MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Kosmetyczna zmiana w „małej KAWCE”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 maja 2015, 10:06
Aktualizacja: Czwartek, 21 maja 2015, 8:48
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na wczorajszej (19.05) sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry, na wniosek prezydenta, włączono w porządek obrad tzw. „małą KAWKĘ”, czyli małą zmianę w programie dofinansowania wymiany ogrzewania z węglowego na ekologiczne. – Zmiana idzie w takim kierunku, żeby można było ludzi oczekujących, a już wcześniej zgłoszonych, przesunąć w miejsce tych, którzy nie podjęli próby inwestycyjnej, a zgłosili się wcześniej – mówił prezydent Marcin Zawiła.

Zanim doszło do obrad, nad poszczególnymi punktami sesji zwołanej na wniosek grupy radnych, nie obyło się bez zgrzytu. - Źle się dzieje, jeśli partykularne interesy biorą górę nad dobrem ogółu naszej społeczności i paraliżują normalną pracę rady zgodną z dobrymi praktykami, które do tej pory były w tym gremium stosowane. Zdumiewa mnie tryb zwołania dzisiejszej sesji, zwłaszcza, że nic tego nie uzasadnienia – mówiła na wstępie Bożena Wachowicz-Makieła, która następnie poparła wniosek prezydenta o włączenie „małej KAWKI” do porządku obrad „by dzień dzisiejszy nie był do końca stracony”.

Zmiana w regulaminie programu „mała KAWKA” dotyczy wniosków, które zostały złożone do 30 czerwca 2013 r., a także zadań realizowanych w okresie od 22 kwietnia do 20 sierpnia 2013 r. Uchwała dotyczy zamkniętej listy wniosków, która dotyczy 19 lokali. Okazało się, że regulamin dopuszcza kwalifikowanie środków wyłącznie od daty złożenia wniosku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do Narodowego Funduszu, a nie jak wcześniej orzeczono, od daty złożenia wniosku przez Miasto Jelenia Góra. W związku z tym w zapisie umowy z WFOŚiGW znalazł się zapis, że dotacje wniosków złożonych w tym okresie zostaną pokryte z budżetu miasta.

Komisja Gospodarki Komunalnej na zebraniu przed wczorajszą sesją wydała pozytywną opinię, a radni przegłosowali ją jednogłośnie.

Na X Sesji RMJG przyjęto uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu w rejonie ulic: Jana Pawła II- Jana Sobieskiego - Poznańska - Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze, a także uchwałę w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulicy Cieplickiej i Polnej w Jeleniej Górze.

Na wniosek Roberta Obaza (SLD) radni przegłosowali również przystąpienie Miasta do Partnerstwa Ducha Gór. Ponadto na wniosek Wojciecha Chadżego radni przyznali honorowy tytuł „Zasłużonego dla Miasta Jeleniej Góry” ks. Jerzemu Gniadczykowi z Os. Czarne, Stanisławowi Gmyrkowi z Koła Łowieckiego „Jeleń” oraz Janowi Wołkowieckiemu – działaczowi sportowemu, który przez ponad 30 lat poświęcał się na rzecz rozwoju piłki ręcznej w Jeleniej Górze.

Ponadto radni uznali za niezasadne 13 skarg mieszkańców na Prezydenta Miasta Jeleniej Góry w sprawie nieutworzenia dla 5-latków oddziałów przedszkolnych w szkołach. Szerzej o tych sprawach poinformujemy w kolejnych artykułach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Bike Maraton 2020  

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~danuta glinda 20-05-2015 10:27
Dobrze ze nigdy lecz po czasie.To jest jedna z najwazniejszych potrzeb miasta ekologia ogrzewania ,powietrze jest zanieczyszczane ponad normy i my to sami wdychamy. Jako mieszkanka nie wiem czym zasluzyl sie dla miasta i kto to jest ks.J.Gniadczyk,prosze o wyjasnienia ,jest ich tych ksiezy wielu duzo w miescie to musi byc cos specjalnego.Prosze moze o art,poswiecony tej sprawie.
~danuta glinda 20-05-2015 10:33
Zdjecie mysle o FOTO nie o "zdjeciu" nr.17 samo mowi za siebie ze daleko miastu do tolerancji i dyskryminacji. Do fotografa : dobre ujecie.
~nagrody 20-05-2015 11:25
Patrząc na zdjęcie nie dziwcie się Kukizowi.Obudzili się ,jak Janka już nie ma.
~loko. 20-05-2015 11:25
Powietrze w "uzdrowisku" jest delikatnie mówiąc zabójcze dla mieszkańców. Patologia pali smieci i muły węglowe w XIX wiecznych piecach w rozpadajacych sie ruderach, które od czasów niemieckich nie były remontowane. doszły mnie informacje, że odebranie statusu uzdrowiska tej zatrutej dziurze to tylko kwestia czasu.
~dziura jelenia 20-05-2015 12:00
Jasne, ci co nie mieli kasy na węgiel i palili w piecach plastikiem i oponami już nie mogą doczekać się regularnych faktur za gaz. To co bije z jeleniogórskich kominów daje rzeczywisty obraz zamożności mieszkańców w przeciwieństwie do fikcyjnych wskaźników bezrobocia i średnich pensji.
~Marcin1984 20-05-2015 13:04
Powinny być surowe kary, bardzo surowe, dla osób palących czym się da (ale nie 500zł, tylko 5000zł) i przede wszystkim egzekwowane. Na pewno wtedy jeden z drugim zastanowiłby się zanim zacznie palić butelkami plastikowymi, albo innymi oponami. A czy tak trudno ustalić skąd wydobywa się trujący dym - bardzo łatwo. Ale straż miejska woli jeździć z fotoradarem albo montować blokady autom stojącym "pod zakazem"
~ab+ 20-05-2015 14:44
A ZORKA jak dymiła tak dymi .Piszecie o jakości węgla ,chyba są gorsze plyty meblowe laminowane spalane w warsztacikach stolarskich na K.Miarki.
~super 20-05-2015 15:46
Na zdjęciach widać- zainteresowanie tematem, oczy wpatrzone w dal,mysli bladzai gdzies daleko.
~ 20-05-2015 19:04
Zabierzcie wreszcie tą Dudzią facjatę ze strony głównej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To żałosne, żeby człowiek ubiegający się o stanowisko Prezydenta się tak poniżał. Do tego ten fałszywy i przyklejony "uśmieszek". Aż się niedobrze robi.
~ 20-05-2015 19:36
wole pana kusiaka kawa lubi dym
~poiu 20-05-2015 21:01
Dlaczego ten pan ze zdjęcia nr 17 nie ma koloratki ? To niedopuszczalne, aby jakiś cywil o nas decydował. Żądam jakiegoś sukienkowego. Sceneria juz jest.
~obywatel 20-05-2015 21:48
Duda jedyną szansą na rozpędzenie tej bandy złodziei z PO
~ada 20-05-2015 22:27
Straż Pożarna w Jeleniej Górze przy ul.Sudeckiej ma solary - kolektory słoneczne posadowione - zainstalowane na swoim tarasie. Sanatoriu Cieplice również ma zainstalowane solary - kolektory słoneczne posadowione na swoim dachu.Dlaczego Wspólnoty Mieszkaniowe w Jeleniej Górze zarząadzane przez spółki zarządców nie mogą korzystać z takiej formy dofinansowania i pozyskiwania energii (ciepła woda i ogrzewanie mieszkań)?Jest nagonka zarządców do podpisywania wniosków, pod groźbą wykluczenia ze wspólnoty niepokornych właścicieli mieszkań już ekologicznych z ogrzewaniem GAZOWYM.Zmusza się właścicieli tych mieszkań ogrzewanych ekologicznie do włączenia się do MONOPOLISTY "PECU", żeby być uzalenionym od MOLOCHA, który używa czarny węgiel, ogrzewając całe Zabobrze i resztę Centrum miasta.SKANDAL
~Bezdomny 21-05-2015 7:33
Trochę dziwne.lewica zgłasza wniosek o przyznanie honoroego obywatela Jeleniej Góry,księdzu.Są w swoim postępowaniu lepsi od PIS-u.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

W KSON–ie dzieje się

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Wyrok dla sędziego

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
469
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%