MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Kosmiczny Blues” w Przystani Twórczej

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 lutego 2015, 8:14
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angela
Fot. Organizator
W najbliższą sobotę (28.02) Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze zaprasza na otwarcie wystawy Kseni Kuligowskiej pt. „Kosmiczny Blues”. Wernisaż odbędzie się w Domu Kultury przy ul. Cieplickiej 74 o godzinie 15.00. Wstęp jest wolny.

Autorka wystawy – Ksenia Kuligowska, już jako kilkuletnie dziecko przejawiała zamiłowanie do wyrażania swojego świata w obrazach. Przez swoje prace chce pokazać siebie, swoje odczucia towarzyszące jej w danej chwili. Tematyka jej prac jest rozmaita – od pejzaży, po martwą naturę a także postaci czy zwierzęta.

Podziwiając jej obrazy, trudno uwierzyć, że nigdy nie uczyła się malarstwa czy rysunku. Stosuje wiele technik, m.in. akryl na płótnie, pastele olejowe, gwasz czy temperę oraz ołówek. Jest niezwykle utalentowaną artystką, która swoimi pracami zainspirowała swoją mamę Mieczysławę Kłos – Kuligowską do pisania wierszy. Razem tworzą uzupełniający się duet.

Prace Kseni Kuligowskiej prezentowane były na wielu wystawach. Pierwsza z nich zorganizowana została w 2008 roku w MDK Muflon w Sobieszowie. Kolejne: w 2010 r. (pt. „Pędzlem i Słowem” – MDK Muflon), w 2011 r. (Piechowicki Dom Kultury oraz Książnica Karkonoska), w 2011 r. - Dom Gerharta Hauptmanna, w 2012 r. (ODK).

Wernisaż wystawy uświetni koncert pt. „Byle do wiosny” w wykonaniu młodych, zdolnych artystów. Wystawa potrwa do 27 marca. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Don Giovanni Selection w Zdrojowym

Nowy Jork w Galerii Korytarz

Sięgać po niewidzialne

Rekreacja za rogiem – wystawa wędrowna

O Bolesławie Prusie w Książnicy Karkonoskiej

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Kończy się referendum strajkowe

Studenci dzieciom

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
475
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
23%
Nie ma zdania
1%