stworzymy. Sami sobie. Nie czekajcie zatem, drodzy państwo, że ktoś posprząta za was. Obszczymurów i wszelką patologię należy piętnować i tępić - do skutku.
~jona 10-06-2012 13:15
Ależ ja się cieszę, że mam własny skarwek ziemi wokół (też własnego) domu ;-) Wymaga on nieustannej pielęgnacji i duzych nakładów czasowych od wiosny do późnej jesieni, czy też odśnieżania w okresie zimowym, ale... żadnych lumpów s*ających i sikających gdzie popadnie, żadnych cudzych piesków czyniących to samo, żadnego śmiecia w zasięgu wzroku. Życie może być całkiem harmonijne, gdy takie wokół siebie stworzymy. Sami sobie. Nie czekajcie zatem, drodzy państwo, że ktoś posprząta za was. Obszczymurów i wszelką patologię należy piętnować i tępić - do skutku.
~spacerowicz 11-06-2012 23:20
Podobnie na Wyczółkowskiego 7oficyna.Mury popękane, szyby się sypią a dzieci się bawią. A to jest własność Miasta!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Rzemiosła” razem z MZK

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

ODK do zameczku?

Na Kilińskiego bezpieczniej

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
876
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%