MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Koszenie i piłowanie w parku

Wiadomości: Jelenia Góra/Cieplice
Wtorek, 5 sierpnia 2008, 16:04
Aktualizacja: 17:15
Autor: Mar
Fot. Mar
Od Jeleniej Góry polskie tournee rozpoczęła firma Husqvarna, która w plenerze urządza pokazy dla zaproszonych klientów. Ale w parku zdrojowym w Cieplicach kosiarki, pilarki, glebogryzarki i inne urządzenia do pielęgnacji ogrodów i parków, oglądali również przygodni widzowie.

- Dzisiaj jesteśmy w Jeleniej Górze, jutro pokazujemy nasz sprzęt we Wrocławiu a potem kolejne dni w całej Polsce – tłumaczy Marta Winiarek-Miętus reprezentująca firmę Husqvarna – Co roku taki pokaz odbywa się w kilku krajach świata. W Polsce jest po raz pierwszy.

Wśród wystawionych urządzeń pojawiła się nowa generacja kosiarek do trawy, która może współpracować z różnymi dołączanymi agregatami i pługami. W sprzedaży pojawi się dopiero jesienią.
- Odwiedziło nas ponad 30 zaproszonych firm z Kamiennej Góry, Karpacza, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby – mówi regionalny przedstawiciel firmy Andrzej Działek – naszym największym odbiorcą jest jeleniogórskie MPGK, a klientów przybywa nam coraz szybciej.

- Od kilku lat większość sprzętu kupujemy w Husqvarnie – mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Michał Kasztelan. – Pozbyliśmy się już używanego sprzętu kupowanego tanio w Niemczech, do którego jednak brakuje części zamiennych i jest dużo mniej wydajny. Dzięki temu, że używamy sprzętu niezawodnego, szybkiego w pracy i wymagającego mniej licznej obsługi zredukowaliśmy załogę z 420 osób do 280, a robimy więcej niż kilka lat temu.

Najwięcej frajdy miały dzieci, które mogły jeździć kosiarkami po dużym trawniku. Równie chętnie z możliwości wypróbowania sprzętu mieli więksi i już całkiem dorośli chłopcy. Takiej możliwości nie było przy piłach spalinowych, które demonstrował jedynie przeszkolony pracownik.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wsparcie strajkujących

Kto będzie realizował inwestycje na Polanie Jakuszyckiej?  

Wsparcie na projekty dla niepełnosprawnych

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Protest oświaty

Więcej na zabytki

Kolejny sukces Juliusza

Pożar domu w Staniszowie

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
549
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%