MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Kosmetyczna zmiana granic KPN

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 listopada 2017, 9:42
Aktualizacja: Piątek, 17 listopada 2017, 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W środę (15.11) w miejskim Ratuszu obradowała Komisja Rozwoju, która zajmowała się m.in. projektem zmiany grnaicy Karkonoskiego Parku Narodowego, miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i sprawami bieżącymi.

KPN wnioskuje o zmianę granic ze względu na powiększenie obszaru ścisłej ochrony, bowiem zakupił działkę o pow. 1 ha od prywatnego właściciela, ale jak podkreślił Przemysław Tołoknow – zastępca dyrektora parku, nie niesie to za sobą żadnych konsekwencji dla właścicieli okolicznych działek. Komisja wydała w tej sprawie pozytywną decyzję, podobnie jak w przypadku planowanych zmian w MPZP. Zarówno obszar graniczący z gminą Stara Kamienica (Trasa Czeska-Lubańska), gdzie planowana jest m.in. ścieżka rowerowa wzdłuż Lubańskiej, jak i u zbiegu ulic Spółdzielczej z Lubańską oraz w rejonie Sudeckiej i Mickiewicza, gdzie po ewentualnym przejęciu terenu od działkowców, planowane jest powiększenie starego cmentarza – wszystkie te projekty uzyskały pozytywną opinię radnych. Decyzje zostaną podjęte na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej, we wtorek (28.11).

W posiedzeniu Komisji Rozwoju wzięli udział: Danuta Wójcik, Anna Bałkowska, Alicja Dusińska, Stanisław Dziedzic, Dawid Jezierski, Miłosz Kamiński, Zbigniew Ładziński, Piotr Miedziński (na początku zabrał głos, ale nie brał udziału w głosowaniach i szybko wyszedł), Józef Sarzyński i Bożena Wachowicz-Makieła. Spośród członków nieobecni byli: Krzysztof Kroczak, który chwilę wcześniej był na poprzedniej komisji (gospodarki komunalnej), ale na kolejną już nie przyszedł i Robert Obaz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nawałnica nad Lubaniem

Działka nad zabytek?

Nadbrzeżna gotowa

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Zmiany, zmiany i 16-11-2017 23:25
pozorowane zmiany
~STACH 17-11-2017 8:47
A w którym to miejscu KPN kupił tę działkę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Trwa rozbudowa SOSW

Piątki i soboty wakacji z imprezami przy Ratuszu

Tablica przy szlaku

Trzeba posprzątać

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%