MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kosz(m)ary straszą

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 30 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 20:15
Autor: Radio BRW
Miały być miejsca pracy, jest poligon dla komandosów. Koszary wojskowe w Pastewniku, w gminie Marciszów, są rozkradane i dewastowane. Ludzie z żalem patrzą na byłą jednostkę, w której miał znajdować się ośrodek leczniczo – rehabilitacyjny.

Wojsko wyprowadziło się z Pastewnika w połowie lat dziewięćdziesiątych. Pozostawiło ogrodzoną i wyremontowaną jednostkę. Agencja Mienia Wojskowego znalazła kupca na koszary. Szybko na terenie jednostki pojawiły się ekipy budowlane, ale równie szybko znikła nowa właścicielka. Koszar, za darmo, jeszcze przez kilka miesięcy pilnowali stróże. Łudzili się, że kobieta wróci. W rezultacie obiektami zainteresowali się szabrownicy. Dziś jednostka jest w opłakanym stanie. Ruderę przejął bank, w którym na budowę ośrodka leczniczo – rehabilitacyjnego zaciągnięto kredyt.

Mieszkańcy Pastewnika obawiają się, że za kilka lat po jednostce nie będzie śladu. W powiecie kamiennogórskim rozebrano także obiekty po zakładzie dziewiarskim w Chełmsku Śląskim. Szabrownicy zrównali z ziemią byłą fabrykę mebli w Lubawce.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Wiadomo kto postawi szatnie – kontenery

Podatki – zmiany  

Niebezpieczne wyzwania

Chwile wzruszenia podczas Złotych Godów  

Pożegnalna wystawa braci Osipików

Jezioro Łabędzie z owacjami na stojąco!  

Genius loci – Salon Biznesu i Kultury

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
180
Tak
60%
Nie
36%
Nie wiem
4%