MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Koszą latarnie na śródmiejskim trakcie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 22 września 2010, 8:20
Aktualizacja: 9:25
Autor: Angela
Fot. Angela
Klosz latarni przez Jeleniogórskim Centrum Kultury przeleciał niczym piłka nad głowami przechodniów chwilę po tym, jak w słup lampy uderzył opel. Inny pojazd zniszczył także latarnię przed „Handlówką”.

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek. Kierowca opla widocznie zauważył stojącej przed nim latarni i wjechał w nią. Mężczyzna zaczepił o latarnię zderzakiem i miał spory problem z wycofaniem samochodu. Ostatecznie uwolnił jednak pojazd, dobiegł do turlającego się chodnikiem klosza, odniósł go na portiernię JCK i odjechał.

Wszystko to widzieli na monitoringu strażnicy miejscy, którzy ustalili dane kierowcy i sprawę skierowali do miejskiego zarządu dróg i mostów, który najprawdopodobniej obciąży sprawcę kosztami naprawy latarni.

Drugą latarnię zniszczono wcześniej: jej zabezpieczony taśmą izolacyjną kikut wyróżnia się z daleka. W tym miejscu w godzinach przyjęcia towarów zatrzymuje się sporo samochodów dostawczych. Robi się tłoczno i niektóre mają problem z wycofaniem…

Ogłoszenia

Czytaj również

Chłopiec nadział się na pręt

Trwa "Davos" w Karpaczu

Kolizja przy MPGK

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~--- 22-09-2010 8:38
Ale Urwał!!
~kl 22-09-2010 9:21
A korekta jak zwykle spi... "skierowali do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów" (nazwa wlasna), "widocznie NIE zauważył" :p
~i. 22-09-2010 10:05
W ogóle po 1 Maja nie można spokojnie chodzić. Zrobiła się tam normalna ulica, a jeżdżące tamtędy samochody wcale nie zwalniają co powoduje konieczność uciekania iegiem często z dzieckiem na ręku czy wózku!!
~GalAnonim 22-09-2010 11:00
\\\"Kierowca opla widocznie zauważył stojącej przed nim latarni i wjechał w nią.\\\" Bo kierowca o niczym innym nie marzył tylko o wjechaniu w latarnie. :) Korektę poprosimy :)
~pieszy 22-09-2010 11:44
Po majówce to jeżdżą osoby które posiadają karty inwalidzkie, moim zdaniem przydał by się wzmożona kontrola stróżów prawa aby sprawdzić te uprawnienia.
~Obywatel 22-09-2010 13:33
To może zainwestować w zabytkowe poniemieckie oświetlenie wiszące? Na ul. Okrzei bardzo dobrze się sprawuje takie oświetlenie i ładnie wygląda. W końcu jesteśmy miastem turystycznym.
~A.P. 22-09-2010 16:40
Latarnie na Placu Piastowskim są notorycznie uszkadzane przez parkujace samochody na chodnikach przez własciceli sklepów i mieszkanców- pomimo zakazu parkowania.Spadajace oprawy moga zabic przechodniów.Mozna powiedziec nie widziałem latarni.Parkujace samochody kazdy widzi , ale nie straz miejska czy policja.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszt za znęcanie się nad rodzicami

Doczekają się ronda

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Interwencja służb na Transportowej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
761
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%