MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

„Korowód Radości” przeszedł przez Wojcieszów

Wiadomości: Wojcieszów
Poniedziałek, 20 czerwca 2011, 12:43
Aktualizacja: 13:11
Autor: Agrafka
Fot. Organizatorzy
W sobotę, w Wojcieszowie odbył się VI „Korowód Radości”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Nasz Wojcieszów. W tym roku przebiegł on pod hasłem „Data urodzenia nie ma tu znaczenia”. W imprezie wzięło udział 15 grup korowodowych, z których siedem zaprezentowało się w pomysłowych występach artystycznych.

Imprezę zainaugurował burmistrz miasta, Sławomir Maciejczyk. Korowód, w miłej atmosferze, przeszedł ulicami miasta na boisko przy Zespole Szkół w Wojcieszowie. Całą imprezę prowadziła para klaunów, w których role wcielili się: Agata Firlej i Przemysław Rogal. Ponieważ hasło marszu brzmiało "Data urodzenia nie ma tu znaczenia” mieszkańcy Wojcieszowa bawili się przy muzyce wielopokoleniowej.

Siedem grup korowodowych z 15, które brały udział w „Korowodzie Radości” przygotowało występy artystyczne. „Czarny Ląd” przedstawił pokaz taneczny w rytmach afrykańskich, „Właśnie Leci Kabarecik” wystawił przedstawienie satyryczne pt. "Budżet Miasta". W grupie „Łąka” wystąpiły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, które recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zespół „Wojcieszowianki” pod opieką artystyczną Zdzisława Wyrostka śpiewał utwory tradycyjne i biesiadne, a „Grupa Teatralna” uczniów Zespołu Szkół w Wojcieszowie wykonała utwór „Nie ma jak dom" Orkiestry Dni Naszych. Na koniec „Sobieradziki” przedstawili pokaz taneczny do utworu Waka Waka, a „Szarpidruty”, czyli duet młodych wokalistów z Wojcieszowa, prezentowali swoje głosy i umiejętność gry na gitarach elektrycznych.

Ponadto w marszu udział wzięły takie grupy przebierańców, jak „Wampiry i Upiory”, „Bębniarze”, „Grupa Nijak”, „Radzimowice”, „Królowie Szos”, „Rowerzyści”, „Malowanki” oraz „Rozbitkowie”. Uwieńczeniem zabawy było wypuszczenie lampionów szczęścia przez każdego z uczestników.
Agata Galas, FOT. organizator

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~rencista 20-06-2011 15:43
Brawa dla pomysłodawców, organizatorów. Cieszy fakt, że sami mieszkańcy dla siebie wspólnie zrobili lokalną barwna imprezę i jak widać po fotkach super się bawili.
~quartz 20-06-2011 16:00
Hej Mariusz fajnie Ci w tej czapce:)
~sqandal 20-06-2011 18:56
Wojcieszów ciche ładne miasteczko , żeby jeszcze tych pijaczków gdzieś wyprowadzic
Piipi Jelonkowa 20-06-2011 19:46
..do - [~Sqandal] ..*psssss !.. tam mieszkają bardzo tolerancyjni ! .. bo *mężczyzni przebierają się w kolorowe szmatki ! (..patrz.dzj.nr.02)
~ursus900 20-06-2011 22:59
JW !!!
~do sqandal 20-06-2011 23:06
oczywiscie tylko w Wojcieszowie oclejyje są ?
~bala 21-06-2011 11:32
Ido~sqandalI Umieć się bawić,to nic nie kosztuje,chęci odrobinę,szacunku do ludzi każdej półki wiekowej.zapraszamy Cię w przyszłym roku,napewno zmienisz zdanie.Jest bardzo dużo do zrobienia na własnych małych podwórkach,sprzątaj zatem u siebie,zmienisz poglądy do następnego korowodu się wyrobisz,a jeśli sobie nie poradzisz to Ci pomożemy.Zgloś sie do nas!!!
~~~bella~ 22-06-2011 14:36
Gratuluję wszystkim organizatorom za pomysłowość,przygotowania i niech to będzie przykład dla pozostałych! Krytyków nigdy nie zabraknie tyko dlaczego wypowiadają się anonimowo??!!!! Jeszcze raz duże brawa!
~sikor 23-06-2011 19:43
było super.do zobaczenia za rok. do malkontentów -uśmiechnijcie sie :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Synoptycy: spodziewane ulewy

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Wybiorą sołtysa

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
934
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%