MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Kostka brukowa w centrum Jeleniej Góry zmorą mieszkańców ?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 listopada 2012, 15:16
Autor: jelonkatv
jelonkatv
Fot. jelonkatv
Nie lada wyczynem jest przejście przez jeleniogórski Plac Ratuszowy oraz ul. Konopnickiej i 1 Maja bez zniszczenia sobie obuwia lub wykręcenia kostki. Powodem jest nierówna kostka brukowa i ubytki w nawierzchni.

Co jeleniogórzanie sądzą na temat materiału z jakiego wykonano m.in. deptak w centrum miasta, czy tylko w butach na obcasach z trudem pokonuje się tę trasę, a może również panowie i rowerzyści mają zastrzeżenia?

Ogłoszenia

Czytaj również

O bezpieczeństwie

W niedzielę II tura wyborów. Głosujemy?  

Ulica Krakowska gotowa

Komentarze (57) Dodaj komentarz

~Karpatka 15-11-2012 16:21
Chodzenie w butach na obcasie jest praktycznie niemożliwe. Jeżdżenie wózkiem jest tragiczne. Kostka jest nierówno położona ale i sama jakość kostki pozostawia wiele do życzenia. Kto zgarnął kase którą "zaoszczędzono" na tej super inwestycji?! Niech chodzą Ci co kazali położyć i co kładli!
~ra 15-11-2012 17:34
Koszmar! Buty nie wytrzymują nawet jednego sezonu, gdyż obcasy tak są pozdzierane, że wstyd się w takich butach pokazywać! A jak większość jeleniogórzan, nie stać mnie na kupowanie kilku par butów w sezonie!
~ 15-11-2012 19:56
masakrancja, powinni (Urząd Miasta) oddawać nam (mieszkańcom) za zniszczone buty, bez kitu...ciekawe co na to rzecznik konsumenta?
~Kalina II 15-11-2012 21:23
A przechodził ktoś przez jezdnię Pl.Piastowskiego w Cieplicach w okolicach poczty? Nawet w adidasach nie należy to do przyjemności a na obcasach grozi śmiercią lub kalectwem. Chodnik niewiele lepszy. Degeneraci, którzy zrobili nam takie ulice, powinni po nich chodzić 8 godzin dziennie. Ale oni jeżdzą samochodami i to jeszcze z kierowcą. A może uda się ustalić autora i wykonawcę i powiązania \"biznesowe\" między nimi.
~Kalina II 15-11-2012 21:25
A przechodził ktoś przez jezdnię Pl.Piastowskiego w Cieplicach w okolicach poczty? Nawet w adidasach nie należy to do przyjemności a na obcasach grozi śmiercią lub kalectwem. Chodnik niewiele lepszy. Degeneraci, którzy zrobili nam takie ulice, powinni po nich chodzić 8 godzin dziennie. Ale oni jeżdzą samochodami i to jeszcze z kierowcą. A może uda się ustalić autora i wykonawcę i powiązania \"biznesowe\" między nimi.
~rudaaa 16-11-2012 0:47
ulicą Konopnickiej co najwyżej, gdyż to nie ulica jest Konopnicka, a Maria (była)
~alo 16-11-2012 14:03
został poruszony bardzo poważny problem.Śmiem twierdzić że ta kiepskiej jakości nawierzchnia jest powodem omijania przez ludzi deptaku.Co za tym idzie handel cierpi. Ostatnio chciałem się przespacerować w eleganckich butach męskich na płaskiej ale twardej podeszwie i nie doszedłem do rynku.Po prostu męczarnia.
~ja 16-11-2012 15:04
KIEDY wreszcie władze jeleniogórskie zaczną karać tych nieudaczników, którzy wymyślają takie nawierzchnie jak ta obecna i poprzednia???Niech pomysłodawca poniesie konsekwencje. Niech cymbał zwróci koszty tego przedsięwzięcia Przedszkolaki śmieją się z bezmyślności i bezradności radnych, którzy akceptują nieodpowiedzialne koncepcje. Narodzie kochany, żądajmy naprawienia tej spapranej sprawy, ale nie naszym kosztem Ktoś to przecież zaakceptował, ktoś odebrał robotę. Czas rozliczać nieudacznictwo i głupotę
~Arno 16-11-2012 16:17
Wykonawca partoli, jeżeli tylko może. Winą za te wszystkie buble jest wyłącznie nadzór tych cofniętych pracowników z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. To są najwięksi partacze!! Odbierają buble, nie mówiąc o braku nadzoru w trakcie ich wykonywania, co jest szczególnie ważne, ponieważ skutkuje to ukrytymi wadami, ujawniającymi się po latach. Największą niespodzianką jest dla mnie jednak stanowisko Zawiły, stającego po stronie tych partaczy...
~17sqandal 16-11-2012 17:00
raczej tej kostki lepiej nie szło położyć , ogólnie ten co projektował te ulice i place w kostce brukowej to powinien ponieśc konsekwencje . Nigdzie i nigdy kostka ( tych gabarytów ) nie nadawała się do epacerowania w szpilkach więc jeleniogórzanki musicie chodzić w butach do wędrowki górskiej i taka jest dewiza naszego regionu , góry moje panie a w górach asfaltu się nie kładzie..... no i tyle ... no można jeszcze w trampkach i tenisówkach chodzi , zdrowo i bezpiecznie a nie wybrzydzać
~DON Laszlo 16-11-2012 18:59
Język ojczysty tragiczny drugiej pani ,,odwalił się ten'' kolejna pani lepiej było jak były te no ,,płaty''.... Poprawnie uszkodził się obcas, wcześniej były granitowe płyty:)))
~SYLWESTER 16-11-2012 19:55
Ludzie wam wszystko przeszkadza,nawet kostka brukowa.moze zacznikmy od tego z czego wogóle jeleniogórzanie są zadowoleni.......
~beee 16-11-2012 20:04
a Don Laszlo przecinków nie używa ,no i nici ze zrzumienia przedstawionej krytyki...
~Maja z JG 16-11-2012 21:40
Ja po prostu omijam te ulice wielkim łukiem i chodzę tam gdzie nawierzchnia jest przystosowana dla pieszych i nie ścierają się czubki obuwia. Podpowiedziała mi to moja znajoma.
~ 16-11-2012 21:56
Wykonawca wykonawcą, ale ważne za czyjego panowania został ten nieszczesny bruk wykonany, a najpierw zaakceptowany - oczywiscie za wielmoŻnego pana Kusiaka!!! To jemu musimy dziękować za te nasze męczarnie!!! Ja go osobiście za to przeklinam!!!
Ryba 16-11-2012 22:20
Się ludziom marzą perskie dywany ;)
~Obserwer 16-11-2012 22:38
Mysle ze chodniki powinne byc zrobione jak w Cieplicach na Pl. Piastowskim . Mysle ze nastepny problem to utrzymanie czystoci jest przez nasz MPGK nie do OGARNIECIA ! 1 go Maja jest zasyfiale jak nigdy i jeszcze dolozymy ELEMENT Jeleniogorskiej MELINIARNI to mamy piekny wizerunek .
~hana 16-11-2012 23:19
Refleks szachisty! nie ma co! przecież ta kostka leży od ładnych kilku lat, jak nie więcej! To dopiero teraz ktoś problem zauważył?!
~A.J 16-11-2012 23:25
Moja mama nie jest w stanie przejśc 1-go Maja nawet paru metrów, to jej sprawia zbyt duży ból. Od lat nie była w centrum. Dla mnie młodej osoby jest to droga przez mękę...
kazimierzp 17-11-2012 10:26
"Kwal zawinił c...na powesili!' tak można by podsumować wynik tego sondażu. Centrum Jeleniej Góry w zarysie dawnych murów obronnych, ul. 1 Maja, plac Piastowski w Cieplicach są wpisane do rejestru zabytków i z tej racji wszystkie prace na tych obszarach muszą być konsultowane i są pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W lipcu 2012 roku Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał do rejestru dodatkowy obszar obejmujący aleję Wojska Polskiego. Dobrze byłoby gdy jelonka dała też głos służbom kanserwatorskim dlaczego nakazują kładzenie kostki i dalej to robią. Prywatni inwestorzy nowych budynków muszą też kłaść kostkę na terenach objętych ich pracami. Patrz ul. Szkolna, Jasna, Grodzka... Najłatwiej przekazać "oni", "miasto",... zamiast rzetelniej podejść do tematu!?
~M.Kamiński 17-11-2012 12:03
W serialu Zmiennicy pojawia się na szosie pełen pułapek z wystających śrub tzw. odcinek eksperymentalny, a obok dziwnym trafem mieści się zakład wulkanizacyjny. Koniuszko też musi odwiedzić ten zakład i mówi wulkanizatorowi, że ma szczęście do tej lokalizacji, na co majster oidpowiada: a wie pan, ile mnie to kosztowało?... Czasem myślę, że naszą Konopnickiej zaprojektowano na specjalne zamówienie szewców, ale gdzie oni są teraz, jak są potrzebni? Dziś łatwiej kupić nowe buty niż znaleźć w miarę taniego szewca. Dodatkowo kostkę na Rynku niszczą namiociki wystawców i teatrów, których mocowanie przez lata wbijano w rozstępy. Chyba przydałoby się podsypać wypełnienia do szpar, zanim zaczną się tam skręcenia nogi. Swoją drogą bardziej delikatna kostka byłaby bardziej bezpieczna i elegancka.
kazimierzp 17-11-2012 12:28
Plac Ratuszowy - w latach siedemdziesiątych zlikwidowano kostkę kamienną (bo...) i położono polerowane płyty granitowe - projektantem był nieżyjący już prof. arch. Ryszard Natusiewicz. Przechodnie w czasie deszczy, czy też opadów śniegu, odwilży narzekali że ślisko, wiele osób łamało sobie nogi. Płyty z biegiem lat popękały, powyszczerbiały się. Miasto na początku lat dziewięćdziesiątych postanowiło to wymienić i zrobiono to według wytycznych Konserwatora Zabytków. Pozostawiono gładkie i równe nawierzchnie pod arkadami. Można po nich wzdłuż witryn istniejących tam lokali iść nie wykrzywiając żadnego obcasu, nie łamiąc szpilek! Można powiedzieć, że jest tak jak we wpisie Miłosza Kamińskiego - "zmusza się" do dotarcia do tych lokali, ale ludzie wolą skróty! Pozdrawiam "przedmówcę"!;-)
~dinko 17-11-2012 12:40
droga jelonko trzeba było zapytać się drugiej pani co jej odwaliło i gdzie ten czadowy berecik kupiła
~mieszek 17-11-2012 20:26
Niech szlag trafi tych baranów co podjęli decyzje o tego rodzaju bruku w naszym mieście. Niech jada do Wrocławia czy Krakowa, tam też jest kostka brukowa, tylko decydenci myśleli jaki rodzaj jest odpowiedni, jest ładnie, estetycznie i wygodnie dla pieszych.
~abella 17-11-2012 21:21
Szanowni włodarze miasta. tak to prawda omijamy sklepy w centrum bo nie ma jak chodzic A nawet dzieci trzeba trzymac mocno bo zaczepiaja sie bez przerwy za wystajace łby. Juz nie mowie o wozkach bo dziecko nie wytrzyma tej trzesawki.Przeciez mozna to zasypac porządnie jeszcze raz posypka ubic dobrze specjalnymi maszynami.Poza tym warto sie zastanowic nad zrobieniem chociaz po jednej stronie rownego chodnika dla chodzacych pieszo Ktos kto przyjał taka prace powinien chodzic dniami i nocami po tych kostkach. W wielu miastach w Polsce sa zrobione z kostek chodniki ale takich jezscze nigdzie nie spotkalismy.Nareszcie ktos rozpoczal ten temat.Rozpacz.
~abella 17-11-2012 21:23
Moze bedziemy ooddawać buty do naprawy lub rachunki za nowe do Urzedu?tak jak samochody po dziurawych jezdniach..
~osa 18-11-2012 8:11
świetny pomysł :) urząd powinien na stale zaangażować szewców, u których mieszkańcy reperowaliby buty za darmo, Ta kostrka to jedna wielka masakra, nie tylko dla kobiet na obcasach , ale przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych na wózkach , o kulach oraz dla osób słabowidzących. Obserwowałam prace brukarzy.... już w czasie gdy to kładli było widać, że odwalają fuszerkę i że nikt z miasta nie nadzoruje porządnie ich prac. To samo jest na Pl.Piastowskim w Cieplicach
~lokm 18-11-2012 8:17
powinni te lokale wynajmować za darmo za ten tor przeszkód
~chodzik 18-11-2012 8:39
czesto tam chodze i jest calkiem normalnie tylko ludziom juz odbija w tych czasach
~Z.Moroz 18-11-2012 11:07
kostka brukowa ,to najgorsza inwestycja naszego miasta,szkoda że za nim ją położono nie spytano jeleniogórzan o zdanie
~fls 18-11-2012 11:25
jakoś kostka w karpaczu też jest na chodnikach ale jest drobna i dobrze położona.W ogóle nie czuć jej pod butem idzie się jak po asfalcie.Więc nie ściemniajcie że kaki bruk taki jest
~Arno 18-11-2012 11:30
Dokładnie... Tu nie chodzi o to że to kostka tylko o jej jakość. Kompletnie spartolona robota.
~dorota. 18-11-2012 12:09
kostka jest koszmarem dla ludzi starszych,niepełnosprawnych i małych dzieci ,które próbują po niej chodzić.Widziałam kilka upadków i sama udzielałam pomocy.Ciekawa jestem jak chodzi się osobie która robiła odbiór.Pozdrawiam.
~kmam 18-11-2012 14:47
do ~SYLWESTER,~chodzik,Ryba: możecie sobie jak chcecie chodzić, nawet w butach nabijanych gwoździami, ale normalni jeleniogórzanie powinni mieć prawo chodzić po wszystkich ulicach, a nie ustalać sobie marszrutę pod kątem nawierzchni. Ja osobiście unikam centrum jak zarazy. Niestety nie zawsze jest to możliwe. I o ile na co dzień nie przeklinam, to w trakcie pokonywania toru przeszkód zafundowanego nam przez włodarzy tego miasta przesyłam im śliczną wiązankę. Nie kostka jest problemem, lecz jakość. Pojedźcie do innych miast i się uczcie jak to się robi.
~obserwator99 18-11-2012 14:53
Pieknie ułożona ulica kolo uniwerku wroclawskiego to sie ceni!!
~ 18-11-2012 18:57
na bosaka by też była masakra w jeleniej trzeba być fakirem
~żałuję 18-11-2012 22:34
Żałuję,że taką beznadziejną kostkę zrobili w jeleniej górze i to w wielu miejscach. Zupełnie tak jakby władze nie potrafiły się uczyć na błędach. Jelenia Góra na tym cierpi bo już po majówce ani po konopnickiej nie chodzi bo tam jest bardzo nie wygodnie.Dzięki temu teraz zarabiają markety a centrum miasta biednieje. Żal mi ludzi,którzy mieszkaja w Cieplicach w zdłuż drogi dumnie wykostkowanej masakra tam mieszkać i pracować od hałasu tych aut jeżdżących po tej kostce uszy pękają.
~e tam 18-11-2012 23:20
1 Maja to ogólnie wstyd.Zwłaszcza typy pod cerkiewką.
~mieszkaniec2 19-11-2012 1:01
Pani z rowerem dobrze powiedziała.
~mieszkaniec2 19-11-2012 1:03
Dobrze wiedzieli co kładą bo wygląda mi na to, że "szykują grunt" pod kolejną wymianę.
~mieszkaniec2 19-11-2012 1:13
Jelonka to ma refleks. Ogromne pieniądze wydane na coś co utrudnia ludziom życie. Napiszcie kto jest za to odpowiedzialny. Niech ludzie wiedzą.
~mieszkaniec2 19-11-2012 1:14
Mimo, że jestem wysportowany to nogi bolą jak się po niej chodzi.
~ 19-11-2012 8:36
Do autora tekstu: brakuje tu informacji, kiedy ta nieszczęsna kostka została położona (bo było to już dawno) i kto był za to odpowiedzialny: czyli jaki wydział w UM podają taką decyzje, kto był wówczas jego kierownikiem. Bardzo cieszę się, że nawet po latach powraca się to takich spraw. Czekamy na ciąg dalszy.
rymcycymcy 19-11-2012 10:24
14:47 | ~kmam | ...obawiam się, że wiązanki, które "posyłasz" rządzącym nie opuszczają nawet Twojego śródmózgowia ! :) ...myśl lepiej pozytywnie ...dziewczyny w trampkach też są interesujące ! :)
~AA 19-11-2012 10:27
Teraz jest moda na narzekanie, a może by tak nie nosić takich idiotycznych obcasów.? Duzo jest jeszcze do zrobienia. Całego miasta się nie wybrukuje tak szybko. Swoją drogą sa bardzo zniszczone chodniki jeszcze z czasów zakładania kabli przez Dialog. I co?
~to widz 19-11-2012 16:34
Zgadzam się z większością uwag odnośnie bardzo uciążliwej dla spacerowiczów ulicami ułożonej kostką.Ale to nie jedyny problem.Kostka przykrywa ulicę około w 80% powierzchni,pozostałe 20% to piasek i kurz,który w czasie wiatru unosi się na elewacje budynków.Problem jest w tym że miasto i właściciele budynków muszą częściej malować kamienice.Zdaniem moim nie popisał się Urząd Dróg i Mostów.
~kmam 19-11-2012 18:50
rymcycymcy | szkoda, że Twoje myśli opuszczają śródmózgowie ... nogi na obcasikach wyglądają super... a takie trampeczki odpowiedzialne są za mały przyrost naturalny w Jelonce ;)
~ 20-11-2012 23:56
Tragedia! Można połamać nogi, buty się niszczą masakrycznie. Z powodu tej dziadowskiej kostki bardzo rzadko zaglądam do centrum. Kiedy się wybieram, to najpierw muszę przemyśleć, jakie wziąć buty. Niestety, w ten sposób miasto traci klientów. Chętnie wybralibyśmy się z rodziną na wiosenny, czy letni spacer niedzielny, ale do ładnej sukieneczki trzeba założyć odpowiednie buty i tu zaczyna się problem. Wybór jest prosty - zamiast kupować byty "pod jeleniogórski rynek", wybieram Cieplice. Pomysłodawcy i wykonawcy tej kostki powinni odpowiedzieć za fuszerkę i niegospodarność. Pamiętam, że położono ją za rządów Pani Zofii...
~ 21-11-2012 6:51
ja tam z chodzeniem po Placu Ratuszowym czy 1-go Maja nie mam żadnych problemów. nie wiem po co w ogóle ten temat - chcecie tam asfalt czy co?! albo jakieś płyty granitowe i nową inwestycje za grube miliony i przez kilka lat rozkopane centrum?! wieczne marudy ;)
~ 21-11-2012 7:16
Chcemy aby zawilec odszedł i aby wreszcie jakieś osoby kompetentne zostały menadżerami miasta a nie zatrepione ideologią mózgi polityków. Jest demokracja i mamy prawo tego chcieć!!!
~ 22-11-2012 11:30
ktos to zaplanowal ktos zrobil i wzial niezłą kase, a po odszkodowania do urzedu miasta za zwichniecia, polamane obcasy bo to urzad odpowiada za bezpieczenstwo i zdrowie mieszkancow jeleniej gory
~ 3-12-2012 13:47
ZAWSZE JAKIŚ IDIOTA SIĘ ZNAJDZIE ABY WYRZUCIĆ PIENIĄDZE PODATNIKÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ina 14-12-2012 19:36
Już myślałam, że tylko mi przeszkadza ten bruk. Rzadko jestem w JG, ale jak tylko się da omijam te "ekologiczne" trasy, a tak lubiłam kiedyś odwiedzać znajdujące się tam sklepy. Jedno jest pewne, przebywający w JG turyści nigdy nie zapomną tego miejsca, ale drugi raz tu nie przyjadą.
~mim 3-01-2013 0:29
Ówczesna szefowa Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej odbierała ten bubel... A jak nie btak dawno położona kostka na Szkolnej - to już totalna porażka! Koło drogerii Natura,jest taka buła,że w zimie nie da sie przejść młodemu,zdrowemu.Kiedy jakiś jołop odpowiedzialny za stan tej nawierzchni doprowadzi ją do porządku? To tak jak z puzzlami połozonymi przy budynkach na Moniuszki - koszmar.Jak deszcz popada to suchą nogą nie da się przejść - woda stoi,same kałuże - tak "ładnie" położona. A administracja spółdzielni śle komunikaty do lokatorów,naklejane na drzwi,że "obserwuje" i widzi,że pod budynkami parkują samochody i niszczą "nawierzchnię",jeśli to badziewie tak można nazwać.I straszą,że powiadomią odpowiednie służby...A przecież czasem trzeba pod dom podjechać z bagażem.
~Jel... 15-01-2013 21:49
no ktoś to zlecił i odebrał - teraz w ramach rekompensaty niech pokryje koszta nowej nawierzchni
~ 19-01-2013 20:51
Wystarczy między brukiem [FUGI] wypełnic nierównosc specjalna konsystencja wyrównujaca poziomy.Tak jest zrobione we Wrocławiu.Tylko władza musi chciec to zrobic.Ot ludzki odruch.
~Pablo 10-02-2013 0:04
zasypmy piachem albo rozlozmy deski

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Łacina w szkole obowiązkowa?  

Odkrycia w kościele

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Senator zachęca do głosowania na maszty

Jakie to były wakacje?  

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
215
Tak
40%
Nie
49%
Nie wiem
10%