MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Kosmiczna noc w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 5 czerwca 2016, 9:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 czerwca 2016, 8:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Ogólnopolska akcja „Nocy bibliotek” zawitała również do Jeleniej Góry. Wczoraj (4.06) w Książnicy Karkonoskiej dzieci i dorośli wzięli udział w Nocy z Gwiazdami, gdzie główną atrakcją był pokaz Planetarium Bajkonur i obserwacja nocnego nieba.

Ogromnych wrażeń dostarczyła już na początku wycieczka z latarkami po niedostępnych zwykle zakątkach Książnicy Karkonoskiej. - Słyszałam, że było tam strasznie. Są tam przechowywane stare książki, rzadko czytane i chyba upominały się o swój żywot – powiedziała Danuta Sawicz, dyrektorka jeleniogórskiej biblioteki.

O wrażenia wzrokowe „zadbała” wystawa „Nokturny wrocławskie” autorstwa Barbary Górniak, która ukazała uroki stolicy Dolnego Śląska widziane nocą. Dla dzieci przygotowano też zajęcia plastyczne – maluchy prezentowały swoje wyobrażenia tego co nocami świeci nad naszymi głowami, był też czas na poezję i prozę miłosną dla dorosłej części słuchaczy.

Największą atrakcją okazało się jednak planetarium, w którym można było odbyć podróż w czasie i dowiedzieć się co tak naprawdę widzimy na nocnym niebie.

- Biblioteki mają swoją noc, jest to akcja na wzór Nocy Muzeów. Książnica uczestniczy w tym po raz trzeci – wyjaśniła dyrektor Danuta Sawicz.

Czytaj również

Głosy za strajkiem?

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Nowy Jork w Galerii Korytarz

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~kl 5-06-2016 11:45
Ale szmira byla w Ksiaznicy,,szkoda gadac...
~wanda111 5-06-2016 15:27
Było wspaniale, dzieciaki były zachwycone, zawsze współczułam frustratom jak wyżej :)
~bartki 5-06-2016 21:35
Nam się też bardzo podobało. Dzieciaki zachwycone, zwłaszcza Jowiszem...a co do komentarza pierwszego....cóż, komuś chyba Książnica "zadrą siedzi", bo co artykuł o niej , to natychmiast negacja, ostatnio Kłapouchemu się oberwało....Drodzy Państwo proszę o więcej takich imprez.
~kl 6-06-2016 6:21
A co do 2 komentarza ,,to prosze sobie zwazac na slowa,,bo frustratem nigdy nie bylam,,,patrzec trzeba na siebie nie kazdemu musi sie podobac swiecaca szmira,,,,
~bubel1 6-06-2016 8:26
Moim zdaniem impreza super, bardzo miło i przyjemnie ,na co do komentarza gul124 to może sama Pani wymyśli i zorganizuje jakąś imprezę i wtedy można krytykować innych. Brawo dla Książnicy:)
~kl 6-06-2016 21:11
Nie jedna robiłam impreze i tonie taka,,,,,,a lepsze były na terenie miasta i przyjemniejsze niż ta,,,,[Do bubel1,,,pasuje nawet ]
~:) 6-06-2016 21:15
Szmirą jest McDonald. A w Książnicy coraz ciekawiej i różnorodniej. Brawo pani dyrektor i dla pracowników ukłony. ZAPRASZAM na wystawę fotograficzną- przy okazji wypożyczania książek pod życzliwym okiem pań bibliotekarek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O konsumpcjonizmie w BWA  

Piotr Paczóski... w miejskiej spółce

Poplenerowa wystawa fotografii w ODK

W śmieciach miasto tonie

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
950
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
8%