MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koszenie i piłowanie w parku

Wiadomości: Jelenia Góra/Cieplice
Wtorek, 5 sierpnia 2008, 16:04
Aktualizacja: 17:15
Autor: Mar
Fot. Mar
Od Jeleniej Góry polskie tournee rozpoczęła firma Husqvarna, która w plenerze urządza pokazy dla zaproszonych klientów. Ale w parku zdrojowym w Cieplicach kosiarki, pilarki, glebogryzarki i inne urządzenia do pielęgnacji ogrodów i parków, oglądali również przygodni widzowie.

- Dzisiaj jesteśmy w Jeleniej Górze, jutro pokazujemy nasz sprzęt we Wrocławiu a potem kolejne dni w całej Polsce – tłumaczy Marta Winiarek-Miętus reprezentująca firmę Husqvarna – Co roku taki pokaz odbywa się w kilku krajach świata. W Polsce jest po raz pierwszy.

Wśród wystawionych urządzeń pojawiła się nowa generacja kosiarek do trawy, która może współpracować z różnymi dołączanymi agregatami i pługami. W sprzedaży pojawi się dopiero jesienią.
- Odwiedziło nas ponad 30 zaproszonych firm z Kamiennej Góry, Karpacza, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby – mówi regionalny przedstawiciel firmy Andrzej Działek – naszym największym odbiorcą jest jeleniogórskie MPGK, a klientów przybywa nam coraz szybciej.

- Od kilku lat większość sprzętu kupujemy w Husqvarnie – mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Michał Kasztelan. – Pozbyliśmy się już używanego sprzętu kupowanego tanio w Niemczech, do którego jednak brakuje części zamiennych i jest dużo mniej wydajny. Dzięki temu, że używamy sprzętu niezawodnego, szybkiego w pracy i wymagającego mniej licznej obsługi zredukowaliśmy załogę z 420 osób do 280, a robimy więcej niż kilka lat temu.

Najwięcej frajdy miały dzieci, które mogły jeździć kosiarkami po dużym trawniku. Równie chętnie z możliwości wypróbowania sprzętu mieli więksi i już całkiem dorośli chłopcy. Takiej możliwości nie było przy piłach spalinowych, które demonstrował jedynie przeszkolony pracownik.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W KSON–ie pomogą wypełnić PIT

Przewodnicy sudeccy w Muzeum Miejskim

Większość za zmianą

Prezent od Szyszaka

Używki w kulturze

Nowy dyrektor WORD

Kolejny rekord WOŚP!

20 lat Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
211
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%